„Santaka“ / Įspūdinga stotis tapo miesto puošmena / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Naujojoje autobusų stotyje įrengtos šešios išvykimo ir dvi atvykimo aikštelės.

„Kautros“ nuotr.


Įspūdinga stotis tapo miesto puošmena

Eglė KVIESULAITIENĖ


Praėjusiį penktadienį be numatytų iškilmių duris keleiviams atvėrė ilgai laukta Vilkaviškio autobusų stotis. Nors vilkaviškiečiai tikėjosi kitokio atidarymo, įspūdingas pastatas visu grožiu dar labiau suspindės, kai atsitraukus koronaviruso grėsmei į patalpas susikraustys parduotuvės, kavinė, vaistinė, kepyklėlė.



Parduotuvėms – karantinas

Kol kas naujoji autobusų stotis kvepia ne „Vanilla“ kepyklėlės bandelėmis ir ne įvairių aromatų kava, o dezinfekciniu skysčiu, kurio dozatoriai prikabinti prie visų stoties įėjimų. Laukimo salėje keleiviams reikia laikytis saugaus atstumo ir sėsti tik į kas antrą kėdę. O visų parduotuvių durys, kurios paprastai per atidarymus imamos šturmu, kuriam laikui lieka užvertos.

Į išskirtinės architektūros pastatą kol kas užsuka tik pavieniai keleiviai ir vienas kitas smalsuolis. Visgi gyvenimas, tikėkimės, netrukus grįš į įprastą vagą ir tada stoties pastate duris atvers „Pepco“ prekybos centras, „Gintarinė vaistinė“, „Žalia stotelė“, ekologiškų gaminių, mobiliųjų telefonų aksesuarų, gėlių parduotuvėlės, alkanus kvapais trauks „Teresės mėsos gaminiai“, „Vanilla“ kepyklėlė, kavinė.


Apžiūrėti pirmą dieną veikiančios stoties atvykęs „Kautros“ generalinis direktorius Linas Skardžiukas žadėjo, kad pasibaigus karantinui, kai atsitrauks koronaviruso grėsmė, atidarymo šventė įvyks ir vilkaviškiečiai galės džiaugtis visais naujosios stoties privalumais.

Dar kitaip stotį pamatysime tuomet, kai sužaliuos subtilią pastato architektūrą išryškinantys jo viduryje augantys medžiai, parkelyje sužels žolė, bus įrengta vaikų žaidimo erdvė ir iškils bokštas-medis su laikrodžiu, kurį turėtų pastatyti pati miesto bendruomenė, aukodama tam lėšų.



Parodoms ir koncertams

„Kautros“ direktorius juokavo, kad vilkaviškiečiai drąsiai galėtų pasiginčyti su kauniečiais, besigiriančiais savo autobusų stotimi. Kadangi jas abi projektavo tas pats architektas Gintaras Balčytis, pastatai tikrai išsiskiria iš kitų tokios paskirties statinių ir kiekvienas savaip originalus.

Prieš penkerius metus „Kautros“ vadovo rajono valdžiai pateiktas ambicingas stoties projektas kurstė politines aistras ir diskusijas. Ypač po to, kai metams bėgant jis keitėsi, kaina vis augo, o vilkaviškiečiai nustojo tikėti, kad kada nors sulauks pažadėtosios stoties. Dar daugiau priešininkų atsirado prieš rinkimus, kai Savivaldybei prie projekto teko prisidėti beveik puse milijono eurų.


Tačiau tie, kurie abejojo, kam mažam miestui reikalinga didelė stotis, kai daugeliui važinėjant automobiliais autobusų poreikis mažėja, ko gero, šiandien prikąstų liežuvį. Mat didžiuliame pastate, kurio plotas – 2000 kv. m, pačios stoties reikmėms naudojama tik apie 400 kv. m.

„Kautros“ vadovas L. Skardžiukas neslėpė, kad statyti naują stotį vien vežėjų poreikiams įgyvendinti būtų nuostolinga. Todėl buvo suprojektuota tokia, kad išnuomojus patalpas komerciniams tikslams atsipirktų investicijos. Mat stotis verslui patraukli tuo, kad sutraukia didelį kiekį žmonių. Nors atrodo neįtikėtina, per dieną autobusais iš mūsų stoties ir į ją važiuoja apie 1500–2000 keleivių.

Anot L. Skardžiuko, Savivaldybė savo investicijas atsiims per sukurtas naujas darbo vietas ir mokesčius, o rajono gyventojai turės puikią viešąją erdvę, kurią galės išnaudoti parodoms, konferencijoms ar koncertams. Vienas iš koncertų – jau suplanuotas. Birželio 6 d. stotyje turėtų koncertuoti Pažaislio muzikos festivalio atlikėjai.



Dirbo skolon

Rajono meras Algirdas Neiberka pasidžiaugė nauju, moderniu ir miestą tikrai puošiančiu statiniu, tad už jį dėkojo architektui G. Balčyčiui. Ne vieną puikų pastatą sukūręs garsus architektas vilkaviškiečiams suprojektavo ne tik šiuolaikinio žmogaus poreikius atitinkančią stotį, bet ir išsaugojo parkelio medžius, juos paversdamas įmantrios architektūros akcentu.


Pats visą stoties statybų procesą stebėjęs ir griežtai kontroliavęs G. Balčytis džiaugėsi, kad pavyko į projektą natūraliai įtraukti gamtos elementus, mat pastatui reikėjo didesnės erdvės, o jos toje vietoje nebuvo.

„Kadangi medžių kirsti visai nesinorėjo, sugalvojau, kaip juos „įdarbinti“ ir sukurti įdomų vietos ir pastato funkcinį scenarijų, kuriame augalai tapo neatsiejama pastato dalimi“, – svarstė architektas.

Stotį stačiusios UAB „Vilkasta“ generalinis direktorius Aloyzas Beržanskis kalbėjo, kad stotis nebuvo pats lengviausias jų objektas, tačiau labai įdomus profesine prasme, todėl dabar galės būti tarsi jų vizitinė kortelė.

A. Beržanskis prisipažino, kad jo vadovaujama bendrovė tikrai nebūtų ėmusis šio objekto tokiomis sąlygomis, jei nebūtų savo miesto patriotai, labai norėję, kad gražus statinys papuoštų Vilkaviškio erdves. Pastatas galėjo ir visai neiškilti, jei statybinė bendrovė nebūtų sutikusi stotį statyti už savo lėšas, nes tik jai iškilus bankas sutiko „Kautrai“ duoti paskolą projektui įgyvendinti. Iki galo su UAB „Vilkasta“ „Kautra“ sutarė atsiskaityti tik per keletą metų.



Įrengta šiuolaikiškai

Į Vilkaviškio autobusų stoties projektą investuoti beveik 3 mln. eurų. Stoties reikmėms skirtoje erdvėje yra laukimo salė su suolais ir kompiuterinės technikos įkrovimo stotelėmis. Salėje veikia bilietų kasa bei siuntų terminalas, interaktyviose švieslentėse skelbiami autobusų tvarkaraščiai, kurie gali būti internetu koreguojami iš bet kurio miesto autobusų stoties.

Stotyje įrengti erdvūs tualetai, taip pat mamyčių pageidautas kūdikių pervystymo kambarys, vairuotojų poilsio kambarys su mini virtuvėle, yra generatorius, kuris gelbėtų sutrikus elektros energijos tiekimui. Stotyje yra ir defibriliatorius, kurio gali prireikti, jei kažkam iš keleivių sustotų širdis. Pastate įrengta geoterminė grindų šildymo sistema, kuri žiemą šildys, o vasarą vėsins patalpas.

Naujoje stotyje veikia šešios išvykimo ir dvi atvykimo aikštelės. Autobusų vykimo laikai pateikti moderniuose informaciniuose ekranuose. Belieka sulaukti, kol pasibaigus karantinui vilkaviškiečiai galės vėl laisvai keliauti.





Galerija: Stotis 




Publikuota: 2020-03-30 08:18:28

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai