„Santaka“ / Policija sugavo sukčius, bet pinigų neberado / Įvykiai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Įvykiai

Dalinkitės:  



Policija sugavo sukčius, bet pinigų neberado

Eglė KVIESULAITIENĖ


Sukčių auka tapo dar viena rajono gyventoja. Nors policija sulaikė pinigus iš gražiškietės paėmusius nusikaltėlius, šie tūkstančius jau buvo perdavę tarpininkams.

Policijos pareigūnai nebeišmano, kokiais būdais įtikinti senjorus, kad šie neatiduotų sukčiams savo santaupų. Mat žmonės vis dar patiki net senais sukčiavimo modeliais, apie kuriuos ne kartą rašyta ir girdėta.

Pirmadienį laidinio telefono ragelį pakėlusi ir jame verkšlenantį balsą išgirdusi Gražiškių seniūnijos gyventoja iškart patikėjo, kad jai skambina anūkas. Sukčiai šįkart vėl panaudojo seniai išbandytą versiją apie neva sukeltą avariją ir nukentėjusius žmones. Verkšlenantis, 76-erių senjorės anūku apsimetęs sukčius dėstė, kad jam gresia rimti nemalonumai, kurių išvengti padėtų pinigai. Neva avarijoje nukentėjusios moters artimiesiems sumokėti tūkstančiai palengvintų eismo įvykio kaltininko dalią.

Sukčius gražiškietę prie telefono išlaikė apie valandą, kol į jos namus iš Marijampolės spėjo atvykti tariami avarijoje nukentėjusios moters giminaičiai. Jie pasiėmė visas senjorės namuose laikytas santaupas – 7 tūkstančius eurų.
Policija dar kartą prašo gyventojų niekada nepažįstamiems žmonėms neduoti savo santaupų. Jei giminaitis prašo pagalbos, pinigus perduokite tik jam pačiam į rankas.



Tik po poros valandų gražiškietė nutarė paskambinti anūkui ir pasiteirauti, ar pinigai padėjo jo bėdoje. Tik tada močiutė sužinojo, kad anūkas jokios avarijos nesukėlė, o jos santaupomis mėgaujasi sukčiai.

Praėjus daugiau nei dviem valandoms nuo nusikaltimo policijai buvo pranešta apie pinigus išviliojusius sukčius. Pareigūnai veikė operatyviai: apklausę kaimo gyventojus sužinojo, kad prieš porą valandų nepažįstami vyrai atvyko taksi automobiliu. Užgriebę pas nusikaltėlius vedusį siūlą policininkai jau po valandos pasibeldė į butą Marijampolėje. Buvo sulaikyti du keturiasdešimtmečiai vyrai, ne kartą teisti už vagystes ir kitus nusikaltimus.

Tačiau iš visų išviliotų pinigų pas marijampoliečius rastos tik dvi šimtinės. Taip sukčiai atsiskaitė savo „kojoms“ – nusikaltimo bendrininkams, kurie siunčiami paimti pinigų. Tikrieji nusikaltėliai, kurpiantys sukčiavimo versijas ir bendraujantys su aukomis, tuo metu ramiai sėdi pataisos namuose ir telefonų knygose ieško patiklių senjorų adresų bei telefono numerių. Laisvėje sukčiai turi bendrininkų, kurie palaiko ryšį ir su jais, ir su „kojomis“. Kai pinigai paimami iš aukos, bendrininkai iškart atvyksta paimti išviliotų tūkstančių, kurie vėliau vienokiu ar kitokiu būdu pasiekia tikruosius sukčius.



Policija dar kartą prašo gyventojų niekada nepažįstamiems žmonėms neduoti savo santaupų. Jei giminaitis prašo pagalbos, pinigus perduokite tik jam pačiam į rankas.



Publikuota: 2020-09-30 09:10:15

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai