„Santaka“ / Jei nori šokti ar dainuoti – tereikia noro / Kultūra

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kultūra

Dalinkitės:  


Renata Medelienė tikina, kad ne vienas žmogus džiaugėsi, jog prisijungęs prie meno kolektyvo gavo daug daugiau nei tikėjosi.

Asmeninio albumo nuotr.


Jei nori šokti ar dainuoti – tereikia noro


Vilkaviškio kultūros centre ir jo padaliniuose veikia apie 20 įvairaus žanro mėgėjų meno kolektyvų, kuriuos sudaro per 300 narių. Įstaigos vadovė Renata MEDELIENĖ tikina, kad kasmet centras stengiasi atsinaujinti ir pasiūlyti naujų veiklų vietiniams gyventojams ir taip jiems padėti prisijaukinti kultūrą.

– Kokie kolektyvai populiariausi ir sulaukia didžiausio jūsų rajono gyventojų susidomėjimo?

– Kiekvienas žmogus kolektyvą renkasi pagal pomėgius ir gebėjimus. Vis dėlto pastebime, kad mūsų krašto žmonės labiausiai mėgsta dainuoti. Taigi populiariausi vokaliniai ir folkloro ansambliai, choras. Bet neapleidžiami ir šokiai – populiarūs liaudiškų ir šiuolaikinių šokių kolektyvai. Be to, kultūros centre veikia Vilkaviškio jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestras, kuris vienija net 60 gyvos muzikos entuziastų.

– Koks žmogus dažniausiai dalyvauja mėgėjų meno kolektyvų veikloje?

– Tai dirbantis ir socialiai aktyvus žmogus, kuriam ne tas pats, kaip leisti laisvalaikį, kuris nori tobulėti, sužinoti ką nors naujo. Tai kūrybinga, linksma bei bendruomeniška asmenybė, nebeišsitenkanti buityje ar darbe ir norinti savo potencialą atskleisti visuomeninėje veikloje.



Pilviškių padalinyje norime suburti naują liaudiškos muzikos kolektyvą. Tad laukiame vietos entuziastų.

– Ar turite sėkmės istorijų, kai žmogus, prisijungęs prie kolektyvo, atrado save, tapo aktyviu kultūros gerbėju ir galbūt net kardinaliai pakeitė savo gyvenimo būdą?

– Vieno konkretaus pavyzdžio negalėčiau išskirti. Bet keliuose meno kolektyvuose yra aktyvistų, kurie nesitikėjo tiek daug gauti, prisijungę prie kultūrinės veiklos. Viena liaudiškų šokių kolektyvo „Lelija“ šokėja džiaugiasi, kad ne tik aktyviai juda, smagiai šoka, bet ir susipažįsta su kitų tautų šokiais, dalyvavo įsimintiname projekte „Pašok man savo šokį“, kuriame kaskart buvo pasirenkama skirtinga tematika, tad teko įsigilinti į kalėdinio laikotarpio, Joninių papročius. Be to, moteris turi galimybę šokti įvairiuose festivaliuose ir dainų šventėse, per kurias šoka 1000 ar daugiau šokėjų, ir teigia, kad jai tai – neįkainojama patirtis.

– Iš tiesų kiekvienas, prisijungęs prie meno kolektyvo, vis labiau ir labiau prisijaukina kultūrą. Ką tokia veikla suteikia žmogui, kaip asmenybei? Kokias savybes ugdo?



– Manau, labai daug. Norėčiau vėlgi kalbėti ne savo žodžiais. Vieno mūsų teatro narė pasakojo, kad repeticijos padėjo atsiskleisti – ji tapo drąsesnė, atsikratė scenos ir viešojo kalbėjimo baimės. Taip pat moteris pastebėjo, kad teatre labai svarbi neverbalinė kalba, todėl ji ištobulino savybę nuolat stebėti žmones, jų elgseną, analizuoti charakterius ir juos perteikti. Atrodo, paprasti dalykai, bet jie labai svarbūs asmenybės tobulėjimui. Tai padeda ne tik meninėje veikloje, bet ir už jos ribų.

– O ką patartumėte nedrįstantiems žmonėms? Kaip juos įkvėptumėte užsirašyti į būrelį?

– Lietuvoje daug vienišų ir socialiai neaktyvių žmonių, kurie labai nori užsiimti kūrybine veikla, bet elementariai nedrįsta, varžosi. Tokiems visada sakau – imkit ir pabandykit. Nors kartą. Pamirškite savo baimes, nustumkite į šalį vidinį kritiką. Iš tiesų patys save visada juk vertiname prasčiau, matome daugiau trūkumų. O atvykę į repeticiją ir išgirdę bent vieną pagyrimą – o tokių tikrai bus – iškart įgysite pasitikėjimo savimi.

Projektą „Aktuali kultūra“ įgyvendina Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo finansuojamo veiksmų programos 12 prioriteto „Techninė parama, skirta informuoti apie veiksmų programą ir jai vertinti“ ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Daugiau informacijos www.esinvesticijos.lt ir www.lrkm.lt .







Užsk. 2285



Galerija: Kryžiažodis




Publikuota: 2020-10-06 14:01:49

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai