Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
Stovyklautojų veikla buvo pati įvairiausia: nuo jogos iki edukacinių užsiėmimų ir pažintinių žygių.
Stovyklos tikslas – ekologinis ugdymas
Jau nuo 2013 m. Gižų Kazimiero Baršausko mokykloje vyksta vaikų vasaros poilsio socializacijos stovyklos, kurių projektus remia Vilkaviškio rajono savivaldybė. Vaikai mokosi turiningai leisti laisvalaikį, dirba grupėse, bendrauja, įgyja įvairios patirties. |
Iš stovyklautojų ir jų tėvų apie projekto stovyklas visuomet sulaukiame tik gerų atsiliepimų, tad stovyklos idėją tęsiame ir toliau. Stengiamės įtraukti kuo daugiau vaikų iš socialinės rizikos šeimų. Šiemet labiau palietėme ekologijos, aplinkosaugos temas. Kiekvieną dieną vaikai užsiėmė įvairiomis skirtingomis veiklomis.
„Aš – gamtos vaikas“ – taip vadinosi pirmosios pamainos diena, kurios metu mokinukai ne tik tyrinėjo mokyklos edukacines erdves, susipažino su centre esančiais augalais, gyvūnais, bet ir užsiėmė joga, atsipalaidavimo pratimais, dalyvavo dailės plenere lauke – piešė „Svajonių pievą“. Kitomis dienomis mokiniai, dirbdami komandose, įrengė edukacinę erdvę „Rūšiavimo stotelė“, lankėsi ekologiniame Balsių ūkyje, kuriame karvės ganosi laisvai, rupšnoja žolę iš natūralios pievos, viešėjo Zanavykų muziejuje. Čia išgirdo, kaip žmonės gyveno be skalbimo mašinų, mobiliųjų telefonų ir kitų šiuolaikinių prietaisų, sužinojo, kad linų verpimas naktį jaunimui būdavo didelė pramoga ir smagus suėjimas.
Stovyklautojai aplankė ir Buktos pažintinį taką, kur apžiūrinėjo audros išverstus medžius, gėrėjosi kerpėmis, miško kvapais ir sodria žaluma.
„Žinau – taikau – kitą mokau“ stovykloje kalbėjome apie aplinkos saugojimą, rūšiavimą, o žinias praktiškai pritaikėme atsakingai stovyklaudami. Vaikai rinko šiukšles, prisijungė prie akcijos #Misijasvarivasara.
Antroji stovyklos pamaina prasidėjo su visuomenės sveikatos biuro specialiste Loreta Vilimaitiene, kuri mokė vaikus teikti pirmąją pagalbą, gaivinti žmogų. Kadangi antroji stovyklos pamaina buvo skirta vyresniesiems, 5–10 kl. mokiniams, šios žinios neįkainojamos, ypač vasarą, kai tyko įvairūs pavojai vandenyje ar saulėje. Toliau pažindinomės su jogos paslaptimis, rengėme plakatus pirmosios pamainos paruoštai rūšiavimo stotelei.
Kitą dieną mokiniai susitiko su Gražinos draugovės skautais: jų padedami mokėsi atpažinti pievų augalus, žaidė aktyvius žaidimus, kūrė laužą, kepė skautišką duoną. Susipažinę su skautavimo istorija sužinojome, kad skautų pradininkas Vilkaviškio rajone buvo Gižų policijos nuovados viršininkas, o senojoje Gižų mokykloje veikė net du skautų būriai.
Vėliau po valgyklos langais stovyklautojai nusprendė įrengti prieskoninių žolelių daržą: padėjo darbininkams sukalti lysvių rėmus, patys impregnavo, kūrė poezijos kiemelio dekorą.
Vyresnieji, kaip ir pirmoji pamaina, ėjo į žygį Buktos pažintiniu taku, stovyklavo, kepė skautišką duoną, o vieną dieną išsirengė ir į žygį baidarėmis Merkio upe. Po to vyko piknikas, vaikai pildė stovyklos patirčių kreivę.
Stovykla baigėsi, tikslai pasiekti, visiems linkiu gražios ir saugios vasaros!
Eglė BERČIŪNIENĖ
Gižų Kazimiero Baršausko
mokyklos-daugiafunkcio centro
socialinė pedagogė
Publikuota: 2020-07-27 09:49:59
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* „Rudens prijuostėje“ tilpo padėkos, vaišės ir laikraštis * Streikuojantys mokytojai nežada nusileisti * Karšta Tarybos mažumos valanda: gelbėjo meras ir vicemerė Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Gladiolė ar kardelis? Šios vilkdalgių šeimos daugiametės svogūninės gėlės (lot. gladiolus ) lietuviškas botaninis pavadinimas – kardelis. Gladiolė – tarptautinis žodis. Taigi vartotini abu žodžiai.
Šūksniai
Statistika
|