„Santaka“ / MAATC neapsisprendžia, ar reikia grafikų didžiosioms atliekoms / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 2 kambarių tvarkingą vidinį butą Maironio g., Vilkaviškyje (49 m², IV a., namas renovuotas, pilnai išmokėta renovacija, langai plastikiniai, pakeisti radiatoriai, įstiklintas balkonas, kambariai nepereinami, durys šarvuotos, dvigubos, signalizacija, 56 000 Eur). Tel. 0 614 82 403.
Galioja iki: 2024-10-19 16:04:57

Parduoda dirbamą žemę Sausininkų k., Bartninkų sen. Tel. 0 614 06 069.
Galioja iki: 2024-10-20 08:58:54

Parduoda atjunkytus paršelius. Tel. 0 614 11 665.
Galioja iki: 2024-10-20 14:10:20



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Šalia konteinerių dažnai atsiduria tokie daiktai, kurie turėtų būti išvežti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę.

Autorės nuotr.


MAATC neapsisprendžia, ar reikia grafikų didžiosioms atliekoms

Eglė MIČIULIENĖ


Į redakciją kreipėsi rajono gyventojas, pasigedęs šių metų stambiųjų atliekų išvežimo grafiko Vilkaviškio rajone. Žmogus klausė, ką daryti: jis nori atsikratyti senu baldu, bet neturi galimybių jo nugabenti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę.



Keista informacija

Didžiųjų ir specifinių atliekų išvežimo grafikai kasmet gale metų skelbiami Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro (MAATC) interneto puslapyje, spausdinami rajono spaudoje. Gyventojams būdavo nurodoma diena, kurią prie daugiabučių (kartą per mėnesį) arba nuosavų namų ir į kaimiškas vietoves (4 kartus per metus) atvykęs UAB „Ecoservice“ transportas surinks didžiąsias ir pavojingąsias buities bei elektronikos atliekas.

Šių metų didžiųjų atliekų išvežimo apvažiavimo būdu grafikai paskelbti nebuvo.

Atsivertus MAATC interneto puslapį galima rasti grafikus, sudarytus Marijampolės, Kazlų Rūdos ir Kalvarijos savivaldybių gyventojams. O štai vilkaviškiečiams pateikiama tokia informacija: „Didžiosios ir specifinės atliekos apvažiavimo būdu Vilkaviškio rajono savivaldybėje yra surenkamos dėl jų surinkimo gyventojams iš anksto susitarus su savo seniūnijos seniūnu.“



Perskaičiusiam tokį turinį žmogui belieka skambinti seniūnui ir tartis, kada šis sutiks paimti seną sofą, stalą ar šaldytuvą.



Nuomonės išsiskyrė

Susisiekę su Vilkaviškio seniūnu Remigijumi Kurausku paklausėme, ar jis pasirengęs pasirūpinti kiekvienu atliekamu senu foteliu, seniūnijos vadovas labai nustebo.

„Praėjusią savaitę atostogavau, gal ko nežinau“, – atsakomybės už svetimas senienas purtėsi seniūnas. Jis tuoj pat suskubo skambinti savo kolegoms, tačiau ir šie tvirtino nieko apie šią naujieną nežinantys.

„Ar tikrai reikia grafikų, jei žmonės jų nesilaiko, – nesu tikras, bet užkrauti atsakomybę seniūnams rūpintis atliekomis irgi nėra išeitis. Juk mes ir taip nelaukiame, kol konteineriai apaugs senais baldais. Jei ką pastebime – paimame patys arba paprašome komunalininkų pagalbos. Esu dėkingas pilietiškiems žmonėms, kurie praneša apie teršėjus, esu pats tokius įspėjęs, jie savo atliekas susirinko. Manau, žmonės tikrai žino tvarką, bet ne visi jos nori laikytis“, – kalbėjo R. Kurauskas.

Kreipėmės į MAATC direktorių Algirdą Bagušinską. Jis paaiškino, kad praktika atliekas rinkti ne pagal grafikus atėjo iš Šakių.



„Anksčiau būdavo apvažiuojama du kartus per metus (grafikuose skelbta, kad renkama 4 kartus per metus – red. past.). Dabar buvo sutarta, jog seniūnas numatytų vietą, kur atliekas kaupti, ir kai jų susidarys tam tikras kiekis, vežėjai atvykę viską išvežtų. Būdas atliekas išvežti suderinus su seniūnu pasiteisino Šakiuose. Taip brangiau, bet patogiau ir gyventojams, ir seniūnams, kad nesikauptų kalnai atliekų. Bet jei toks variantas nepatinka – jokių problemų, šiandien pat paskambinsiu ir pasakysiu, kad būtų padaryti grafikai ir grįžtama prie senos tvarkos“, – nesismulkino A. Bagušinskas.



Aikštelėje reikia prižiūrėtojo

Rajono Savivaldybės vyr. specialistas ekologas Darius Bunikis buvo įsitikinęs, jog stambiųjų atliekų išvežimo grafiko bet kokiu atveju reikia.

„Kaimuose šį reikalą gal ir galima derinti su seniūnais bei gyventojais. Galbūt tam tikromis dienomis kaimiškose seniūnijose galima pastatyti didelį konteinerį, tada žmonės per dieną ar kelias dienas suneštų savo didžiąsias atliekas. Joms susikaupus seniūnas gali informuoti vežėjus, kad šie konteinerį paimtų. Tačiau vis tiek turi būti numatytas kažkoks grafikas, o apie jį žmones gali informuoti ir seniūnija. Bet jei numatysime vietas, kur gyventojai į jas pastoviai, be jokių grafikų, vežtų savo atliekas, tai tik kursime naujus šiukšlynus. Atliekų šalinimas vykdomas griežtai pagal įstatymą, seniūnai nėra tokios veiklos vykdytojai. Jei kuriame aikštelę, joje turi būti prižiūrėtojas. Jeigu priežiūros nėra – šiukšlynas garantuotas, tokios patirties jau turime“, – aiškino D. Bunikis.



Ekologas priminė, kad gyventojai turėtų naudotis didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėmis, kurių mūsų rajone jau yra dvi: viena veikia Vilkaviškyje, Šiaurės g. 46, kita – Kybartuose, J. Biliūno g. 14C. Daliai rajono žmonių artimesnė ir patogi Kudirkos Naumiesčio aikštelė, esanti Kybartų g. 1F.

O didžiųjų atliekų išvežimo grafikai, kaip išgirdome iš A. Bagušinsko, netrukus turėtų pasirodyti. Tik keista, jog tokie dalykai sprendžiami ne metų gale, o jau baigiantis sausiui. Problema, ko gero, kilo ir dėl to, kad MAATC atstovai gyventojų apie pasikeitimus nepasivargino informuoti ir miesto reikalus „suplakė“ su kaimo.

Apskritai reikia pripažinti, jog tokių bėdų nekiltų, jei iš gyventojų pusės netrūktų sąžiningumo atsikratant atliekomis, o iš MAATC pusės – kontrolės bei informacijos. Pastarosios žmonės labiausiai ir pasigedo.



Publikuota: 2020-02-05 08:20:32

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Debatų dalyvius užklupo nepatogūs klausimai
* Sodai ūkininkus nustebino gausiu šiemetiniu obuolių derliumi
* Dienos kaime: tarp neįprastų agurkų ir... nuotaikingų eilėraščių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar šį sezoną skiepysitės nuo gripo ir nuo kovido?
Būtinai.
Nuo kovido jau pasiskiepijau.
Skiepysiuosi nuo gripo.
Taip, bet tik kovido skiepu.
Nesiskiepysiu nė viena vakcina.



Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „piaras“?
Vadinamasis piaras (iš angl. PR – public relations ) pas mus yra įgijęs neigiamą konotaciją. O pats žodis vertinamas kaip nevartotina svetimybė. Piarą reikėtų keisti terminais ryšiai su visuomene, viešieji ryšiai, savireklama.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai