„Santaka“ / Ar galima telefoną vėsinti šaldytuve? / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 2 kambarių tvarkingą vidinį butą Maironio g., Vilkaviškyje (49 m², IV a., namas renovuotas, pilnai išmokėta renovacija, langai plastikiniai, pakeisti radiatoriai, įstiklintas balkonas, kambariai nepereinami, durys šarvuotos, dvigubos, signalizacija, 56 000 Eur). Tel. 0 614 82 403.
Galioja iki: 2024-10-19 16:04:57

Parduoda dirbamą žemę Sausininkų k., Bartninkų sen. Tel. 0 614 06 069.
Galioja iki: 2024-10-20 08:58:54

Parduoda atjunkytus paršelius. Tel. 0 614 11 665.
Galioja iki: 2024-10-20 14:10:20



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  


Vasarą kyla pavojus telefonus perkaitinti saulėje.

Ar galima telefoną vėsinti šaldytuve?


Vasarai reikia ne tik pasiruošti patiems, bet ir paruošti savo išmaniuosius telefonus – pasirūpinti, kad jie būtų saugūs nuo karščio bei vandens. „Bitės“ atstovas Karolis ŠPILIAUSKAS dalijasi patarimais, kaip išmanųjį telefoną paruošti vasarai.



Išorės apsauga

Nei vienas nenorime, kad vasaros įspūdžių įkarštyje sudužtų taip reikalingas telefonas. Norėdami to išvengti, turime pasirūpinti papildoma jo apsauga. Tą padaryti padės apsauginis telefono stikliukas ar plėvelė ir telefono dėklas.

Apsauginis stiklas saugo ekraną ne tik nuo dūžių, bet ir įbrėžimų. Pastarieji atsiranda net ir labai saugant savo telefoną, pavyzdžiui, padėjus ant grublėto paviršiaus ar į kišenę, kurioje yra raktai.

Renkantis apsauginį stiklą svarbiausia atkreipti dėmesį, ar jis dengia tik ekraną, ar ir aplink jį esančią zoną. Taip pat ar jis atsparus dūžiams ir po smūgio ne dūžta, o tik eižėja. Tai svarbu norint apsisaugoti nuo papildomų pažeidimų, kuriuos gali sukelti aštrios apsauginio stiklo dalys.

Renkantis dėklą dėmesį verta kreipti ne tik į jo grožį, bet ir į funkcionalumą. Svarbu, kad dėklas būtų patogus laikyti ir apsaugotų ne tik telefono nugarėlę, bet ir ekraną. Kai dėklo kraštai yra kiek iškilę ir šiek tiek apgaubia telefono korpusą, aparatą padėjus ekranu žemyn jis net nesilies su paviršiumi ir bus papildomai apsaugotas. Taip pat svarbu, kad dėklas būtų patogus ir pagamintas iš neslidžios medžiagos. Taip sumažės rizika, kad iš rankų jis netikėtai išsprūs.





Saugokime nuo karščio

Vasarą kyla pavojus telefonus perkaitinti saulėje ir taip negrįžtamai sugadinti įrenginių baterijas.

Nuolat naudojamas išmanusis telefonas kaista pats, todėl aukšta išorinė temperatūra tampa itin pavojinga. Daugumos įrenginių gamintojai nurodo, kad idealiausia temperatūra jų produktams yra nuo 16 iki 22 laipsnių, tačiau naudotis jais galima ir iki 35 laipsnių. Aukštesnis karštis gali pažeisti išmaniųjų įrenginių baterijas. Svarbu žinoti, kad net ir esant žemesnei nei ši oro temperatūrai, tačiau saulei tiesiogiai plieskiant į įrenginį, jo paviršiuje esanti temperatūra gali būti gerokai didesnė.

Norint baterijas apsaugoti nuo perkaitimo, verta atidžiau stebėti išmaniųjų įrenginių veikimą. Jei matote, kad jis ima šiek tiek strigti, sulėtėja ar jaučiate, kad rankoje kaista, nedelsiant šį išjunkite – taip telefonas greičiau atvės.

Vasarą telefoną laikykite vėsesnėse vietose, pavyzdžiui, ne kelnių kišenėje, bet kuprinėje ar rankinėje, ne ant automobilio panelės, bet tam skirtuose dėkluose. Taip sumažinsite šansus, kad telefonas netikėtai perkais. Vis dėlto ekstremaliai elgtis ir telefoną vėsinti, pavyzdžiui, šaldytuve, nereikėtų. Kaip žiemą, taip ir vasarą išmanieji telefonai bei planšetiniai kompiuteriai labai bijo staigaus temperatūrų pokyčio. Be to, kyla grėsmė, kad šaldytuve į telefoną pateks drėgmė ir jį sugadins.



Kad įrenginiai stipriai nekaistų, telefone galima įjungti „skrydžio režimą“. Taip telefonas bus mažiau apkraunamas ir atvės greičiau. Sekti išmaniojo įrenginio temperatūrą padės ir tam skirtos programėlės, pavyzdžiui, „Android“ vartotojams sukurta nemokama „CPU-Zr“. Joje keliais paspaudimais išjungsite labiausiai prie įrenginio kaitimo prisidedančias programėles.





Šlapio nevartykite

Atostogaudami kartais prarandame budrumą, todėl neretai įrenginiai atsiduria po vandeniu. Sušlapęs telefonas yra vienas dažniausiai pasitaikančių telefonų gedimų vasarą.

Būdami paplūdimyje telefoną galite įdėti į vandeniui atsparų užsegamą maišelį, kurį galima įsigyti bet kuriame prekybos centre.

Jei jau įrenginys įkrito į vandenį, pirmiausia kuo skubiau jį ištraukite, nes tik taip galite užtikrinti, kad vanduo neprasiskverbtų į svarbias įrenginio dalis. Telefoną pakelkite lėtai ir jo nevartykite, kad vanduo nepatektų į kitas detales. Įrenginį iš karto išjunkite, padėkite ant skystį sugeriančios medžiagos – šluosčių, rankšluosčio, tualetinio popieriaus – ir palikite džiūti. Po paros telefoną galima bandyti įjungti. Jei šis veikia, vadinasi, metodai padėjo, jei ne – turbūt vanduo jau pažeidė telefoną taip stipriai, kad teks keisti neveikiančias detales.





Publikuota: 2020-06-22 09:09:48

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Automobilių taršos tikrintojai pasiekė ir Vilkaviškį
* Dronus perpratęs senjoras siužetais džiugina žmones
* „Korio“ grupės narių tikslas – sau ir kitiems padėti gyventi blaiviai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar šį sezoną skiepysitės nuo gripo ir nuo kovido?
Būtinai.
Nuo kovido jau pasiskiepijau.
Skiepysiuosi nuo gripo.
Taip, bet tik kovido skiepu.
Nesiskiepysiu nė viena vakcina.



Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „piaras“?
Vadinamasis piaras (iš angl. PR – public relations ) pas mus yra įgijęs neigiamą konotaciją. O pats žodis vertinamas kaip nevartotina svetimybė. Piarą reikėtų keisti terminais ryšiai su visuomene, viešieji ryšiai, savireklama.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai