„Santaka“ / Mokiniams skirti maisto daviniai sukėlė diskusijų audrą / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  



Mokiniams skirti maisto daviniai sukėlė diskusijų audrą

Andrius GRYGELAITIS


Pradėjus mokymą nuotoliniu būdu ugdymo įstaigoms teko pasirūpinti ir nemokamu mokinių maitinimu. Gavę pirmuosius maisto davinius kai kurių vaikų tėvai stebėjosi, kodėl vienos mokyklos savo ugdytinius sugebėjo aprūpinti dideliu produktų kiekiu, o kitiems už tą pačią sumą atiteko daug kuklesnis davinys.



Mažesnė vertė

Vilkaviškio rajone yra apie 1400 vaikų, kuriems priklauso nemokamas maitinimas. Per karantiną jiems vietoje kasdienių pietų skiriami supakuoti sauso maisto daviniai. Vienu metu mokiniams atiduodamos vienai arba dviem savaitėms skirtos maisto porcijos. Pirmasis jų dalijimas mūsų rajone baigtas praėjusią savaitę.

Išvydę savo vaikams skirtus davinius vieni tėvai apsidžiaugė, radę didelį kiekį pačių reikalingiausių maisto produktų, tačiau buvo ir nemažai tokių, kurie „radiniu“ nusivylė. Viešoje erdvėje prasidėjo diskusijos, kodėl, turėdamos tokią pačią pinigų sumą, vienos ugdymo įstaigos sugebėjo geriau pasirūpinti savo mokiniais nei kitos. Dviejų savaičių daviniui rajono pradinukams skirta 17, 5 euro suma, o vyresniems mokiniams – maždaug 19 eurų.

„Mūsų mokykloje nemokamą maitinimą gauna apie 70 vaikų. Žinau, kad dalis tėvų nebuvo patenkinti tuo, ką gavo. Viena mama, buvusi pardavėja, sakė gerai žinanti visų produktų kainas. Moteris tikino, kad jos vaiko gauto maisto davinio vertė nė iš tolo neprilygsta deklaruojamai sumai“, – teigė Sūdavos pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Laima Kazlauskienė.




Tarėsi su tėvais

Sūdavoje bei kai kuriose kitose rajono ugdymo įstaigoje besimokantys vaikai dešimties dienų laikotarpiui gavo sausų pusryčių dribsnių, miltų, cukraus, grikių bei manų kruopų, fermentinio sūrio ar kiaulienos konservų. O štai Gižų Kazimiero Baršausko mokykloje-daugiafunkciame centre besimokantys vaikai namo parsinešė davinį, kurį sudarė ryškiai įvairove išsiskiriantys produktai: duona, sultys, sviestas, varškė, dešra, sūrio lazdelės, kelių rūšių bandelės, vaisiai, cukrus, aliejus ir kt. Akivaizdu, kad toks nemokamo maisto davinys jį gavusiesiems patiko labiau.

„Kiek žinau, tėvai tikrai labai patenkinti. Mes patys organizuojame mokinių maitinimą, todėl mūsų socialinė pedagogė Eglė Berčiūnienė bei virtuvės vedėja Irma Jurgelaitienė tarėsi su tėvais, klausė, ko jie norėtų. Buvo nuspręsta nepirkti tokių produktų, kaip kruopos ar makaronai, o labiau koncentruotis į kasdien vartojamą maistą. Kadangi turime ne vieną, o kelis tiekėjus, savo bendruomenės nariams nesunkiai galėjome tai pasiūlyti“, – sakė Gižų Kazimiero Baršausko mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Sidutė Černauskienė.



Parengė rekomendacijas


Negalėdami suprasti tokių skirtumų, kai kurie mokinių tėvai netgi kreipėsi į rajono merą Algirdą Neiberką, prašydami paaiškinti situaciją. Surinkus iš visų rajono ugdymo įstaigų duomenis paaiškėjo, kad labiausiai gautais daviniais nusivylę tų mokyklų ugdytiniai, kuriems maistą tiekia VšĮ „Bruneros“. Ši įmonė maitina daugiau nei 600 rajono vaikų. Likusiems mokiniams maitinimą organizuoja pačios mokyklos. Jų bendruomenių nariai dėl gautų maisto davinių nusiskundimų beveik neturėjo.

Siekdama, jog nepatenkintųjų liktų kuo mažiau, rajono Savivaldybės administracija kreipėsi į visuomenės sveikatos biurą, prašydama kuo skubiau parengti rekomendacijas, į kurias būtų atsižvelgiama sudarant maisto davinius.

„Norėtųsi, kad mokiniai gautų sveiką ir visavertį maistą. Dietistė Aušra Kasulaitienė sudėliojo tokį racioną, kuris turėtų patenkinti daugelio poreikius. Prireikė nemažai laiko, kol viską suderinome su VšĮ „Bruneros“. Per kitą dalijimą rajono mokiniai jau turėtų gauti gausesnius, įvairesnius bei pagal mūsų rekomendacijas suruoštus maisto davinius“, – teigė visuomenės sveikatos biuro direktorė Laura Sadauskienė.



Nebus privaloma


Antras maisto davinių dalijimas rajono ugdymo įstaigose turėtų būti šią arba kitą savaitę. A. Neiberka vylėsi, kad šįkart nepatenkintųjų bus mažiau, nors neabejojo, kad ir naujieji daviniai ne visiems patiks.

„Žmonės turi skirtingus maitinimosi įpročius, ne visi produktai jiems yra priimtini. Domėjausi ir kitų rajonų mokinių maitinimo situacija. Patirčių yra pačių įvairiausių. Daug kur tėvai taip pat reiškia vienokį ar kitokį nepasitenkinimą. Norėtume, kad visos mūsų rajono mokyklos gautų vienodus davinius, tačiau iš kai kurių įstaigų jau gavome prašymų nieko nekeisti. Jei mokyklų bendruomenės tikrai yra patenkintos maisto daviniais, prievolės ką nors keisti nebus. Bet rekomendacijas mes pateiksime, o įstaigos pačios spręs, ar į jas atsižvelgti, ar ne“, – kalbėjo rajono meras.

Jo teigimu, ateityje bus stengiamasi paįvairinti maisto davinius, jog mokiniams skiriami produktai kiekvieną kartą bent šiek tiek skirtųsi.



Publikuota: 2020-04-16 09:07:31

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai