„Santaka“ / VSAT jubiliejui – naujas leidinys / Įdomu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Įdomu

Dalinkitės:  



VSAT jubiliejui – naujas leidinys


Išleistas naujas reprezentacinis leidinys lietuvių ir anglų kalbomis, skirtas šiemet minimam VSAT šimtmečiui. Jame pateikiama 100 svarbiausių Lietuvos sienos apsaugos istorijos faktų, jie iliustruojami šimtu rinktinių įvairių laikotarpių nuotraukų iš pasieniečių istorijos.



Leidinio „Valstybės sienos apsaugos tarnybai – 100. 100 faktų, 100 nuotraukų“ idėja gimė VSAT Prevencijos skyriuje, 5000 egz. tiražu jį išleido UAB „Printėja“. Leidinio turinio konsultantais tapo ilgametę darbo VSAT patirtį turintys buvę pasieniečiai Antanas Dubikaitis ir Valentinas Novikovas, pateikę itin vertingų įžvalgų ir pasidaliję žiniomis.

Nors skirtingos struktūros įvairiais būdais Lietuvos sienas saugojo ir ankstesniais laikotarpiais, bendros valstybės sienos apsaugos pradžia laikoma 1920 m. vasario 1 d. Tada buvo pradėtas formuoti 1-asis Parubežinis (pasienio) pulkas.

Šis šimtmetis skilo į tris laikotarpius. Pirmasis truko du dešimtmečius. Sustiprėjusi ir smarkiai patobulėjusi Lietuvos sienos apsaugos struktūra buvo išardyta 1940-aisiais. Tais metais Lietuva buvo okupuota ir tapo Sovietų Sąjungos dalimi.


Prasidėjo antrasis pusės amžiaus laikotarpis, kai Nepriklausomybės netekusi šalis neturėjo savo sienų kontrolės. Tad šiame leidinyje faktų apie šį laikotarpį yra vos keletas.

Trečiojo laikotarpio pradžia – 1990 m. kovo 11 d., kai Lietuva atgavo Nepriklausomybę ir iš naujo sukūrė savo sienos apsaugos struktūrą. VSAT tapo šiuolaikine, modernia organizacija, kuriai patikėta saugoti ne tik Lietuvos, bet ir Europos Sąjungos išorės sienas.

Iš daugybės istorinių faktų atrinkti 100 svarbiausių ir juos iliustruoti šimtu nuotraukų buvo nelengvas uždavinys, nes tokių faktų Lietuvos sienos apsaugos istorijoje – labai daug. Nuolat vyko įvairūs struktūros kūrimo ir kaitos procesai, tobulėjo tarnybos infrastruktūra ir naudojamos priemonės, vystėsi organizacijos tradicijos ir vienas kitą keitė įvairūs kiti įvykiai. Deja, sienos apsaugos istorijoje yra ir dešimtys tragiškų pasieniečių žūčių faktų.

Į leidinį patekę šimtas faktų yra vieni svarbiausių VSAT istorijoje, tačiau jie – tik nedidelė įspūdingos, laimėjimais ir netektimis paženklintos istorijos dalis.



Valstybės sienos apsaugos tarnybos inf.



Publikuota: 2020-07-07 09:14:56

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai