„Santaka“ / Karantinas dar tęsiasi, bet žadama jį nutraukti / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  


Karantinas dar tęsiasi, bet žadama jį nutraukti

Eglė KVIESULAITIENĖ


Saviizoliacijai Savivaldybės skirtas patalpas jau paliko paskutinė iš užsienio grįžusi ir 14 parų nuo kitų izoliavusis rajono gyventoja. Dar 71 iš užsienio grįžęs asmuo, kurių 5 izoliacijos terminas baigiasi, izoliuojasi namuose. Juos stebi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Marijampolės departamento Vilkaviškio skyriaus specialistai, palaikydami kontaktą telefonu.

Mūsų rajonas, įvertinus sergamumo rodiklius, priskirtas mažos rizikos savivaldybių grupei, mat šiuo metu nėra nė vieno COVID-19 sergančio gyventojo. Taigi ir tyrimų dėl šios virusinės infekcijos bus atliekama mažiau – sveiki asmenys profilaktiškai testuojami nebus. Profilaktiškai atsitiktine tvarka bus tiriami tik gydymo ir globos įstaigų darbuotojai, tiesiogiai dirbantys su pacientais. Tačiau tie, kam pasireiškė į koronaviruso panašūs simptomai, per šeimos gydytoją turi registruotis karščiavimo klinikoje ir jiems bus atliktas COVID-19 testas.

Taigi kol kas didžioji įtampa dėl koronaviruso grėsmės atslūgo. Medikai nebeprivalo kiekvieną ligonį vertinti kaip potencialų COVID-19 platintoją, todėl ir apsauginius drabužius rengiasi ne taip dažnai.

Greitosios pagalbos medikai ligonius bauginančius apsauginius drabužius velkasi tik vykdami pas iš užsienio grįžusį ar karščiuojantį ligonį.



Nors ligoninėje karščiavimo klinika dar veikia, tačiau skyrius, į kurį parai buvo guldomi visi karščiuojantys pacientai, kol bus gautas COVID-19 tyrimo rezultatas, nuo birželio 1 d. jau uždarytas. Mat visi pacientai planine tvarka į gydymo įstaigą guldomi tik atlikus COVID-19 testą, o ūmiai susirgę, pasireiškus karščiavimui – į atskirą palatą bendrame skyriuje. Eidami pas tokį ligonį medikai imasi visų atsargos priemonių.

Tiesa, Vaikų ligų skyrius į savo senąsias patalpas dar negrįžo ir nežinia, kada grįš. Mat rezervines, nuo kitų izoliuotas palatas ligoninė dar privalo palikti, jei staiga kiltų antroji koronaviruso banga. Mūsų ligoninė tokių vienviečių palatų turi 11. Jei sergančių koronavirusu ligonių būtų daugiau, ligoninė privalėtų paruošti 16 vienviečių atskirų palatų.

– Šiuo metu planines operacijas atliekame kiekvieną dieną, išskyrus pirmadienius, nes sekmadieniais neturime galimybės atlikti COVID-19 testus, – kalbėjo L. Blažaitis. – Konsultaciniame skyriuje taip pat pacientus jau priima visi specialistai, tačiau pagal Vyriausybės įsakymą galime dirbti tik puse pajėgumo. Norėtųsi dirbti daugiau, nes tokia situacija vargina. Bet medikai apskritai džiaugiasi sugrįžę į darbą, nes konsultacijos per nuotolį ne visų ligų atveju duoda efektą.



Rajono savivaldybės administracija dėl galimos COVID-19 grėsmės taip pat jau turi mažiau įpareigojimų. Savivalda nebeprivalo iš uostų parsivežti savo rajono gyventojų, grįžtančių iš užsienio. Jei reikia skirti patalpas tokio žmogaus saviizoliacijai, apie tai praneša visą informaciją surinkę Visuomenės sveikatos centro specialistai. Taip pat nebeprivalu transportuoti gyventojų į mobiliuosius COVID-19 tyrimo punktus.

Tie, kas ketina keliauti ar laukia atvykstančių artimųjų, turi žinoti, kad Vyriausybė numatė tvarką, iš kurių valstybių atvykstant privalu izoliuotis. Nuo birželio 1 d. įsigaliojo Europos ekonominės erdvės valstybių sąrašas, kol kas į mūsų valstybę draudžiantis atvykti Švedijos, Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos, Portugalijos bei Belgijos piliečiams ar šiose valstybėse teisėtai gyvenantiems asmenims. Iš ten grįžtantiems Lietuvos piliečiams privaloma 14 dienų izoliacija. Šiose šalyse sergamumas COVID-19 per 14 kalendorinių dienų viršijo 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų.

Taip pat sudarytas sąrašas valstybių, iš kurių grįžusiems ar atvykusiems Europos ekonominės erdvės valstybių piliečiams ir šiose valstybėse teisėtai gyvenantiems asmenims mūsų šalyje yra privaloma 14 dienų izoliacija. Tai Malta, Airija, Ispanija.



Izoliacija nebetaikoma grįžusiesiems iš Liuksemburgo, Nyderlandų, Italijos, Danijos, Lenkijos, Rumunijos, Prancūzijos, Suomijos, Vokietijos, Čekijos, Estijos, Austrijos, Bulgarijos, Latvijos, Vengrijos, Norvegijos, Šveicarijos, Kipro, Graikijos, Islandijos, Slovakijos, Kroatijos, Slovėnijos, Lichtenšteino. Šiose valstybėse sergamumas COVID-19 per pastarąsias 14 dienų neviršijo 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Lietuvos Vyriausybė jau aptarė galimą išėjimo iš karantino režimo planą. Jei epidemiologinė situacija Lietuvoje nesikeis į blogąją pusę, įgyvendinus šį planą būtų taikomas jau kitas teisinis režimas. Prireikus reguliuoti sienų kontrolę būtų skelbiama valstybės lygio ekstremali situacija, kuri leistų taikyti tam tikrų ūkinių sričių apribojimus.

Planuojama, kad naujas teisinis režimas galėtų įsigalioti nuo birželio 17 dienos, tačiau galutiniai sprendimai bus priimti rytoj vyksiančiame Vyriausybės posėdyje.



Publikuota: 2020-06-09 13:48:33

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai