„Santaka“ / Vieni kitiems kelia pavojų / Kelyje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kelyje

Dalinkitės:  


Vieni kitiems kelia pavojų


Jau kuris laikas miškuose aidi elnių ir briedžių tuoktuvių „dainos“. Rujodami šie žvėrys įnirtingai ieško naujų teritorijų, patelių, o tai sukelia tam tikrų pavojų.

Pirmiausiai šiuo metu taurieji elniai ir briedžiai nėra tokie budrūs, tad lengviau gali tapti brakonierių grobiu. Jų apsaugai stiprinti intensyviausiu rujos metu aplinkosaugininkai pradėjo akciją „Medžioklė“ ir iki spalio 15 d. organizuos reidus, dažniau tikrins pirminio sumedžiotų žvėrių apdorojimo aikšteles, stabdys pažeidimais įtariamų asmenų transporto priemones.

Tačiau pavojus kyla ne tik žvėrims, bet ir žmonėms. Kiekvieną dieną visoje Lietuvoje gaunama iki kelių dešimčių pranešimų apie vairuotojų numuštas stirnas, elnius, šernus, lapes, briedžius ir kitus gyvūnus.

Be abejo, ypač didelį pavojų kelia pamiškėse besiblaškantys rujojantys bei migruojantys stambieji gyvūnai. Sunkiausiai tamsoje pastebimi briedžiai: jų kailis tamsus, o dėl ilgų kojų akys yra aukščiau tos ribos, kurią apšviečia automobilio žibintai. Vis dėlto eismo įvykių suvestinėse pirmauja susidūrimai su stirnomis. Draudimo bendrovių duomenimis, šiemet su jomis susidūrė 41 proc. tokį eismo įvykį patyrusių vairuotojų. Vienas paskutinių tokių įvykių mūsų rajone užfiksuotas praėjusią savaitę, vėlų vakarą, kai kelyje Marijampolė–Kybartai automobilis „Opel Zafira“ parbloškė stirną.


Reikia turėti omenyje, kad stirnos, šernai ir taurieji elniai neretai keliuose pasirodo bandomis, o ne po vieną, todėl kelią perbėgus vienam gyvūnui iš paskos gali pasirodyti ir kitas.

Statistika rodo, kad daugiausiai automobilių susidūrimų su žvėrimis įvyksta antroje metų pusėje. Pavyzdžiui, 65 proc. susidūrimų su tauriaisiais elniais įvyksta nuo rugsėjo iki gruodžio.
Pareigūnai primena, kad automobiliu partrenkus bet kokį laukinį gyvūną reikia apie tai pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112. Svarbu žinoti, kad vairuotojas negali pasiimti partrenkto žvėries, kitaip gresia administracinė atsakomybė.


Gyvūnai keliuose dažniausiai pasirodo prietemoje ir naktį, 17–23 valandomis, taip pat anksti ryte. Rugsėjį, 20–22 valandomis vakaro, įvyksta daugiausia avarijų dėl susidūrimo su briedžiais, nuo 20 val. – su stirnomis. Šernai juda vėlesniu paros laiku, daugiausia su jais susiduriama 21–23 valandomis. Nuo spalio išryškėja ir antrasis, rytinis avaringumo pikas: tuomet tikimybė kelyje susidurti su stirnomis ir briedžiais padidėja septintą valandą ryto, dar nepatekėjus saulei.

Pareigūnai primena, kad automobiliu partrenkus bet kokį laukinį gyvūną reikia apie tai pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.


Svarbu žinoti, kad vairuotojas negali pasiimti partrenkto žvėries, kitaip gresia administracinė atsakomybė.





„Santakos“ inf.



Publikuota: 2020-10-02 09:28:04

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai