„Santaka“ / Šimtmetį mininčios gimnazijos vardas žinomas visoje šalyje / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  Šimtmetį mininčios gimnazijos vardas žinomas visoje šalyje


Pilviškių „Santakos“ gimnazija gali didžiuotis ne tik turtinga savo praeitimi – ateitis taip pat atrodo itin šviesi.

Akcentuojamas kartų ryšys

Gimnazijos jubiliejus prasidėjo 12 val. šv. Mišiomis Pilviškių Švč. Trejybės bažnyčioje. Jas aukojo buvęs mokyklos ugdytinis, dabar Prienų rajono Pakuonio parapijos klebonas Rimas Pilypaitis. Vėliau šventė persikelė į gimnazijos teritoriją. Čia atidengta privačių asmenų dovanota ąžuolinė knyga, simbolizuojanti mokslo ir žinių siekimą. Įdomu tai, jog miestelio seniūnija kartu su bendruomene mokyklai dovanojo dar vieną panašią skulptūrą. Ji kiek vėliau bus pastatyta įstaigos kieme.

Atidengus skulptūrą, vyko buvusių mokinių susitikimai. Nors pati mokykla mena daug senesnius laikus, jos istorijos metraščiuose užfiksuota, kad tik 1950 m. išleista pirmoji abiturientų laida. Tarp užsiregistravusių šventės dalyvių yra ir vienas šios laidos atstovas.

Vakarėjant jubiliejui skirtas renginys persikėlė į mokyklos sporto salę, kur pasirodė buvę ir esami mokiniai, pedagogai, bendruomenės nariai. Žiūrovai tarsi vėl pakviesti sugrįžti į mokyklos suolus, susirinkusiųjų laukė istorijos, matematikos, kūno kultūros ir kai kurios kitos pamokos, pertraukos bei jas skelbiantys skambučiai. Šventės organizatoriai taip tarsi akcentavo įvairių kartų ryšį, pabrėžė praeities santykį su dabartimi. Dėl to tie, kurie pasirodė scenoje, buvo pasipuošę skirtingų laikų mokyklinėmis uniformomis.Po pasimatymo su mokykla visi rinkosi gimnazijos foje, kur buvę ir esami mokytojai, direktoriai, įvairių laidų auklėtiniai, mokyklos draugai, bičiuliai, svečiai dalijosi prisiminimais ir negailėjo gražių žodžių mokyklos bendruomenei.

Jubiliejų švenčiančią mokyklos bendruomenę sveikino LR Seimo nariai Kęstutis Smirnovas ir Algirdas Butkevičius, Vilkaviškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Bernardas Marčiukonis, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Žydrė Žilinskienė, Pilviškių seniūnijos seniūnas Vytautas Judickas, Pilviškių miestelio bendruomenės pirmininkė Loreta Bieliukienė ir kt.

Po sveikinimo kalbų visi skubėjo į mokyklos sporto salę, kurioje vyko jubiliejinis 100-mečio koncertas „Mes esam ir būsim, ir eisim...“.Daug seniau

Pilviškių „Santakos“ gimnazija savo istorijos pradžia laiko 1919 metus, kai miestelyje buvo įkurta progimnazija. Vis dėlto istorijos metraščiuose minima, kad mokykla Pilviškiuose egzistavo dar 1777 m., o pirmosios jos patalpos buvo kažkur šalia Vytauto Didžiojo aikštės.

Bėgant metams, švietimo įstaiga dažnai kėlėsi iš vienos vietos į kitą, o į dabartines patalpas persikraustė 1963 m. Prieš tai ji buvo įsikūrusi kitoje gatvės pusėje. Per šimtmetį įstaigai vadovavo 17 direktorių. Dabartinė vadovė Danutė Valiūnienė – pirmoji nuolatinė mokyklos direktorė moteris. Tiesa, Antrojo pasaulinio karo metais labai trumpai įstaigai vadovavo Elena Juciūtė, tačiau ji šias pareigas ėjo tik laikinai.Per visus tuos metus Pilviškių mokykla išleido ne vieną tūkstantį mokinių. Kadaise čia mokėsi net olimpinė ieties metimo čempionė Birutė Zalagaitytė-Kalėdienė bei olimpinio disko metimo čempiono Romo Ubarto treneris Vytautas Jaras. Abu šiuos buvusius pilviškiečius ugdė kūno kultūros mokytojas Antanas Staniulis. Apskritai, dabartinė „Santakos“ gimnazija visais laikais garsėjo sportininkų pasiekimais. Mokyklos rankininkių komanda kadaise buvo iškovojusi trečiąją vietą šalyje, o dabartinio kūno kultūros mokytojo Arūno Vaitiekaičio vadovaujami sportininkai nuolat džiugina aukštais rezultatais respublikinėse kvadrato bei kai kurių kitų sporto šakų varžybose.

Pilviškių ugdymo įstaigoje mokėsi ir daugiau savo srityse išgarsėjusių asmenybių. Tarp jų – žinomas lietuvių skulptorius, grafikas Petras Rimša, Kovo 11-osios akto signataras Algirdas Endriukaitis, muzikantas Juozas Janušaitis, dabartinis Elektrėnų meras Kęstutis Vaitukaitis ir kt. Mokyklą garsino ir vis dar garsina ne vien buvę mokiniai, bet ir pedagogai. Kadaise čia dirbo buvusi dr. Jono Basanavičiaus sekretorė Ona Žebrauskaitė, daugybę šokėjų išugdžiusi Birutė Bakaitienė, lietuvių kalbą dėsčiusi pedagogė Vidutė Tamulaitytė, kurios dėka mokykla gali džiaugtis tokiu savo muziejumi, koks jis yra šiandieną. Nemažą įspaudą įstaigos istorijoje yra palikęs ir Pilviškių orkestras, kuriam vadovavo Bronius Maksvytis. Neabejotinai, vardijant garsiausius gimnazijos pedagogus, reikėtų paminėti ir dabar čia dirbančią pradinių klasių mokytoją Rūtą Bakūnienę, kuri pernai buvo pripažinta visos Lietuvos metų mokytoja.

Niekuo nenusileidžia

Šiandien Pilviškių „Santakos“ gimnazijoje bei įstaigai priklausančiame lopšelyje-darželyje mokosi 555 vaikai (444 iš jų – 1–12 klasėse) – devyniais daugiau nei praėjusiais mokslo metais. Tai viena iš retų rajono mokyklų, kuriose vaikų skaičius didėja. Čia dirba 45 pedagogai. Įdomu tai, jog beveik pusė jų – buvę įstaigos mokiniai.

„Mokykloje dirba puikūs pedagogai, kurie negaili nei savo laiko, nei jėgų. Mokinius nuolat skatiname dalyvauti įvairiuose projektuose bei konkursuose, su jais vykstame į respublikinius renginius, parodas, karjeros dienas. Praėjusių mokslo metų pabaigoje gimnazijoje buvo atliekamas išorės vertinimas. Jį atlikę specialistai pastebėjo, kad, lyginant su ankstesniais rezultatais, įstaigoje mokiniai jaučiasi laisvesni, labiau vertinami, jie daugiau šypsosi. Stengiamės kurti jaukią atmosferą, norime puoselėti žmogiškuosius santykius. Manau, jog tai mums visai neblogai pavyksta“, – šypsojosi gimnazijos direktorė D. Valiūnienė.

Jos vadovaujama mokykla pastaruoju metu žengia inovacijų keliu. Čia įgyvendinama daug pačių įvairiausių projektų, kuriuos inicijuoja tiek mokytojai, tiek mokiniai. Gimnazijoje kasmet stengiamasi bent vieną kabinetą aprūpinti naujausiomis technologijomis. Šiemet planuojama įsigyti interaktyvią lentą bei tokį pat ekraną.

„Dažnai tenka dalyvauti respublikiniuose forumuose, konferencijose ar seminaruose, ir ten jaučiamės labai gerai. Neretai būna taip, kad jų metu demonstruojamas naujausias technologijas mes jau naudojame savo mokykloje. Tai rodo, jog esame niekuo ne prastesni už didžiausias šalies mokyklas“, – džiaugėsi pradinių klasių mokytoja R. Bakūnienė.

„Santakos“ gimnazijos pedagogai ne tik dalyvauja respublikiniuose seminaruose ar konferencijose, bet ir patys rengia metodines medžiagas kitiems šalies mokytojams. Pavyzdžiui, šios vasaros pradžioje R. Bakūnienė kartu su kolege Daiva Neiberke Lietuvos pedagogams vedė Ugdymo plėtotės centro organizuotus mokymus „Informatikos turinio įgyvendinimas pradinėse klasėse“.

Pilviškių „Santakos“ gimnazijos vardas pastaruoju metu garsiai skamba Lietuvos mastu. Pernai ne tik R. Bakūnienė buvo pripažinta šalies Metų mokytoja, bet ir socialinė pedagogė Gitana Pabricienė Lietuvos mokyklų apdovanojimuose laimėjo nominaciją „Metų pagalbininkas“. Per šiuos apdovanojimus pilviškiečiams už iniciatyvą „Vienišų senelių ir mokytojų pensininkų lankymas“ skirta trečia vieta nominacijos „Metų pilietiškumas“ kategorijoje, o pati gimnazija dvejus metus iš eilės pateko tarp prizininkų Lietuvos metų mokyklos rinkimuose. Direktorė D. Valiūnienė pernai buvo išrinkta viena iš geriausių šalies vadovų Inovatyviausių mokytojų apdovanojimuose.„Prieš kelis mėnesius vykusiuose STEAM mokslų konkurso „Mūsų eksperimentas“ apdovanojimuose buvo pagerbtos net trys mūsų gimnazijos komandos. Apdovanojimus teikęs švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius stebėjosi, kaip iš tokio nedidelio miestelio gali būti tiek nugalėtojų. Visa tai šiek tiek glosto širdį“, – šypsojosi R. Bakūnienė.Ateities siekiai

Šimtmetį mininčios gimnazijos bendruomenė nežada apsiriboti jau nuveiktais darbais ir drąsiai žvelgia į ateitį. Įstaigos vadovė pasakojo norinti ateityje mokykloje organizuoti nuotolinį mokymą. Dabar tokią galimybę Lietuvoje suteikia vienintelė Vilniaus Ozo gimnazija.

D. Valiūnienė taip pat pasakojo svajojanti vieną dieną pakeisti senus gimnazijos baldus naujais, šiuolaikiškais, kompaktiškesniais ir lengviau transformuojamais – tokiais, kokius ji matė per komandiruotę Suomijoje.

Naujovės laukia ir vaikų lopšelio-darželio. Jau kitų metų pradžioje jame turėtų prasidėti renovacija, po kurios sutvarkytos patalpos neturės analogų visame rajone.

„Pagal projektą, bus įrengta viena didelė erdvė, o jos viduryje įsikurs uždaras blokas, kuriame glausis virtuvėlė bei kelios pagalbinės patalpos. Aplink ratu drieksis vaikų ugdymui skirta teritorija su laipiojimo sienomis, interaktyviomis lentomis ir pan. Turėtų būti jaukus, gražus bei šiuolaikiškas darželis“, – svarstė D. Valiūnienė.

Galerija: Pilviškių „Santakai“ - 100
Publikuota: 2019-11-11 11:21:22

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Policijos komisariate – jaunų pareigūnų desantas
* Moskvičius pats „pasiprašė“ prie jūros
* Knygos pristatymas: per gyvenimą ir eilėraščio meną...
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kuris vasaros mėnuo atostogauti Jums geriausias?
Birželis.
Liepa.
Rugpjūtis.
Nematau skirtumo.
Vasarą neatostogauju.Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai