„Santaka“ / Romams karantinas nerūpi – būriuojasi be apsaugos priemonių ir „verslauja“ / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Romų tautybės gyventojai nevengia būriuotis ir vartoti alkoholį viešose vietose.

Romams karantinas nerūpi – būriuojasi be apsaugos priemonių ir „verslauja“

Toma BIRŠTONĖ


Kasdien su liūdesiu žvelgiame į vis didėjantį užsikrėtusiųjų COVID-19 skaičių. Žmonės bando išgyventi šį sunkų laikotarpį. Tačiau tam tikras visuomenės sluoksnis ignoruoja rekomendacijas bei draudimus.



Nesilaiko karantino

Nors šalies gyventojų visais žiniasklaidos kanalais prašoma sėdėti namuose, o apsipirkti eiti tik kartą per savaitę ir būtinai su asmens apsaugos priemonėmis, tačiau atrodo, kad Kybartuose gyvenantys romų tautybės žmonės apie tokius dalykus nieko negirdėjo.

Neapsikentęs tokio jų elgesio Kybartų feisbuko grupėje pratrūko ir Č. Darvino seniūnaitijos seniūnaitis Vitalius Šidiškis.

„Siekiant išvengti koronaviruso sveikatos specialistai ragina visus likti namuose, dėvėti apsaugines kaukes, nesibūriuoti. Tačiau Kybartų „pažiboms“ visa tai nė motais. Dienos metu jie ne tik prekiauja cigaretėmis, bet ir girtuokliauja viešoje vietoje. Ar ilgai tai tęsis?“ – socialiniame tinkle rašė V. Šidiškis.



Vieša paslaptis

Tačiau romų būriavimasis nėra vienintelė problema. Kad iš jų galima lengvai įsigyti kontrabandinių cigarečių ar kitų prekių – žino visi Kybartai. Tą patvirtino ir seniūnaitis, buvęs policijos pareigūnas V. Šidiškis. „Pagrindinis romų „verslas“ – prekyba kontrabandinėmis cigaretėmis. Dažniausiai jas pardavinėja moterys“, – sakė kybartietis.


Kybartų bendruomenės pirmininkas Vitas Katkevičius teigė ne kartą bandęs sudrausminti netinkamai besielgiančius romų tautybės žmones, bet visuomet sulaukdavo agresyvaus atsako bei grasinimų.

„Turbūt ne be reikalo čigonai vadinami klajokliais. Jie mėgsta keisti gyvenamąją vietą. Ne išimtis ir čia gyvenantieji. Dažnai tenka pamatyti atvykėlių, o kai kurie iš jų net lietuviškai kalbėti nemoka. Manau, kad šiame pasienio miestelyje jiems gyventi labai patogu – arti Kaliningrado sritis, o iš ten plaukia kontrabanda – pagrindinis jų pragyvenimo šaltinis“, – pasakojo V. Katkevičius.

Seniūnaitis V. Šidiškis mano, kad romai naudojasi tuo, jog mieste nėra nuolat patruliuojančių bei tvarką užtikrinančių pareigūnų. Policijos nuovada Kybartuose uždaryta prieš keletą metų, o kol atvyksta pareigūnai iš Vilkaviškio, romai išsiskirsto ir lieka nenubausti.

Kita vertus, dauguma romų tautybės žmonių oficialiai neturi darbo bei nekilnojamojo turto, todėl išieškoti pinigų iš nubaustųjų beveik neįmanoma.



Neišsprendžiama bėda

Pasak Kybartų seniūno Romo Šunoko, bėdų su mieste gyvenančiais kitataučiais kyla dažnai. Jam pačiam ne kartą teko vaikyti į aikšteles besirenkančius romų tautybės jaunuolius ir kviesti policiją. Seniūnas taip pat neišvengė grasinimų bei keiksmų.


„Romus suvaldyti yra sunku. Jie laikosi savo tradicijų, įsitikinimų, todėl dažniausiai diskusijos su jais nueina perniek. Bijau, kad laikui bėgant su jais susitarti bus dar sunkiau“, – kalbėjo seniūnas.

Seniūnijos vadovas yra informavęs romus apie šalyje paskelbtą karantiną ir minėjo, kad akcentuos, jog nuo šiandien viešose vietose privaloma būti tik su apsauginėmis kaukėmis.



Publikuota: 2020-04-21 08:31:36

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai