„Santaka“ / Gyvūnai prieglaudoje laukia naujų šeimininkų / SOS

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Smulkus ūkis parduoda ekologiškai užaugintas daržoves: bulves (‚Anna‘ ‚Alouette‘, ‚Vineta‘, ‚Corinna‘), morkas, burokėlius. Tel. 0 617 39 115.
Galioja iki: 2024-09-19 11:34:45



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / SOS

Dalinkitės:  


Keturi šuniukai netrukus bus atskirti nuo motinos – tikimasi, kad atsiras norinčių juos priglobti žmonių.

Dariaus BARZDUKO nuotr.


Gyvūnai prieglaudoje laukia naujų šeimininkų

Eglė MIČIULIENĖ


Į Marijampolės rajone esančią gyvūnų prieglaudą neseniai pateko kalytė su keturiais šuneliais. Ne tik ši graži šeimyna, bet ir kiti keturkojai laukia naujų šeimininkų. Tokių, kurie nebeišmes savo augintinio į gatvę.

Įsikūrė pralaidoje

Praėjusią savaitę į Vilkaviškio miesto seniūniją paskambino moteris ir pranešė, jog Vilkaviškyje, Kapų gatvėje, jau kurį laiką gyvena šeimininkų neturinti kalytė, kuri neseniai atsivedė šuniukų. Šie sulindę į pralaidą po asfaltuota gatve.

„Moteris nerimavo, kad artėja šalčiai, o ir mažyliai vamzdyje visą laiką juk negyvens – keturkojams reikia pagalbos. Kreipėmės į Marijampolės gyvūnų prieglaudą „Mindraja“, – pasakojo miesto seniūnas Remigijus Kurauskas.

Vis dėlto į Vilkaviškį atvažiavusiems gyvūnų globos namų darbuotojams keturių šunelių, kurie kiauksėjo maždaug 4 metrų ilgio vamzdyje, niekaip nepavyko išprašyti laukan. Teko kviestis Vilkaviškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesius. Šie su rankinėmis priemonėmis šuniukus šiaip taip ištraukė ir perdavė gyvūnų globėjams.



Laukia naujų namų

„Dabar šuniukai su motina yra pas mus. Šuneliai dehelmintizuoti (iš organizmo išnaikintos parazitinės kirmėlės), bus vakcinuojami ir jau netrukus ieškosime jiems šeimininkų“, – sakė „Mindrajos“ vadovas Darius Barzdukas.

Tiesa, tokius mažus šunelius žmonės priglaudžia mieliausiai, o keleto metų ar dar senesni keturkojai naujo savo šeimininko kartais laukia labai ilgai.

„Visi nori jaunų, o geriausiai – dar ir veislinių šunų. Kartais žmogus net nurodo, kokios spalvos augintinio norėtų, tarsi mes tuos gyvūnus štampuotume“, – stebėjosi D. Barzdukas.

Vis dėlto, jei keturkojis ilgai nesulaukia naujų namų, marijampoliečiai jį perduoda į Kauno rajone esančią įstaigą, iš kur gyvūnai paimami greičiau. Daugiausiai benamių šunų ar kačių iškeliauja į Kauno ar Vilniaus daugiabučius: dabar daugėja jaunų sąmoningų žmonių, kurie mieliau ne perka veislinį augintinį, o ieško būtent „pamestinuko“ .

Tiesa, į butą gyventi dažniau prašoma mažaūgio šuns. O štai suvalkiečiai, anot D. Barzduko, labiau nori didelių, sargių, netgi piktų šunų, kuriuos galėtų laikyti voljere ir kurie garsiai skalydami saugotų namus.



Šiuo metu „Mindrajos“ gyvūnų prieglaudoje yra apie 30 šunų bei keletas kačių. Čia esančių keturkojų nuotraukas galima rasti tinklalapyje www.mindraja.lt. Beglobių šunų ir kačių fotografijas gyvūnus prižiūrintys savanoriai nuolat kelia ir į Marijampolės gyvūnų mylėtojų asociacijos feisbuko paskyrą Marijampolės beglobiai.

Prisiimi atsakomybę

Vilkaviškio seniūnas R. Kurauskas sakė, kad panašių atvejų, kai atsikratoma nusenusiais ar šiaip dėl nežinia kokių priežasčių nereikalingais tapusiais gyvūnais, mieste pasitaiko jau rečiau.

„Džiaugiuosi tik tuo, jog tai nėra masinis reiškinys. Gaila ne tik iš humaniškų pozicijų – finansiškai šie reikalai taip pat kainuoja. Vieno keturkojo išvežimas į „Mindrają“ seniūnijai atsieina apie 50 eurų: čia įskaičiuotas ir atvykimas, transportavimo išlaidos, skiepijimas, pašaras bei kt. Taigi iš Kapų gatvės paimtos kalytės ir keturių šunelių išvežimas kainavo apie 250 eurų“, – pasakojo R. Kurauskas.

Tačiau, anot seniūno, gyvūnas neatsiranda iš niekur – dažniausiai kažkas tiesiog jų atsikrato. Tad pirmiausia atsakingiau į savo augintinius turėtų žiūrėti patys žmonės. Negalima šuns ar kačiuko kam nors nešti dovanų gimtadienio ar kita proga, jei nesi garantuotas, kad žmogus tikrai myli gyvūnus ir turi sąlygas jiems laikyti. Negalima pirkti keturkojo savo vaikams neįsitikinus, jog šie augintinį prižiūrės ir juo rūpinsis. Paprasta, bet dar ne visų išmokta tiesa: gyvūnas – ne žaislas, tad įsigydamas jį prisiimi ir visą atsakomybę. Tačiau už tai įgyji nuolatinį draugą, kuris tave, savo šeimininką, besąlygiškai mylės ir visuomet lauks sugrįžtančio į namus.





Publikuota: 2019-11-14 11:22:49

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Miestą netrukus papuoš garsios balerinos skulptūra
* Dėl kilnaus tikslo Vištytyje bus surengti trys koncertai
* Ilgų vakarų rezultatas – kruopščiai nupinti makramė dirbiniai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar nuo rugsėjo 1-osios keisis Jūsų kasdienė rutina?
Keisis, ir stipriai.
Taip, padaugės darbo.
Viskas turėtų palengvėti.
Pasikeis nežymiai.
Nesikeis.



Kalbos patarimai

Ar taisyklinga sakyti „pamatuota nuomonė“?
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ teikiama antroji žodžio pamatuoti reikšmė „remti, grįsti“ (pvz., pamatuoti teiginius ), taip pat žodžio pamatuotas reikšmė „pagrįstas“ (pvz., pamatuota išvada ).
Taigi pasakymai nepamatuotai didelės lėšos, pamatuota nuomonė ir panašūs yra visiškai taisyklingi ir vartotini.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai