„Santaka“ / Į vaikų darželius sugrįžo beveik trečdalis ugdytinių / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Sugrįžimu į lopšelį-darželį „Eglutė“ džiaugėsi „Boružiukų“ grupės ugdytiniai, jų auklėtoja Rosita Jakučionytė (kairėje) bei jos padėjėja Justina Tamašauskienė.

Autoriaus nuotr.


Į vaikų darželius sugrįžo beveik trečdalis ugdytinių

Andrius GRYGELAITIS


Lietuvoje švelninant karantiną vėl leista organizuoti ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą. Po dviejų mėnesių pertraukos į mūsų rajono darželius sugrįžo maždaug trečdalis vaikų.



Reikalavimą pakeitė į rekomendaciją

Vilkaviškio rajone veikia 5 lopšeliai-darželiai bei 14 ugdymo įstaigų, kuriose yra ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo grupės. Iš viso šiais mokslo metais mūsų įstaigose buvo ugdomi 950 ikimokyklinukų bei 275 priešmokyklinukai.

Kovo 16 d. šalyje paskelbus karantiną nutrūko ir įprastas jų ugdymas. Du mėnesius mažyliai buvo ugdomi tik nuotoliniu būdu. Nuo praėjusios savaitės jiems vėl leista grįžti į grupes, pas savo auklėtojas. Vis dėlto šia galimybe kol kas pasinaudojo šiek tiek mažiau nei trečdalis ugdytinių: 280 ikimokyklinukų ir kiek daugiau nei 60 priešmokyklinukų.

Pamažu į įprastas vėžes grįžtantys darželiai privalo užtikrinti visišką ugdytinių bei juos prižiūrinčių darbuotojų saugumą. Dėl šios priežasties nerekomenduojama į darbą sugrįžti vyresniems nei 60 metų bei įvairiomis lėtinėmis ligomis sergantiems asmenims, darbo metu būtina nuolat naudoti dezinfekcines priemones, kilus įtarimui – matuoti vaikų temperatūrą, užtikrinti, kad ugdymo procesas vyktų taip, jog būtų išvengta skirtingas grupes lankančių mažylių kontakto. Auklėtojoms draudžiama tą pačią dieną dirbti keliose skirtingose grupėse.


„Iš pradžių ministerija ketino apskritai neleisti į darbą sugrįžti vyresniems nei 60 metų pedagogams. Mums tai būtų sukėlę didelių problemų, nes, pavyzdžiui, Vilkaviškio vaikų lopšelyje-darželyje „Pasaka“ dirba daugiau nei 10 tokių asmenų, panaši situacija ir kitame miesto lopšelyje-darželyje „Buratinas“. Gerai, kad vėliau šis reikalavimas buvo pakeistas į rekomendaciją. Jei to nebūtų padaryta, neaišku, ar mums būtų pakakę žmogiškųjų resursų vykdyti įprastinį ugdymą“, – mintimis dalijosi Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Elena Šventoraitienė.



Priėmė ne visus

Į ugdymo įstaigą vėl sugrįžusiais mažyliais džiaugėsi Kybartų vaikų lopšelio-darželio „Kregždutė“ direktorė Lina Mačiulienė. Ji tikino labai pasiilgusi vaikų klegesio, juoko, įprasto šurmulio. Vadovė net juokavo, kad prieš tai porą mėnesių darbe tvyrojusi tyla net trukdydavo susikaupti.

Į „Kregždutę“ praėjusią savaitę sugrįžo 34 iš 115 čia ugdomų mažylių. Šis skaičius panašus išliko ir šią savaitę. Sugrįžusių vaikų galėjo būti daugiau, tačiau keletui jų rekomenduota dar kurį laiką pabūti namuose.


„Pastebėjome, kad kai kurie vaikučiai kosėjo arba turėjo temperatūros. Pasitarėme su tėvais ir nusprendėme dar kurį laiką jų nepriimti. Po pertraukos į darželį sugrįžę ugdytiniai – labai sąmoningi. Jie noriai plauna rankas, o temperatūros matavimas jiems jau tapo savotišku žaidimu. Įstaigoje dirba tik viena vyresnė nei 60 metų pedagogė. Ji kol kas darbuojasi nuotoliniu būdu. Tos auklėtojos, kurios sugrįžo į lopšelį-darželį, labai tuo džiaugiasi. Darbas namuose joms jau buvo šiek tiek įkyrėjęs“, – šypsojosi L. Mačiulienė.

Ji teigė, kad, nepaisant visko, jos vadovaujamas kolektyvas su nuotolinio ugdymo sunkumais puikiai susitvarkė, pasisėmė daug vertingos patirties. Šis laikotarpis buvo iššūkis ne tik grupių auklėtojoms, bet ir darželinukų tėvams. Pastarieji, anot direktorės, turėjo puikią galimybę pamatyti tikruosius savo atžalų gebėjimus.



Dirbti nesustojo

Priešingai nei kiti rajono darželiai, Vilkaviškio lopšelis-darželis „Pasaka“ nebuvo nutraukęs ikimokyklinio bei priešmokyklinio amžiaus vaikų užimtumo. Tiesa, per patį karantino piką šią įstaigą lankė vos penki ugdytiniai.


Nuo praėjusios savaitės į grupes leidus grįžti visiems, šia proga pasinaudojo 60 vaikučių. Iš viso „Pasakoje“ jų ugdoma 160. Likę vaikai toliau ugdomi nuotoliniu būdu.

Lopšelio-darželio direktorė Dainora Daniliauskienė pasakojo, kad įstaigoje yra nemažai vyresnių nei 60 metų pedagogių. Joms sudarytos sąlygos dirbti iš namų.

„Manau, jog per šį laikotarpį visos išmokome geriau naudotis informacinėmis technologijomis, patobulėjome tiek kaip asmenybės, tiek kaip pedagogės. Neslėpsiu, iš pradžių buvo daug nerimo, tačiau manau, kad su visais iššūkiais puikiai susitvarkėme“, – teigė D. Daniliauskienė.



Atsirado vidinė ramybė

Panašiai kalbėjo ir Vilkaviškio lopšelio-darželio „Eglutė“ direktorė Renata Sakalauskienė. Anot jos, per šį laikotarpį išryškėjo šalies ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo pedagogų vienybė, noras padėti vieni kitiems. Anksčiau to kartais būdavo pasigendama.

Nuo praėjusios savaitės į „Eglutę“ sugrįžo kiek daugiau nei 60 iš 186 šioje įstaigoje ugdomų vaikučių. Dar 5 mažyliai čia kasdien atkeliauja iš Pilviškių „Santakos“ gimnazijos lopšelio-darželio. Šios įstaigos patalpos dabar remontuojamos, todėl priimti vaikučių nėra galimybės.

Lopšelio-darželio „Eglutė“ kolektyve yra dvi vyresnės nei 60 metų amžiaus pedagogės. Nors joms buvo rekomenduota dirbti iš namų, jos pačios pasirašė sutikimus tą daryti įprastu būdu.

„Dabar grupės – nedidelės, tad ir su visais saugumo reikalavimais susitvarkyti nėra sunku.

Džiaugiuosi, kad į šią situaciją geranoriškai pažiūrėjo ugdytinių tėvai. Dar prieš vaikų sugrįžimą jų tėvams išsiuntinėjome atmintines, prašėme, kad jie tinkamai nuteiktų savo atžalas, kad šiems būtų kuo mažiau streso. Pirmosiomis dienomis su auklėtiniais daug kalbėjome apie tai, kas įvyko, klausėme jų nuomonės apie šią neeilinę situaciją.

Apskritai, pastebėjau, kad šis laikotarpis į mūsų kolektyvą įnešė šiokios tokios vidinės ramybės. Dabar žmonės mažiau skuba, geriau orientuojasi stresinėse situacijose“, – pasakojo R. Sakalauskienė.

Direktorės teigimu, didžiausias iššūkis buvo užtikrinti, kad įstaigoje nesusikirstų ugdytinių srautai. Tam puikiai pasirengta: lauko teritorijoje atitvertos atskiros aikštelės, sudaryti viduje vykstančių veiklų grafikai.



Dirbs visą vasarą


Įprastai per vasarą mūsų rajone lopšelių-darželių paslaugų poreikis sumažėja, todėl dažniausiai dirbti būdavo paliktos tik kelios „budinčios“ įstaigos.

Šiemet planuojama, jog per vasarą dirbs visi 5 miestų lopšeliai-darželiai: Vilkaviškio „Buratinas“, „Eglutė“ ir „Pasaka“ bei Kybartų „Kregždutė“ ir „Ąžuoliukas“.

„Manome, kad ateinančią vasarą dauguma tėvų dirbs ir mažai atostogaus. Karantinas daugeliui pakoregavo planus, tad neabejojame, kad tikrai ne visi suaugusieji turės kur palikti savo atžalas.

Kaimuose veikiantys darželiai greičiausiai vaikučių nepriims, tad juos teks vežti į Vilkaviškio ar Kybartų įstaigas“, – kalbėjo Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė E. Šventoraitienė.



Publikuota: 2020-06-02 16:07:07

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Greičiau užbaigti darbus siekia ir patys rangovai
* Per metus ūkininkų sąjunga tapo aktyvi ir matoma
* Grandine užtverta teritorija gyventojams kelia klausimų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai