„Santaka“ / Per jubiliejų gimnazija akcentavo meilę / Iš piliečio pozicijos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Iš piliečio pozicijos

Dalinkitės:  


Į mokyklos salę rinkosi buvę pedagogai ir prieš kelis dešimtmečius ją baigę mokiniai.

Antano BUDRIO nuotr.


Per jubiliejų gimnazija akcentavo meilę

Eglė KVIESULAITIENĖ


Vilkaviškio „Aušros“ gimnazija 40-ies metų jubiliejų pažymėjo įspūdingais renginiais, į kuriuos atvykę buvusieji mokiniai ir mokytojai pasijuto tarsi vėl sugrįžę namo. Meilė – tai ta vertybė, kuri mokykloje buvo puoselėjama visus keturis dešimtmečius ir su ja drąsiai žengiama į penktąjį.



Ruoštasi ilgai

„Aušros“ gimnazijos direktorius Arūnas Serneckas juokauja, kad kone pusę laiko, kiek jis vadovauja gimnazijai, vyko pasirengimas jubiliejui. Mat kaip tik šiuo metu sukanka dveji metai, kai A. Serneckas tapo gimnazijos vadovu, o 40-mečio šventei ruoštasi beveik metus.

Taigi per tą laiką įdėta neišmatuojamai daug darbo, renginiui ruošėsi visa bendruomenė, o didžiausias krūvis teko visą organizacinę veiklą prisiėmusiai direktoriaus pavaduotojai Rasai Laukaitienei, taip pat scenarijaus autorei mokytojai Jolitai Sinkevičienei, mokykloje rengtų „Sugrįžimų...“ idėjos iniciatorėms mokytojoms Eglei Burbienei ir Vilmai Balandienei, už istorinių nuotraukų parodą atsakingai Kristinai Medelienei, meniniu apipavidalinimu besirūpinusiai Redai Viktažentienei, kompiuterine grafika – Antanui Budriui ir visiems kitiems mokyklos darbuotojams.




Rinko visa bendruomenė

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. Laukaitienė pripažino, kad renginio organizavimo darbo grupė ilgai sprendė, kaip pagerbti buvusius ir esamus bendruomenės narius, kokias svarbiausias vertybes, visus keturis dešimtmečius puoselėtas mokykloje, reikėtų akcentuoti.

Tada ir išgryninta idėja, jog svarbiausia, ką jaunam žmogui diegia mokykla, – meilė. Meilė žmogui, tėvynei, pasauliui, mokslui, kūrybai, gyvenimui ir pačiai mokyklai. Būtent tokiomis nominacijomis buvo nutarta pagerbti mokyklai ir savo kraštui nusipelniusius bendruomenės narius finaliniame renginyje „Kai sugrįžti... Su meile“.

Kandidatus į nominantus gimnazija jau nuo praėjusių mokslo metų balandžio skelbė savo feisbuko puslapyje, tad balsuoti ir siūlyti kandidatūras galėjo visi socialinio tinklo vartotojai. Tuo metu atsirado daug naujų idėjų ir pasiūlymų, iš kurių teko atrinkti vertingiausius.



Nominacijos už meilę

Nusipelniusiu nominacijos „Meilė mokyklai“ be jokios konkurencijos pripažintas 26 metus įstaigai vadovavęs Aleksandras Žikevičius. Į jubiliejinį renginį iš saulėtosios Ispanijos atskridęs buvęs direktorius su dideliu jauduliu priėmė jam skirtą nominaciją ir žmonių išreikštą pagarbą, kai lipant į sceną jam atsistojusi plojo kupina kultūros centro salė. Savajai mokyklai, perkopusiai į penktą dešimtį, buvęs direktorius linkėjo visada išlikti antraisiais namais savo mokiniams.


„Meilės tėvynei“ nominaciją pelnė patriotiškumą, tautiškumą ir meilę savo kraštui visais laikais skatinusių mokytojų Dambravų dinastija, kurių mokykloje dirbo net keturi – Nijolė, Stasė, Kęstutis ir Stasys.

„Meilės gyvenimui“ nominacija skirta tvirtas vertybines nuostatas skiepijančiam, kiekvieną gyvenimo akimirką vertinti mokančiam V laidos abiturientui, Vilniaus arkivyskupijos vyskupui Arūnui Poniškaičiui.

„Meilės mokslui“ nominacija įteikta 8 laidos abiturientei, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto dėstytojai docentei Aušrai Razvadauskaitei-Jurkštienei, „Meilės kūrybai“ žymuo atiteko 11 laidos abiturientei, su savo kraštu ir mokykla iki šiol glaudžius ryšius palaikančiai aktorei ir režisierei, „Labaiteatro“ įkūrėjai Agnei Sunklodaitei, o „Meilės žmogui“ – 32-ejus metus mokykloje med. seserimi dirbusiai Irenai Janulaitienei.

Paskutinė nominacija „Meilė pasauliui“ skirta Amy Balčius, prieš beveik tris dešimtmečius į Vilkaviškį atvykusiai iš JAV ir mokiusiai vaikus anglų kalbos. Gimtojoje šalyje šiuo metu gyvenanti Amy renginyje dalyvauti negalėjo, tačiau atsiuntė vaizdo linkėjimą bei piniginę dovaną.




Sugrįžimai ir susitikimai

Nominacijas vakaro renginyje Vilkaviškio kultūros centro scenoje pristatė gimnazijos mokytojai, esami ir buvę mokiniai, tarę ne tik šiltus žodžius nominantams, bet ir dovanoję savo koncertinius numerius.

Sveikinimo kalbas ir dovanas mokyklai skyrė buvęs „Aušros“ gimnazijos mokinys, o dabar rajono meras Algirdas Neiberka, senu mokyklos draugu įvardytas Seimo narys Algirdas Butkevičius ir jo kolega Kęstutis Smirnovas.

Renginį vainikavo gimnazijos mokinių ir mokytojų su Vilkaviškio jaunimo orkestru atliekama Lino Adomaičio daina „Vandenynai“, kurios aranžuote, skirta specialiai šiam renginiui, teko pasirūpinti orkestro vadovui Sauliui Mickevičiui.

Buvę „Aušros“ gimnazijos mokiniai ir mokytojai šventės dieną turėjo galimybę ne tik pasimėgauti gražiu koncertu, bet ir dalyvauti mokykloje vykusiame renginyje „Sugrįžimai...“, grožėtis istorinėmis fotografijomis, mokyklai skirtais žodžiais ar prisiminimais papuošti linkėjimų medį, nueiti į savo klases ir jaukiai pasiplepėti su bendramoksliais.

Šventės dalyviai taip pat buvo pakviesti į Vilkaviškio Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo katedrą pasimelsti šv. Mišiose, kurias aukojo prelatas kanauninkas Vytautas Gustaitis bei buvę mokyklos mokiniai – vyskupas Arūnas Poniškaitis ir Kybartų klebonas Vaidotas Labašauskas.



Kūrė istoriją

Apie keturis „Aušros“ gimnazijos dešimtmečius kalbėjęs direktorius A. Serneckas sakė, jog oficialūs mokyklos istorijos faktai yra užfiksuoti dokumentuose. Čia galima rasti informacijos apie visus mokyklai vadovavusius direktorius: patį pirmąjį – Stasį Rogovą, vėliau jį pakeitusius Vandą Unguraitienę, Antaną Žilinską, Artūrą Simanavičių, A. Žikevičių, taip pat suskaičiuoti, kad per keturis dešimtmečius mokykloje mokėsi apie 4700 moksleivių.

Tačiau apie sportinius, meninius bei mokslo pasiekimus dokumentuose nerašoma. Vis dėlto apie tai bendruomenė gali sužinoti iš mokyklos bibliotekininkės Nijolės Šidlauskienės kruopščiai surinktų rajoninio laikraščio iškarpų. Tik jas jubiliejaus proga peržvelgęs direktorius atrado informacijos apie prieš dešimtmečius šios ugdymo įstaigos moksleivių laimėtus rajoninius krepšinio, respublikinius gimnastikos turnyrus, tarptautinius šachmatininkių laurus. Surado ir tai, kad 1999 metais mokykloje mokėsi 1455 mokiniai, o šiuo metu jų yra tik 584, kad 1979 metais ją statė statybininkai iš visos Lietuvos ir net Talino.

Dabar „Aušros“ gimnazijoje dirba 82 darbuotojai. Pedagogų amžiaus vidurkis – per 50 metų. 9 gimnazijos mokytojai yra patys buvę šios ugdymo įstaigos, kažkada vadintos 2-ąja vidurine, vėliau – Vinco Vitkausko, „Aušros“ vidurine mokykla, o pastarąjį dešimtmetį turinčia gimnazijos vardą, mokiniai. Tai tik įrodo, jog meilę savo mokyklai „Aušra“ puoselėjo visus keturis dešimtmečius.




Linkėjimai ateičiai

Gimnazijos direktorius A. Serneckas kalbėjo, kad nutilus jubiliejaus šurmuliui reikia žvelgti į priekį, mat švietimo sistemoje nėra laiko sustoti ir atsikvėpti. Savo vadovaujamos įstaigos stiprybę jis įžvelgė profesionaliai dirbančių pedagogų kompetencijose. Kolektyvas – labai savarankiškas ir atsakingas, o mokiniams stengiamasi sudaryti kuo geresnes sąlygas mokytis ir tobulėti.

Kita vertus, daugelis vizijų, su kuriomis A. Serneckas atėjo vadovauti mokyklai, dar liko neįgyvendintos, nes gimnazija – didžiulė įstaiga, su stipriomis tradicijomis ir savita kultūra, kurią perprasti trumpo laiko nepakanka.

Dabartinio direktoriaus siekis – kuo geriau paruošti mokinius konkurencingai darbo ir mokslo rinkai. Stengiamasi, kad vaikai pasiektų puikių valstybinių egzaminų rezultatų ir įstotų į norimas mokslo įstaigas, o tėveliams už jų mokslą netektų mokėti. Tačiau ne viskas – mokyklos vadovo rankose. Tam reikia ir pačių mokinių, ir jų tėvelių pastangų.

Ateinantį dešimtmetį direktorius savo mokyklos bendruomenei linkėtų puikaus mikroklimato, supratingumo, susitarimo ir susikalbėjimo, kuo daugiau pozityvumo ir vadovaujantis šiais kriterijais siekti bendro tikslo – ugdyti meilę mokslui, mokyklai, tėvynei, pasauliui, gyvenimui, kūrybai ir žmonėms.





Projektą „Iš piliečio pozicijos“ remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas



Galerija: „Aušros“ gimnazijos 40-metis




Publikuota: 2019-11-07 14:34:06

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai