„Santaka“ / Klausytojų vėl lauks užburiantys muzikos, šviesos ir dailės vakarai / Kultūra

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda kalėdines egles, daniškus kėnius. Tel.: 8 654 60 179, 8 667 44 277.
Galioja iki: 2021-12-17 13:29:52Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kultūra

Dalinkitės:  


Prie daugiau nei dešimtmetį gyvuojančio neišskiriamo dueto – muzikantės ir daininkės Nedos Malūnavičiūtės bei aktoriaus Olego Ditkovskio – prisijungė aukščiausios klasės lietuvių pramoginės muzikos atlikėjai Vytautas Labutis, Richardas Banys ir Andrius Afinogenovas.

Jono DANILEVIČIAUS nuotr.


Klausytojų vėl lauks užburiantys muzikos, šviesos ir dailės vakarai


Vilkaviškio kultūros centras jau aštuntus metus rengia koncertus prie Bartninkų bažnyčios griuvėsių. Šiemet Lietuvos kultūros tarybos ir Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos iš dalies finansuojamame projekte suplanuoti trys užburiantys šviesos, muzikos ir dailės dermės b‘ART vakarai.

Valdas LATONAS – patyręs šviesų dailininkas, dirbęs ne vienus metus Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, Lietuvos rusų dramos teatre, Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje bei kt.

– Valdai, ketvirtą kartą darbuositės Bartninkuose. Kokius tikslus sau keliate šiemet?

– Aš ieškau paslapties, kuri kiekvienais metais vis kitokia. Pats nesu tikras, kaip ją atskleisiu, ją atpažįstu tik tą naktį, kai ruošiuosi renginiui.

– Su kokiais iššūkiais susiduriate?

– Tikras iššūkis – susidoroti su bartninkiečių vaišingumu! O kalbant apie kūrybą, pabandyti atskleisti aplinką, nes šiuolaikinės techninės priemonės yra daugiau sintetinės ir svarbiausia šioje aplinkoje teisingai jas suderinti, nenueiti technologiniu keliu. Čia kaip išvirti skanią sriubą, bet jos nepersūdyti. Noriu parodyti tai, ko pernai neparodžiau.
Kastytis NARMONTAS – vienas labiausiai patyrusių Lietuvoje garso režisierių, dirbęs Lietuvos nacionaliniame dramos ir Rusų dramos teatruose, Lietuvos dainų šventėse, Moksleivių dainų šventėse, su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, festivaliuose „Nida Jazz marotanas“, „B2gether“ ir begalėje kitų gerai žinomų renginių.

– Kastyti, tikriausiai, galite sau leisti, kur ir su kuo dirbti. Ką atrandate b‘ART, kad jau ketvirtus metus iš eilės Bartninkuose turime prabangą mėgautis tobulu garsu?

– Garsą girdi ir įtaką daro susirinkę žmonės, ypač – kokybiškų koncertų, reikalaujančių būtent klausymo. Bartninkuose juos suburia nuostabiai dirbanti komanda, turinti gerą muzikinį skonį ir gebanti iš tokios palyginti nedidelės bendruomenės, aplinkinių miestų sukviesti tiek daug žmonių. Organizatoriai tai daro stebuklingai nuoširdžiai. Kitas dalykas – žiūrovai, kurie atvažiuoja pasiklausyti koncerto. Aš vis prisimenu patį pirmą renginį, kurį įgarsinau Bartninkuose. Koncertavo maestro Petras Geniušas ir Čiurlionio kvartetas. Prieš koncertą paleidau įrašą, kuriame buvo informacija apie tas vietoves ir padėka koncerto rėmėjams. Tiesa, aš tai padariau šiek tiek per anksti, ir pasidarė gerokai per ilga pauzė. Publikos reakcija buvo tiesiog fenomenali: stojo mirtina tyla, išsijungė telefonai, nutilo kalbos. Tylą aš išgirstu iš karto... Visi suprato, kad prasideda koncertas ir toje tyloje išlaukė visą tą pauzę.


Kai man pirmą kartą parodė Bartninkų bažnyčios griuvėsių nuotraukas, aš iškart pasakiau, kad sutinku dalyvauti projekte. Vien nuotraukose ta vieta spinduliuoja kažkokia užburiančia kultūros aura. Tuose griuvėsiuose nėra nė vieno ne ten nukritusio akmenėlio ar detalės, viskas prižiūrima ir puoselėjama, sutvarkoma nors tai ir griuvėsiai... Fantastiška vieta su neįtikėtinais, kultūrą suprantančiais žmonėmis.Mantas PETREIKIS – skulptorius. Neseniai baigęs VDA Telšių fakultetą jaunas ir ambicingas menininkas jau spėjo kelerius metus kurti dekoracijas Jūros šventei bei Klaipėdos šviesų festivaliui, papuošti Kretingos miestą mažosios architektūros skulptūromis – taktiliniais žemėlapiais (pritaikytais regėjimo negalią turintiems žmonėms).

– Mantai, kokie keliai atvedė į Bartninkus? Kokią užuominą duosite žiūrovams apie savo darbus?

– Su Bartninkų bažnyčios griuvėsių kerinčia aplinka susipažinau apsilankęs viename iš b’ART rengtų koncertų. Geros muzikos ir įspūdingų griuvėsių derinys paliko didelį įspūdį ilgam. Todėl VDA Telšių fakultetui pernai gavus kvietimą per koncertą rengti skulptūros studentų parodą, labai nudžiugau. Taip užsimezgė gilesnė pažintis ne tik su šia vieta ir renginio organizatoriais. Jų dėka šiais metais turėsiu šansą savo kurta instaliacija papildyti koncertą. Kurdamas šviesos instaliacijas, siekiau, kad jos suaugtų su muzikos bei architektūros griuvėsių ansambliu ir nutiestų šviesos kelią į žadinantį visus pojūčius renginį.
***

Šiemet į Bartninkus atvyks puikūs atlikėjai. Liepos 23 d., 21.30 val., koncertuos Future cello / Justas Kulikauskas (violončelė, elektronika), o liepos 24 d., 21.30 val., programoje „Muzikiniai monologai“ dalyvaus Neda Malūnavičiūtė ir Olegas Ditkovskis su grupe bičiulių, nuostabių muzikantų Vytautu Labučiu (saksofonas), Richardu Baniu (klavišiniai), Andriumi Afinogenovu (bosas).

– Gerbiama Neda, prieš keletą metų jau esate koncertavusi Vilkaviškyje. Žiūrovus užbūrėte savo šiluma, betarpiškumu. Kokią įtaką Jums daro aplinka, kurioje koncertuojate?

– Kai kurios vietos sukuria įdomesnę atmosferą. Tokia vieta, kaip Bartninkų bažnyčios griuvėsiai, jau savaime suteikia daugiau paslapties. Ten turėtų būti ypatinga atmosfera jau vien dėl erdvės, kurioje jauti sakralumą.

Kur aš bekoncertuočiau – uždaroje patalpoje ar lauke, mažame miestelyje ar dideliame mieste – man svarbiausias dalykas yra žmonės. Tikrai džiaugsiuosi, jei žiūrovai mėgausis muzika. Aš būsiu tokia pat nuoširdi ir atvira kaip visur ir visada, nes tokia esu. Žiūrovbų energetika labai svarbi. Koncertas pavyksta tik tada, kai mes su publika apsikeičiame teigiama energija. Tada net ir pasitaikančios klaidelės viskam prideda „šarmo“.

– Olegai, su kokia nuotaika atvažiuojate į Bartninkus? Kiek įtakos muzikuojant Jums daro aplinka?

– Važiuoju su pačia puikiausia nuotaika. Manau, kad į koncertus susirenka ne atsitiktiniai žmonės, bet tie, kurie žino ir pažįsta mus. Mes tikimės, kad būsime išgirsti ir suprasti.

Bartninkuose būsiu pirmą kartą, mačiau tik nuotraukas. Visada įdomu tai, kas yra nestandartiška. Mūsų grojamai muzikai be galo svarbu garsas. Norime, kad žmonės klausytųsi geros kokybės garso, kas Bartninkuose, manau, ir bus. Ir tai puikiai pajus žiūrovai. Būsime be galo dėkingi, jeigu jie ateis į mūsų koncertą. Tikiuosi, kad nenusivils.Future Cello / Justas KULIKAUSKAS

– Justai, atvykstate į vieną didžiausių lietuviškumo lopšių – šioje bažnyčioje krikštytas dr. Jonas Basanavičius, netolies yra jo tėviškė, aplinkui aktyviai veikė knygnešiai. Esate trečios kartos muzikantas. Kiek Jūsų kūrybai įtakos turi Jūsų šaknys?

– Mano šaknys yra klasikinės. Mano senelis, tėvas ir dėdė – violončelininkai, močiutė buvo fortepijono mokytoja. Klasika mane labai daug išmokė, parengė tam, ką aš dabar darau. O tai, ką aš dabar kuriu ir ką darau, manau, yra didelis miksas visko, ką aš moku ir kas man labai patinka. Ir ko toliau mokausi. Tai – miksas klasikos, populiarių stilių, filmų muzikos, viskas, ką gali apjungti violončelė.


– Gal galite išduoti paslaptį, koks koncerto svečias prisijungs prie Jūsų Bartninkuose?

– Į koncertą atvyks puikus trimitininkas Laurynas Lapė. Su juo pagrosime keletą kūrinių, tarp kurių bus ir mano kūrybos, ir kai kurie gerai žinomi, bet perdirbti kūriniai. Koncerte skambės mano kūryba, miksuota su įvairiais populiariais, perdirbtais kūriniais, kurie man asmeniškai buvo labai artimi. Jie labai gerai skambėjo grojant violončele. Programa, sakyčiau, įvairiapusė.

Taigi, liepos 23 ir 24 dienomis klausytojų laukia unikalūs koncertai prie Bartninkų bažnyčios griuvėsių. O jeigu dar nesate ištyrinėję šio krašto, projekto partneriai – Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras bei Jono Basanavičiaus gimtinė – kviečia į nemokamas ekskursijas. Į jas būtina registracija (tel.: 8 652 46 055, (8 342) 69 365, sistemoje paysera galite įsigyti nemokamus bilietus). Nepraleiskite puikios progos!

Apie trečiąjį projekto renginį, kuris vyks rugpjūčio 20 d., 20 val., prie Pajevonio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios, ir apie tai, kas slypi po intriguojančiu pavadinimu „Siaubinga muzika“, papasakosime rugpjūčio mėnesį.Vilkaviškio kultūros centro inf.Galerija: Meno vakarai Bartninkuose
Publikuota: 2020-07-17 08:26:04

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Eglučių įžiebimo šventėse – lazeriai ir ugnies šou
* Žemdirbiai nustebę: vilkaviškiečiai išmesti iš Lietuvos ūkininkų sąjungos
* Virbalio moterų klubo bitutės ruošiasi kalėdinei mugei
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip reaguojate į augančią infliaciją?
Bijau, kad neįpirksiu būtinų prekių.
Neramu, nes nuvertės santaupos.
Investavau, infliacija negąsdina.
Dėl to nesuku galvos.Kalbos patarimai

Kaip taisyklingai nurodyti pareigas?
Veiklos barų vadovų pareigų pavadinimai sudaromi su kilmininko formos priklausomuoju žodžiu, pvz.: komercijos direktorius ( direktorius komercijai būtų klaida).
Kai nusakomas pavaldumo santykis ( direktoriaus pavaduotojas ) ir veiklos sritis, kilmininkas užimtas, tai veiklos pavadinimas reiškiamas naudininku, pvz.: mero patarėjas kultūrai. Šie pavadinimai gali būti sudaromi ir su žodžiu reikalams, pvz., direktoriaus pavaduotojas gamybos reikalams.
Patarėjų pareigų pavadinimai gali būti sudaromi su žodžio klausimai įnagininku, pvz., patarėjas užsienio politikos klausimais.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2021 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas