„Santaka“ / Aplink Lietuvą su trimis mažais vaikais keliavusio Simonas Urbono receptai besiruošiantiems į gamtą / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  



Aplink Lietuvą su trimis mažais vaikais keliavusio Simonas Urbono receptai besiruošiantiems į gamtą


Prieš dvejus metus supertėčiu vadinamas Simonas Urbonas išsiruošė į 42 dienas trukusią kelionę po Lietuvą – miegojo visur nuo dvarų iki tvartų.



Nors į tokį nuotykį išsiruošti vienam reikia nemažai drąsos, Simonas kartu dar pasiėmė žmoną su penkerių, trijų ir vienerių metų vaikais. Po tokios patirties kasdieniai iššūkiai, kurios gamindamas Simonas sau kelia virtuvėje, bei vienadienės išvykos į gamtą su šeima atrodo vieni juokai.

Savaitę penkiese palapinėje – misija įmanoma

Keliaujant su šeima aplink Lietuvą Simonui tekdavo kasdien iškrauti ir sukrauti po 400 kilogramų daiktų. Po tokios treniruotės niekas nebegąsdindavo – nei miegas ant šiaudų, nei tualetas lauke: „Regionuose ar mažesniuose kaimeliuose sunkiai rasite viešbutį su balta patalyne, tad pavykus įsiprašyti nakvynei į dvarą ar klojimą labai džiaugdavomės ir miegodami nejausdavome nei zyziančių mašalų, nei anksti žadinančių gaidžių.“

Simonas prisimena, kad penkių asmenų šeimai yra tekę gyventi pačiose įvairiausiose vietose. Vienas didesnių iššūkių – savaitę gyventi vienoje palapinėje miške: „Mums tokie iššūkiai patinka. Žinoma, svarbu prieš tokį žygį būti pailsėjus, nes kai esi labai pavargęs, kai ne mintys gamtos nori, o kūnas – atgaivos, poilsio ir malonumų, geriau rinktis komfortiškesnį poilsį.



Sotūs ne tik maistu, bet ir artimųjų dėmesiu

Vilniaus centre gyvenanti Urbonų šeima, nors ir galėtų eiti į šalia esantį parką, tik pasitaikius progai važiuoja ramybės ieškoti gamtoje: „Dažnai vykstame į šeimos sodybą netoli Kėdainių, bet mėgstame ir vienadienius piknikus, žygius, keliones. Tiek vaikų gimtadieniams, tiek iškyloms mėgstame pasigaminti savus užkandžius – visada kuprinėse turime vaisių, supjaustytų daržovių. Šiuo metu labai mėgiamas visos šeimos užkandis – humusas, tad jo taip pat neužmirštame prieš išeidami pasigaminti. Kartais išsikepame ir sumuštinių, o sekmadienio iškylose visada būna vienas kitas blynelis – tokia tradicija, – užkandžių idėjas vardija per karantiną suktis virtuvėje pamėgęs Simonas. – Viskas priklauso nuo nuotaikos. Kartais iškepu naminės duonos ar vištienos pirštelių, pagaminu riešutų sviesto su džemu. Valgyti gamtoje žymiai skaniau, tad kol kas nė vienas šeimos narys mano kulinarijos šedevrais nesiskundė.“

Suktis virtuvėje pamėgęs Simonas savo jėgas dažnai išbando su žmona konkuruodamas ne tik patiekalų skoniu, bet ir pigumu. Penkių asmenų šeima savo finansus įdėmiai skaičiuoja, tad radęs progą sutapyti Simonas niekada jos nepraleidžia: „Šiandien, kai pigūs produktai yra ne ką mažiau kokybiški, kelti sau iššūkius vakarienę ar pikniko vaišes paruošti už 9 ir mažiau eurų – vieni juokai. Jau keli mėnesiai su „Rimi“ keliu sau „Čia pigu“ iššūkius ir dar nebuvo taip, kad nors vieno neįveikčiau. Vadinasi, valgyti pigų, skanų ir kokybišką maistą – įmanoma.“



Simonas įsitikinęs, kad svarbiausia ne kaip toli nuvažiuosite, kokio dydžio kuprinę maisto prisikrausite ar kiek kilometrų nužygiuosite, bet kaip kokybiškai praleisite laiką su šeima: „Ne tik pilvai gyvenime turi būti sotūs, bet ir mūsų artimieji, vaikai, turi būti sotūs dėmesiu. Tai labai svarbu. Iškyla ar piknikas yra puikiausia proga pabūti kartu, o tuo pačiu ir skaniai pavalgyti.“



Gražiomis Joninių tradicijomis dalijasi su vaikais

Nors Ievos ir Simono artimųjų rate nėra Jonų ar Janinų, šeima kasmet laikosi susikurtų tradicijų ir Jonines švenčia su trenksmu: „Susitikę su draugais kuriame laužą, žaidžiame lietuvių liaudies žaidimus, o vakare einame į laukus ieškoti paparčio žiedo – turime sukūrę gražias tradicijas ir norime jomis dalintis su vaikais. Per Jonines leidžiame vaikams laukti ryto, būti prie laužo tiek, kiek geidžia širdis, nors dažniausiai tenka juos visus nunešti į lovą dar nesulaukus nakties.“

Joninių stalui Simonas planuoja gaminti iškylų meniu – pjaustytos daržovės, humusas, kepta duona su graikišku jogurtu, vištienos piršteliai ir riešutų sviestas su džemu tikrai atsidurs ant šventinio stalo. Kitaip neleistų vaikai: „Mėgstamiausias vaikų maistas – įvairiausi užkandžiai, tad svarbu pasirūpinti, kad dūktami jie galėtų pribėgti prie stalo ir greitai užkrimsti kažką sveiko.“





SIMONO URBONO UŽKANDŽIŲ RECEPTAI

Kepta duona su graikišku jogurtu

Jums reikės:

- 400 gramų graikiško jogurto

- 400 gramų ruginių miltų

- Kelių šaukštų avižinių dribsnių

- Kelių šaukštų sėlenų

- 1 a. šaukštelio sodos

- 1 a. šaukštelio druskos

- 1 a. šaukštelio kmynų

Gaminimo eiga:

Jogurtą iškrėskite į dubenį, įdėkite sodos ir išmaišykite. Palikite kelioms minutėms, kad soda prigestų nuo jogurto rūgšties. Jei nepalauksite, jausite sodos skonį burnoje. Jogurto masė turi padidėti.

Vėliau suberkite sėlenas ir dribsnius, išmaišykite ir palikite brinkti 10-15 minučių. Tuomet sudėkite druską, miltus, kmynus ir viską labai gerai išmaišykite iki vientisos masės. Ją supilkite į silikoninę formą ir kepkite dvi valandas 150C laipsnių temperatūroje. Po dvejų valandų kaitrą padidinkite iki 200C laipsnių ir kepkite dar apie 15 minučių. Orkaitės durelių kepimo metu atidarinėti negalima.

Duoną išimkite iš formos ir palikite atvėsti 2-3 valandoms.



Riešutų sviestas

Jums reikės:

- 400 gramų skrudintų žemės riešutų

- 3 a. šaukštelio druskos

- 1 v. šaukšto cukraus

Gaminimo eiga:

Dubenėlyje sumaišykite žemės riešutus, druską ir cukrų. Viską gerai sutrinkite maišytuvu iki vientisos masės. Jei norisi, plakant galima įpilti truputį aliejaus. Viską suplakus, paragaukite ir dar pagal savo skonį įdėkite cukraus arba druskos. Pagamintą riešutų sviestą supilkite į stiklainį ir palikite šaldytuve. Valgykite su išsikepta duona ir trupučiu džemo.



Vištienos piršteliai

Jums reikės:

- 500 gramų vištienos

- 1 v. šaukšto sezamo sėklų

- 100 gramų džiūvėsėlių

- 1 v. šaukšto jogurto

- 2 skiltelių česnako

- žiupsnelio druskos ir pipirų

Gaminimo eiga:

Vištienos filė supjaustykite išilgais gabaliukais. Sumaišykite džiūvėsėlius su sezamo sėklomis, druska ir pipirais. Česnakus sutrinkite ir sumaišykite su jogurtu. Vištienos juosteles sumaišykite su jogurtu, kad visos juostelės kiek įsigertų. Galima ant vištos užpilti truputį aliejaus, kad neprikeptų orkaitėje. Vištienos gabaliukus išvoliokite džiūvėsėliuose ir dėkite į skardą su kepimo popieriumi. Įkaitinkite orkaitę iki 210C laipsnių ir kepkite apie 10-15 minučių. Patiekite karštus su pjaustytomis daržovėmis.





Galerija: Urbonas




Publikuota: 2020-06-23 13:13:17

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pacientų artimieji pasirengę sklaidyti kaltinimus
* Poveikį puviniui tyrusi gimnazistė pakviesta į talentų forumą Šveicarijoje
* Turistams patrauklių objektų pas mus yra, o kai kuriuos rasti ir pasiekti – iššūkis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai