„Santaka“ / Triguba stirnėniškių laimė sudomino net Prezidentą / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Perka naudotas skardos lankstymo stakles (gali būti iškomplektuotos). Tel. 8 635 46 640.
Galioja iki: 2024-02-23 10:26:21

Parduoda javų kombainą INTERNATIONAL-431 (pjaunamoji 3,6 m, 6 cilindrų variklis, pilnai veikiantis). Perka šieno ir šienainio ritinius. Tel. 8 631 87 876.
Galioja iki: 2024-03-01 11:26:25

Parduoda naują nedidelį savos gamybos šildymo katilą-viryklę (tinka jungti per mašinsuolį, 700 Eur), naują pripučiamą 3,1 m valtį (650 Eur). Atlieka lengvųjų automobilių kėbulo suvirinimo darbus, dengia kėbulą antikorozine danga. Tel. 8 614 21 817.
Galioja iki: 2024-03-01 11:31:28Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Šešiametė Fausta – pati pareigingiausia trynukų (iš kairės) Pijaus, Iglės ir Paulos auklė bei tėvelių pagalbininkė.

Autorės nuotr.


Triguba stirnėniškių laimė sudomino net Prezidentą

Eglė KVIESULAITIENĖ


Po kelių dešimtmečių pertraukos mūsų rajoną aplankė trigubas džiaugsmas – Stirnėnų kaimo (Pilviškių sen.) gyventojų Jovitos ir Martyno Ivanovų šeimoje gimė trynukai. Ši žinia jau apskriejo šalies žiniasklaidą, tad mažieji stirnėniškiai kone kasdien sulaukia išskirtinio dėmesio: juos lanko žurnalistai, rajono vadovai, o rytoj pas mažuosius užsuks pats Lietuvos Prezidentas.Laukė dvynių

Sausio 13-ąją pasaulį išvydusių Pijaus, Iglės ir Paulos Ivanovų tėveliai kol kas dar tik pratinasi prie užgriuvusio dėmesio ir nepyksta, kad kone kasdien į jų namus beldžiasi svečiai. Jie sako patys suprantantys, kad trynukai – išskirtinis įvykis ne tik jų šeimai, bet ir visai rajono bendruomenei, nedažnas ir visoje šalyje. Todėl kai praėjusią savaitę sulaukė skambučio iš prezidentūros ir klausimo, ar sutiks priimti mūsų rajone trečiadienį viešėsiantį Lietuvos Prezidentą Gitaną Nausėdą, Ivanovai per daug ir nesutriko. Šeimos galva Martynas juokavo, kad per kelias savaites, kai į namus iš ligoninės grįžo Jovita su mažyliais, įprato svečiams kaisti kavą.

Šešiametę dukrelę Faustą auginanti pora niekada nesvajojo ir nenujautė, jog jų šeimą aplankys trigubas džiaugsmas. Kai Jovita pradėjo lauktis, medikai nepranašavo daugiavaisio nėštumo. Tik vėliau, 15-tą nėštumo savaitę, moters įsčiose pastebėję dvi užsimezgusias gyvybes Vilkaviškio medikai rekomendavo toliau daugiavaisį nėštumą stebėti Kaune.


Martynas pasakojo, kad jo giminėje, nors ir tolimesnėje, yra buvę dvynių. Tad sužinoję, kad Jovita laukiasi berniuko ir mergaitės, per daug nesistebėjo – susigyveno su mintimi, kad vietoj vienos atžalos šeimą papildys dvi. Tėveliai būsimiems mažyliams išrinko gražius vardus: dukrytę nutarė pavadinti Igle, o sūnelį – Pijumi. Šeimos pagausėjimo nekantriai laukė ir iki tol vienturtė augusi Fausta. Mergaitė jau mintyse buvo susitaikiusi, kad ilgus jos plaukus pešios ne vienas brolis ar sesė, o dviese.Retas net medikams

Likus trims savaitėms iki gimdymo Jovita nuvyko eilinės patikros pas Kauno medikus. Kartu važiavo ir Martynas su Fausta, norėję echoskopo ekrane dar kartą pamatyti, kaip jaučiasi dvyniai.

Gydytoja patikrino, kaip plaka dvynių širdelės, išmatavo reikiamus parametrus ir jau buvo bebaigianti apžiūrą, kai nusprendė dar kartą pamatuoti mažylės galvos apimtis. Vėl priglaudusi echoskopo daviklį gydytoja garsiai nusistebėjo, kad ką tik žemyn galva įsitaisęs kūdikis buvo apsisukęs priešinga kryptimi. Tik įsižiūrėjusi geriau medikė pastebėjo, jog viršuje esanti galvytė – ne kurio iš dvynių, o trečio kūdikio.

– Kai gydytoja pasakė, kad laukiuose trynukų, maniau, juokauja. Bet ji patikino, kad tai ne juokai, – momentą, kai sužinojo lemtingą žinią, prisiminė Jovita. – Tai išgirdusi Fausta susigraudino, aš – iš paskos. Mačiau, kad ir vyrui nuo šios žinios kakta išrasojo.


Bet tai buvo tik momentinis netikėtos žinios jaudulys. Tuoj pat apėmė didžiulis džiaugsmas ir kartu nerimas, kad tik nėštumas gerai baigtųsi.

Užsimezgusios trys gyvybės buvo didelis stebuklas ne tik Ivanovų šeimai ir artimiesiems, bet ir medikams. Jovitos nėštumą stebėjusi ginekologė prisipažino, kad tai pirmas atvejis per ilgametę jos praktiką. Trynukų dažniau pasitaiko po dirbtinio apvaisinimo, bet kad moteris taip pastotų natūraliai – labai retas atvejis.Svarbią dieną

Jovita sako, jog visą nėštumą jautėsi pakankamai gerai ir niekaip nebūtų įtarusi, kad nešioja trynius. Anot moters, pirmas nėštumas jai buvęs netgi sunkesnis. Nors Jovita per nėštumą priaugo 38 kg, jos tai nestebino, nes ir nešiodama Faustą buvo priaugusi 30 kg.

Medikams kėlė nuostabą, kad Jovita visą nėštumą dirbo, gimdymo atostogų išėjo laiku, jai nekilo priešlaikinio gimdymo grėsmių, kas labai dažnai pasitaiko esant daugiavaisiam nėštumui. Tačiau priartėjus 35 nėštumo savaitei gydytojai nusprendė, kad mažyliams jau laikas gimti, nes mamos organizmą trys sparčiai augančios gyvybės labai sekina.

– Kai manęs paklausė, ar bus gerai, jei vaikai gims sausio 13-ąją, iškart sutikau. Pagalvojau, kad šaunu gimti tokią svarbią mūsų šaliai dieną, – prisiminė Jovita.


Nors Ivanovai žinojo dviejų vaikų lytį, ilgai nuo medikų akių slėpęsis trečiasis visų kortų neatvėrė iki pat gimimo. Tad tėvams beliko spėlioti, ar jų šeimoje augs dvi porelės, ar moteriškoji pusė stipriai nusvers vyriškąją.

Pirmasis, 10.02 val., į šį pasaulį atkeliavo Pijus, svėręs per 2600 g, antroji – mažiausioji, 1800 g svėrusi Iglė. Na, o Paula intrigą išlaikė iki galo ir į pasaulį atkeliavo paskutinė, 10.04 val. Mažylė svėrė 2100 g ir tuo labai nustebino tėvelius bei medikus, mat būdama didesnė už seserį sugebėjo taip ilgai slapstytis. Dėl šios jos savybės tėvai meiliai savo dukrelę dar vis pavadina „slapuke“.Pinigais nematuoja

Nors nėštumas ir vaikų gimimas praėjo sklandžiai, Jovita vis dar prisimena sunkias pirmąsias trynukų gyvenimo dienas. Kadangi vaikučiai gimė mažo svorio ir ne visai išnešioti, jiems prireikė inkubatoriaus, dirbtinės plaučių ventiliacijos. Tėvams virpėjo širdys žvelgiant į žarnelėmis apkarstytus, savarankiškai kvėpuoti negalinčius mažylius.

Tačiau šis sunkus laikotarpis buvo pakankamai trumpas, mat trynukai greitai sustiprėjo, priaugo svorio, o Pijus nuo pat pirmųjų dienų stebino medikus, mat vis mėgindavo rankomis nusiplėšti kvėpavimo kaukę, kol galop ją teko prilipinti.

Po dviejų savaičių, sustiprėję ligoninėje, mažyliai grįžo namo ir tapo tikromis įžymybėmis savame krašte. Kol kas visi trys jie telpa vienoje lovelėje. Medikai rekomendavo pradžioje visus guldyti vieną greta kito, mat „neišnešiotukams“ reikia daugiau šilumos. Tačiau tėvai jau pasirūpino atskiromis lovelėmis ir triviečiu vežimėliu, mat sparčiai augantys mažyliai tuoj nebetilps vienoje.

Jovita pasakojo, kad jau dabar dienos pralekia akimirksniu, nors mažyliai dar daug miega ir nereikalauja ypatingo dėmesio. Tačiau vien pakeisti sauskelnes, kurių per parą tokiai naujagimių trijulei prireikia 24–30 vienetų, užtrunka laiko. Mažylius reikia ir išmaudyti, perrengti, pamaitinti. Trynukai per parą suvalgo visą paką pieno mišinėlio, tad per mėnesį jų reikia apie 30. O vaikučiai juk auga...

– Jeigu pradėtume skaičiuoti pinigus, kiek kainuoja auginti trynukus, susidarytų įspūdingos sumos, – sakė šeimos tėtis Martynas. – Bet pinigais laimės nematuojame – juk dirbsime ir užsidirbsime. Be to, pagalbą siūlo ir aplinkiniai – sulaukėme rajono Savivaldybės mero vizito ir paramos, respublikinė trynukų asociacija iki dvejų metų vaikučiams skirs sauskelnių. Tai tikrai didelė parama.
Iššūkiai nebaugina

Gausi šeimyna susiduria ir su kitais iššūkiais. Neseniai nusipirkę išsvajotą automobilį, Ivanovai jį turės pakeisti, mat penkiaviečiame šeima nebetelpa.

– Kai vykstame pas gydytojus į apžiūrą, Faustą turime palikti namuose, nes sustačius automobilines mažylių kėdutes daugiau vietos nebelieka, – įspūdžiais dalijosi Jovita.

Jauna mama neabejoja, jog laikui bėgant teks praplėsti ir gyvenamuosius plotus, nes paaugus vaikams trijų jaukiai įrengto namo kambarių nebepakaks.

Jauni tėvai prisipažįsta, kad auginant tris naujagimius apie ilgas poilsio valandas kurį laiką galės tik pasvajoti.

Tačiau kol kas visą vargą ir nemigo naktis atperka didžiulis džiaugsmas. Kol Martynas tėvystės atostogose, šeima puikiai susitvarko ir su trimis naujagimiais. Tačiau netrukus gausios šeimos tėčiui teks grįžti į darbą, mažuosius trynukus labai mylinti ir daug padedanti sesė Fausta išeis į darželį, ir Jovita namuose liks viena su trimis mažyliais. Visgi moteris optimistiškai žvelgia į ateitį ir tikisi puikiai susitvarkyti, nebent retkarčiais į pagalbą pasikviesti tame pačiame kaime gyvenančias mažylių močiutes.

– Kol kas viskas labai puiku. Tikiuosi, kad taip bus ir ateityje – esu optimistė. Svarbu, vaikučiai augtų sveiki, nesirgtų, o su kitais iššūkiais susitvarkysime, – džiaugsmu ir pozityvumu tryško netikėtai gausios šeimos mama tapusi Jovita.
Galerija: Trynukai
Publikuota: 2020-02-28 08:18:14

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Atnaujinta viešoji biblioteka – šviesi, jauki ir moderni
* Situacija Vilkaviškio rajone įvertinta kaip viena prasčiausių
* Istoriniai „Bruklino“ medaliai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar savo parašu paremsite kandidatus Prezidento rinkimuose?
Jau pasirašiau savo iniciatyva.
Jei paprašys asmeniškai – pasirašysiu.
Nesirašysiu nė už vieną.
Dar nenusprendžiau.Kalbos patarimai

Pieninis ar pieniškas šokoladas?
Kalbos požiūriu taisyklingi abu variantai. Priesagos -iškas būdvardis vartojamas nusakant daikto požymį. Jis paprastai vartojamas šnekoje, laisvuosiuose stiliuose: pieniškas šokoladas, pieniškas valgis, pieniški ledai, pieniška sriuba.
Sudarant terminus, kai reikia pabrėžti rūšį, vartojamas priesagos -inis būdvardis: pieninis šokoladas, grietininis šokoladas, riešutinis šokoladas.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai