„Santaka“ / Kompensaciją norintys gauti taršių automobilių savininkai turėtų paskubėti / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Smulkus ūkis parduoda ekologiškai užaugintas daržoves: bulves (‚Anna‘ ‚Alouette‘, ‚Vineta‘, ‚Corinna‘), morkas, burokėlius. Tel. 0 617 39 115.
Galioja iki: 2024-09-19 11:34:45

Parduoda dirbamos žemės Sausininkų k., Bartninkų sen. Tel. 0 614 06 069.
Galioja iki: 2024-09-29 09:16:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  


Kompensacijos mokamos tik už transporto priemones, išregistruotas ne anksčiau kaip 2019 m. spalio 17 d.

Eglės MIČIULIENĖS nuotr.


Kompensaciją norintys gauti taršių automobilių savininkai turėtų paskubėti

Eglė KVIESULAITIENĖ


Senus automobilius utilizuojančios bendrovės pastaruoju metu sulaukia dvigubai daugiau klientų nei anksčiau. Tokius pokyčius nulėmė kompensacinės išmokos, Vyriausybės skiriamos taršių transporto priemonių atsisakantiems savininkams. Tačiau kompensacijos skiriamos ne visiems.



Sužinojo seminare

Neseniai seminare apie eksploatuoti netinkamų automobilių tvarkymą dalyvavusi UAB „Onorė“ darbuotoja Loreta Mozūraitienė parvežė žinių ir tiems, kurie nori gauti vienkartinę valstybės kompensaciją, įsigydami naujas ar mažai taršias transporto priemones.

Buhaltere bendrovėje dirbanti moteris sakė, kad pastaruoju metu labai padaugėjo automobilių savininkų, nutarusių utilizuoti senus automobilius ir įsigyti mažiau taršias transporto priemones. Tai padaryti nusprendusiems žmonėms kyla daug klausimų, tad UAB „Onorė“ darbuotojai turi parengę lankstinukus su informacija automobilius utilizuoti pasirengusiems klientams.

Tinkamai sunaikinęs seną transporto priemonę ir nusprendęs įsigyti mažiau taršų automobilį, savininkas gali gauti iki tūkstančio eurų kompensaciją. Ją galima panaudoti ne tik automobiliui, bet ir paspirtukui, dviračiui ar metiniam viešojo transporto bilietui įsigyti.



Tačiau kompensacija skiriama tik tiems, kurie atitiks nustatytus kriterijus, todėl, anot L. Mozūraitienės, automobilių savininkams labai svarbu žinoti reikiamą informaciją.



Pasirinkti įmonę

Jei taršų automobilį, kurį ketinate utilizuoti, įsigijote mažiau nei prieš metus, kompensacijos negausite. Taip pat prašymo pildymo dieną automobilis ne mažiau kaip 12 mėnesių turi būti registruotas Lietuvoje.

Ne mažiau svarbu vairuotojams ypač dėmesingai pasirinkti, kam patikėti senojo automobilio utilizavimą. Nors mūsų šalyje eksploatuoti netinkamų transporto priemonių surinkimu gali verstis daugybė įmonių, tačiau ne visos jų turi Aplinkos apsaugos agentūros suteiktą teisę išrašyti ne tik automobilio sunaikinimą, bet ir atliekų sutvarkymą įrodančius dokumentus. Tad pravartu pasidomėti, ar seną automobilį utilizuoti priėmusi bendrovė veikia legaliai ir yra sudariusi sutartį su licencijuota atliekų tvarkymo įmone. Atliekų tvarkytojų valstybės registre pateiktos šešios mūsų rajone registruotos įmonės, turinčios teisę utilizuoti automobilius.

Norint gauti kompensaciją, utilizuojama transporto priemonė privalo būti išregistruota iš Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro su Eksploatuoti netinkamos transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimu.



Jeigu įsigyjamas mažiau taršus, tačiau ne elektrinis automobilis, jo anglies dvideginio išmetimai neturi viršyti 130 gramų kilometrui, taip pat jis privalo būti pirmą kartą registruotas Europos Sąjungoje po 2013 metų ir varomas benzinu, dujomis, etanoliu arba turėti hibridinę benzininio ir elektrinio variklių pavarą.



Dydžiai skiriasi

Perkantiems naują elektromobilį vairuotojams numatyta vienkartinė 4 tūkst. eurų kompensacinė išmoka. Šio automobilio pirmoji registracija privalo būti ne ankstesnė nei 2020 m. kovo 13 d. Įsigyjantiesiems ne naują, bet ne seniau nei 2015 m. kovo 13 d. įregistruotą elektromobilį, skiriama vienkartinė 2 tūkst. eurų išmoka. Elektromobiliai turi būti M1 klasės ir varomi vien tik elektra.

Pretenduojantys į kompensaciją vairuotojai įsipareigoja neparduoti ir kitaip neperleisti elektromobilio mažiausiai dvejus metus nuo kompensacinės išmokos už jo įsigijimą gavimo dienos.

Jei nutarėte apskritai atsisakyti automobilio ir siekdamas mažiau teršti gamtą naudositės viešuoju transportu ar elektrinėmis transporto priemonėmis – mopedu, motociklu, paspirtuku, dviračiu ar net paprastu dviračiu, taip pat galite pretenduoti į kompensaciją. Maksimali tokios išmokos suma vienam asmeniui – 1000 eurų.



Tiesa, kompensacijos viešojo transporto metiniam bilietui įsigyti numatytos tik Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų gyventojams ir, beje, visiems skirtingos. Vilniečiai gali gauti iki 310 eurų, kauniečiai – iki 275 eurų, o klaipėdiečiai – iki 260 eurų.

Skiriasi kompensacijos ir įsigyjantiesiems elektrines transporto priemones. Perkantieji motociklą ar mopedą gali gauti iki 1000 eurų, elektrinį dviratį – iki 700 eurų, o elektrinį paspirtuką ar paprastą dviratį – tik iki 400 eurų.



Įpareigoja neparduoti

Seną mašiną utilizavęs savininkas gali įgyti iškart kelias mažiau taršias judumo priemones, tada kompensacinės išmokos apskaičiuojamos pagal faktiškai patirtas išlaidas, bet neviršijant maksimalios kompensacijos sumos.

Paraiškas kompensacijai gauti galima teikti tik įsigijus mažiau taršias judumo priemones ir pateikus tai įrodančius dokumentus. Įsigijus elektrinį mopedą ar motociklą, savo vardu jį reikia registruoti VĮ „Regitra“. Transporto priemonės registracijos liudijime privalo būti nurodyta pirmoji registracijos data arba modelio išleidimo, pirmosios registracijos Lietuvoje data, kuro rūšis. Parama teikiama tik pirmą kartą Lietuvoje registruotiems elektriniams mopedams ar motociklams po 2020 m. kovo 13 d. Taigi antras savininkas, įsigijęs tą pačią transporto priemonę, kompensacijos nebegaus.

Beje, kompensaciją gavęs asmuo įpareigojamas elektrinio mopedo ar motociklo neparduoti ar kitaip neperleisti kitam asmeniui mažiausiai dvejus metus nuo kompensacinės išmokos gavimo dienos.

Primename, kad kompensacijos už taršaus automobilio pridavimą utilizuoti galios tik iki gruodžio 1 d.





Publikuota: 2020-08-03 09:13:12

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pirmieji debatai: kandidatai į Seimą skaudžiai nesikapojo
* „Bruklinas“ dar kartą perrašė rajono sporto istoriją
* Vokietijos mokslininkai – apie viešnagę mūsų krašte, politiką ir Lietuvos perspektyvas
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar nuo rugsėjo 1-osios keisis Jūsų kasdienė rutina?
Keisis, ir stipriai.
Taip, padaugės darbo.
Viskas turėtų palengvėti.
Pasikeis nežymiai.
Nesikeis.



Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „piaras“?
Vadinamasis piaras (iš angl. PR – public relations ) pas mus yra įgijęs neigiamą konotaciją. O pats žodis vertinamas kaip nevartotina svetimybė. Piarą reikėtų keisti terminais ryšiai su visuomene, viešieji ryšiai, savireklama.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai