„Santaka“ / Vaistus siūlantys sukčiai dangstosi žinomais vardais / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  


Vaistus siūlantys sukčiai dangstosi žinomais vardais


Policija įspėja, kad internetu pirkti vaistus saugu tik iš vaistinių ar jų interneto svetainių, kurios yra pažymėtos specialiu logotipu.



Logotipu galima pasitikėti tik tada, kai jį paspaudus atsiranda vaistinių, parduodančių vaistus nuotoliniu būdu, sąrašas. Jokiu būdu negalima rizikuoti savo sveikata ir įsigyti medikamentų iš nežinomų tiekėjų, kad ir kaip įtikinamai atrodytų vaistų reklama, pridengta žinomų pramogų pasaulio žmonių, politikų ar medikų nuotraukomis bei komentarais.

Neseniai pradėtas tyrimas byloje, kur sukčiai pasinaudojo VšĮ Klaipėdos universitetinės ligoninės vyr. gydytojo V. Janušonio atvaizdu ir viename interneto puslapyje jo vardu siūlė įsigyti preparatą „Dianol“, neva išgydantį diabetą.

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) įspėja vartotojus, kad V. Janušonis nėra endokrinologas, negydo diabeto ir niekada nerekomendavo vartoti ar įsigyti jokių vaistinių preparatų ar papildų, taip pat nedavė jokio interviu minėtame interneto puslapyje patalpintam „Medicinos laikraščiui“.

Interneto puslapyje, kuriame publikuotas sukčių parengtas interviu su žinomu šalies mediku, nėra daugiau jokių kitų straipsnių. Puslapio mygtukai yra neaktyvūs, nėra jokių kontaktų, neįmanoma nustatyti tariamo laikraščio redaktorių ar interneto puslapio administratorių.



VVKT primena, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad neužkibtumėte ant sukčių, kurie žada stebuklingą pasveikimą nuo daugybės ligų, kabliuko.

Susidomėjus reklamuojamu vaistu būtina pasitikrinti, ar jis įrašytas į Lietuvos Respublikos vaistinių preparatų registrą, Bendrijos vaistinių preparatų registrą ar Lygiagrečiai importuojamų vaistinių preparatų sąrašą. Jei įrašius produkto pavadinimą paieška nedavė rezultatų, toks produktas nėra registruotas vaistas.

Kai kuriose apgaulingus siūlymus talpinančiose interneto svetainėse nurodomas telefonas, kuriuo raginama paskambinti ir produktus užsisakyti „čia ir dabar“, kol dar galioja akcija. Atsiliepę asmenys skubina nedvejoti, pažada papildomų dovanų ar nuolaidų. Paklausti, ar tai išties legalus vaistas, aiškina, jog jis Lietuvoje dar naujiena ir visai netrukus produktą bus galima įsigyti visose vaistinėse. Kartais teigiama, jog produktas specialiai neregistruojamas mūsų šalyje, neva taip nukentėtų farmacijos verslas.

Neaiškius produktus įsigyti siūlančios interneto svetainės dažniausiai yra registruotos ne Lietuvoje, o kitose valstybėse: Rusijoje, Centrinės Amerikos ir Pietų Amerikos šalyse. Svetainėse dažniausiai cituojami fiktyvūs gydytojai. Įvedus jų pavardes į paiešką, nei tokių asmenų, nei gydymo įstaigų, kurios pateikiamos kaip jų darbovietė, nerandama.





„Santakos“ inf.





Publikuota: 2020-08-14 11:18:11

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai