„Santaka“ / Džiaugiuosi, kad mečiau, ir raginu tave padaryti tą patį

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2020-10-26 17:07

Dalinkitės:  


Saulius Urbonavičius-Samas ragina visus rūkančius pabandyti mesti rūkyti, nes tai padarius palaima yra neapsakoma.

Asmeninio archyvo nuotr.


Džiaugiuosi, kad mečiau, ir raginu tave padaryti tą patį


Ne kiekvienas žmogus yra pakankamai ryžtingas ir stiprus, kad nutaręs imtis kardinalių pokyčių to neatidėliotų ir sąžiningai laikytųsi sau duoto žodžio. Juolab kai kalbama apie metimą rūkyti – neretai prireikia ne tik begalinio noro, bet ir plieninės valios.

Televizijos laidų prodiuseris ir BIX grupės lyderis Saulius Urbonavičius-Samas sutiko pasidalyti savo sėkmės istorija ir papasakoti, kodėl nusprendė mesti rūkyti, kaip sekėsi žengti pirmąjį žingsnį sveikesnio gyvenimo link ir kokius naujojo etapo privalumus įžvelgia.



Buvo rūkoma visur

Prieš daugiau nei dvidešimt metų rūkyti metęs S. Urbonavičius-Samas labai tiksliai prisimena, kada ir kodėl nusprendė visam laikui mesti šį žalingą įprotį.

„Didysis virsmas manyje įvyko dar 1993 m., kai gyvenome tikrai pašėlusį „rokenrolinį“ gyvenimą ir su grupe BIX dalyvavome didžiuliame ture po Prancūziją su daugiau nei 100 koncertų įvairiausiuose miestuose“, – savo pasakojimą pradeda S. Urbonavičius-Samas.

Anot jo, tais laikais dar nebuvo išsivysčiusi rūkymo kultūra – žmonės rūkydavo vieni prie kitų, o uždarose vietose, nesvarbu, ar tai būtų klubas, kavinė, ar autobusas, ore tvyrodavo didžiuliai dūmų kamuoliai.


„Visur viskas buvo lyg „išrūkyta“ ir tai galiausiai įgriso, todėl grįžęs po šio turo iškart mečiau rūkyti“, – sako S. Urbonavičius-Samas, juokaudamas, kad anksčiau nebūtinai turėjai rūkyti pats, kad prisirūkytum.



Pasijuto lyg ant sparnų

Tiesa, tuo metu grupės BIX lyderis turėjo pertrauką tarp turų ir koncertų, stengėsi nesilankyti klubuose ar kavinėse, todėl išvengė net menkiausių pagundų ir rūkymo metimą atsimena kaip įvykusį be didelių sunkumų. Jeigu nusprendžia kažko imtis – viskas būna lyg kirviu nukirsta.

Pasak pašnekovo, po mėnesio laiko jis pasijuto lyg ant sparnų, nes iš organizmo pasišalinus nikotinui ir kitoms kenksmingoms medžiagoms patyrė begalinio lengvumo pojūtį.

„Tie, kas ilgą laiko tarpą rūkė ir yra bandę mesti rūkyti, tikriausiai žino ir atpažįsta šį jausmą, o tie, kurie nebandė mesti rūkyti, tikrai pabandykite, nes yra fantastiškas tas jausmas, kai praėjus kuriam laikui (mano atveju užteko mėnesio), tu jauti savo prasivaliusį kūną šiek tiek pakilusį virš žemės“, – tvirtina S. Urbonavičius-Samas.



Kaljanas – toks pats rūkymas

Tiesa, televizijos laidų prodiuseriui ir BIX grupės lyderiui S. Urbonavičiui-Samui vis dėlto reikėjo poros pasitikrinimų, kad tvirtai žinotų, jog nebeužsikabins už šio žalingo įpročio.


„Buvau kartą Egipte pakvailiojęs ir su kaljanu, tačiau greitai supratau, kad tai yra visiškai tas pats rūkymas, todėl greitai jo atsisakiau, niekada nebegrįžau ir, manau, nebesugrįšiu“, – teigia jis.



„Su siaubu žiūriu į šitą madą“

Matantis, kokiu milžinišku greičiu įvairios rūkymo priemonės, tokios, kaip elektroninės cigaretės ar bedūmio kaitinamojo tabako gaminiai, tampa populiarios ne tik tarp suaugusiųjų, bet ir tarp jaunimo, S. Urbonavičius-Samas su siaubu žiūri į šitą madą.

„Aš manau, kad tai yra dar baisesnis dalykas už cigaretes, kadangi tradicinės cigaretės bent jau smirdėdavo, buvo labiau dozuotos – surūkęs vieną cigaretę retai kada užsimanydavai kitos, o visų šių naujovių pasekmės yra visiškai neaiškios ir neištirtos, todėl darosi baisu, kai matau, kaip žmonės, ypač jaunimas, nepaleidžia iš rankų tos „pypkės“ ir pučia didžiausius dūmų kamuolius į orą“, – pasakoja jis, pridurdamas, kad šita problema yra aktuali ne tik Lietuvoje.

„Reali padėtis tikrai siaubinga, nes įvairiausios elektroninės cigaretės yra nežmoniško patrauklumo, o tėvams kyla didžiulis iššūkis ir galvos skausmas, kaip apsaugoti savo vaikus. Manau, visų svarbiausia jaunuoliams išaiškinti tokių rūkymo alternatyvų grėsmes ir neigiamas pasekmes, o tuomet belieka tikėtis jų sąmoningumo“, – svarsto S. Urbonavičius-Samas.


Televizijos laidų prodiuseris ir BIX grupės lyderis mano, kad geriausiai kitą įkvėpti ir motyvuoti gali ne moralai ar pasvarstymai, bet asmeninė patirtis, todėl jei prieš daugiau nei dvidešimt metų jis galėjo mesti rūkyti – gali ir tu, o jei iškyla sunkumų, visuomet yra specialistai, kurie gali tau padėti.

Pavyzdžiui, pasak gydytojos Viktorijos Andrejevaitės, norint mesti šį žalingą įprotį, rekomenduojama keisti savo mąstymą, sumažinti stresą, nepamiršti gerti daug vandens, bandyti nukreipti savo mintis nuo rūkymo kažkokia malonia veikla, stengtis sąžiningai laikytis susidaryto nerūkymo plano, o jeigu nepasiseka – bandyti vėl ir vėl, kol galiausiai žmogus atpranta ir nebenori rūkyti.



PATARIMAI NORINTIESIEMS MESTI RŪKYTI

• Neleisk mintims apie rūkymą tavęs užvaldyti.

• Naudok vidinės kalbos metodą, kuris tave motyvuos.

• Apgalvok savo susiformavusius rūkymo įpročius, situacijas, veiklas, kurios skatina tave rūkyti.

• Pakeisk savo aplinką.

Norintiesiems mesti rūkyti siūlome kreiptis pagalbos į specialistus http://nerukysiu.lt/kur-kreiptis-pagalbos.



Užsk. 2506





Galerija: Rinkis gyvenimą




Publikuota: 2020-10-26 17:07:06

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai