„Santaka“ / Populiarėja vardiniai automobilių numeriai / Kelyje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kelyje

Dalinkitės:  


Antanas Raudonis sakė, kad dažnai automobilio numeris atspindi jo savininko pomėgius.

VĮ „Regitra“ nuotr.


Populiarėja vardiniai automobilių numeriai


Kelyje vis dažniau galima išvysti automobilius su vardiniais numeriais. Taip yra todėl, kad vairuotojai vietoj įprastų numerio ženklų savo automobiliui neretai renkasi tokius, kurie jiems turi išskirtinę reikšmę. Taigi, kokios tendencijos ir kaip jos kito, plačiau pasakoja numerio ženklų srityje jau du dešimtmečius dirbantis „Regitros“ atstovas Antanas RAUDONIS.

– Ar lietuviai tikrai mėgsta išsiskirti kelyje?

– Vieni žmonės mėgsta išsiskirti savo išvaizda, o kiti savo daiktams nori suteikti kažkokį unikalumą. Ne išimtis ir automobiliai. Ir tam nebūtina radikaliai keisti jų išorės, kadangi galima tiesiog užsisakyti vardinius numerio ženklus.

Dažniausiai kelyje matome automobilius su įprastais numerio ženklais, kurie sudaryti iš trijų raidžių ir trijų skaitmenų. Tačiau ne vienas yra išvydęs ir kitokius, t. y. vardinius numerius. Jie gali būti sudaryti nuo 1 iki 6 simbolių, iš kurių bent vienas privalo būti skaitmuo. Simbolių eiliškumas iš esmės nėra svarbus, o skaitmenys gali būti naudojami vietoj raidžių. Sakykime, jei norite vardinio numerio su vardu LAURA, vietoj A raidės galite įrašyti 4 ir tuomet užrašas atrodytų taip – L4URA.


Kasmet vardinių numerių užsakoma vis daugiau. Štai pernai šis skaičius siekė 213. Panašu, kad šiais metais norinčiųjų įsigyti tokio tipo numerius gali būti dar daugiau.

– Kada buvo išduotas pirmasis vardinis numeris?

– Kai 2000 m. buvo įkurta „Regitra“, vardinių numerio ženklų dar nebuvo. Vėliau pastebėjome, kad jie gana populiarūs užsienyje, o mūsų klientai neretai teiraudavosi apie galimybę savo automobilį paženklinti išsiskiriančiais numeriais su pačių sugalvotu užrašu. Taigi, 2001 m. savo klientams pasiūlėme naujovę – vardinius numerius. Atsimenu, jog pirmasis buvo išduotas su užrašu ERGO01.

– Kokį užrašą dažniausiai vairuotojai nori matyti ant savo automobilio?

– Įdomu, jog kai tik pradėjome išduoti vardinius numerius, žmonės labai tiesiogiai suprato jų paskirtį. Buvo laikomasi nuomonės, kad jei tai yra vardinis numeris, tai reiškia, jog jame būtinai turi būti naudojamas žmogaus vardas. Tokių numerių pradžioje buvo išduodama daugiausiai. Ypač džiūgavo trumpų vardų savininkai, kadangi visos raidės tilpdavo ant plokštelės. Beje, labai populiaru buvo naudoti vienodus skaitmenis: 777777 ar 999 ir t. t.


Kalbant apie šiandienines tendencijas, vardai kaip buvo, taip ir tebėra populiarūs. Taip pat neretai numeriuose norima matyti savo pavardes, inicialus, svarbias gyvenimo datas, automobilio modelio pavadinimus ir pan. Iš šiuo metu vyraujančių tendencijų išskirčiau ir tai, jog itin populiarėja užrašai užsienio, t. y. anglų ar rusų, kalbomis. Galbūt taip yra dėl to, jog tam tikri žodžiai lietuvių kalboje yra gerokai ilgesni nei anglų kalboje. Dabar taip pat madinga vardiniuose numeriuose ieškoti gražių vizualinių sprendimų, pavyzdžiui, I raidė naudojama tarsi įrėminti simbolius – I999I.

Vardiniai numeriai yra atrasti ir kaip galima reklamos priemonė. Juridiniai asmenys juose dažniausiai naudoja įmonės pavadinimą. Visai neseniai teko kalbėtis su vienu verslininku, kuris pasakė, jog tokia reklama labai teigiamai veikia jo verslą – žmonės dar geriau pastebi ir įsimena prekės ženklą.

Kalbant bendrai, vardinius numerio ženklus vairuotojai užsisako dėl įvairiausių priežasčių. Vieniems tai pramoga, kiti tiki laimingais skaičiais, dar kiti yra kokios futbolo komandos fanai ir nori numeriuose matyti klubo pavadinimą. Iš esmės, vardiniai numerio ženklai kalba apie išskirtinumą ir į juos galima pažiūrėti tikrai kūrybiškai. Štai šiandien kaip tik startuojame su reklamine kampanija, kurioje banglentininkas ant savo automobilio yra užsidėjęs vardinius numerius BANGA1, kadangi tai susiję su jo didžiausiu pomėgiu.


– Kokius pagrindinius dalykus reikėtų žinoti tiems, kurie šiuo metu savo automobiliui nori užsisakyti išskirtinius numerius?

– Nors numerio ženklo užrašas priklauso nuo Jūsų fantazijos ir norų, tačiau jis turi būti korektiškas ir atitikti specialius reikalavimus. Pavyzdžiui, negali būti naudojami keiksmažodžiai, vulgarūs, žargoniniai, neigiamas asociacijas keliantys žodžiai ir panašiai.

Galima užsisakyti ne tik vardinius numerius, bet ir pasirinkti patinkančią trijų raidžių ir trijų skaitmenų kombinaciją iš jau pagamintų ar dar tik planuojamų gaminti numerio ženklų sąrašo. Pavyzdžiui, prisimenu vieną pastarųjų atvejų su LIN serija. Pasirodo, Lietuvoje yra nemažai Linų, norinčių savo automobilį paženklinti būtent tokiais numerio ženklais.

Visus numerius galima užsisakyti internetu.

Emilija BARDAUSKIENĖ



Publikuota: 2020-09-01 09:08:01

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai