„Santaka“ / Savanorystė: duodami kitiems patys gavome dešimteriopai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2020-11-23 16:28

Dalinkitės:  


Susipažindami su neįgaliųjų draugijos nariais vaikai juos pakvietė pažaisti žaidimą „Graži mūsų šeimynėlė“.

Autorės nuotr.


Savanorystė: duodami kitiems patys gavome dešimteriopai


Kybartų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ priešmokyklinio ugdymo grupėje „Boružėlės“ rugsėjo–lapkričio mėnesiais buvo įgyvendinamas mokymosi tarnaujant projektas „Aš mažas – aš galiu padėti“, finansuojamas Vilkaviškio LIONS klubo lėšomis. Jo metu priešmokyklinukai susipažino su savanorystės idėja.

Visuomenėje oficialiai laikomasi nuostatos, kad savanoriauti galinčiu žmogus pripažįstamas nuo to amžiaus, kai jis gali prisiimti teisinę atsakomybę už savo veiksmus. Tačiau šiuo metu pastebima, kad savanorių amžius vis jaunėja. Priešmokyklinis amžius yra labai naudingas pažinčiai su savanoryste ir šios vertybės pradmenų formavimuisi. Vertybės, kurias žmogus ima ugdytis vaikystėje, dažnai būna svarbios ir jam suaugus bei lydi visą gyvenimą.

Kybartų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ patalpose įsikūrę Vilkaviškio rajono neįgaliųjų draugijos Kybartų grupės nariai. Darželį lankantys vaikai įstaigos kieme dažnai sutinka šios draugijos narius. Natūralu, kad vaikams kyla klausimas: kas šie žmonės?

Šių dviejų organizacijų – darželio ir neįgaliųjų draugijos – kaimynystė paskatino organizuoti projektinę veiklą, kurioje dalyvaudami vaikai susipažintų su savanorystės idėja, formuotųsi supratimą, kad kiekvienas žmogus yra labai vertingas, kad jautrumas, pagalba, dėmesys kitam žmogui yra labai svarbūs.



Projektas prasidėjo pažintiniu susitikimu. Vaikai apsilankė neįgaliųjų draugijoje, prisistatė, pakvietė pažaisti žaidimą „Graži mūsų šeimynėlė“, kad visi įsidrąsintų ir pasijustų tarsi viena didelė šeima. Vėliau visi drauge gamino boružėles iš graikinių riešutų kevalų ir plastilino, jomis papuošė neįgaliųjų draugijos patalpas. Galiausiai buvo vaišinamasi pyragu, arbata ir kakava, bendraujama.

Žmones suartina bendra veikla, todėl projekto dalyviams buvo suorganizuotos išvykos ir edukacinės programos, kuriose priešmokyklinukai jiems smagiu ir suprantamu būdu susipažino su savanorystės prasme, ugdėsi pagarbą, empatiją, jautrumą, draugiškumą vyresniems žmonėms, pagal savo galimybes jiems padėjo. Vaikai drauge su neįgaliųjų draugijos nariais lankėsi Jono Basanavičiaus tėviškėje, kur apžiūrėjo muziejaus ekspoziciją, pasivaikščiojo po Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyną, iškylavo ir bendravo.

Neliko užmirštas ir gimtasis miestas – surengta kelionė pėsčiomis į Kybartų geležinkelio stoties požemius, kuriuose kadaise buvo saugomos per muitinę keliavusios prekės.

Viena iš smagiausių projekto veiklų, labiausiai suartinusių vaikus ir neįgaliųjų draugijos narius, buvo išvyka į bendruomenės „Virbalio vartai“ Senųjų amatų centrą ir dalyvavimas edukacinėje programoje „Duonos kelias“.



Vaikai su neįgaliųjų draugijos nariais ne tik pramogavo, bet ir pagal savo galimybes ruošos darbuose padėjo neįgaliųjų draugijos patalpose dirbančioms moterims: valė dulkes, šlavė grindis, laistė gėles.

Projekto „Aš mažas – aš galiu padėti“ uždarymas ir apibendrinimas vyko švenčiant Pyragų dieną. Tądien būrys „Boružėlių“ grupės vaikų į neįgaliųjų draugijos patalpas įžengė su daina, o lydinčios mokytojos – su pyragais.

Projekto dalyviai labai susidraugavo, lūkesčiai pasiteisino su kaupu. Vaikai ugdėsi mandagumą, pagarbą vyresniems žmonėms, mokėsi su jais dalyvauti bendroje veikloje, bendrauti, jiems padėti, pasitarnauti. Neįgaliųjų draugijos nariams veiklos su vaikais suteikė daug džiaugsmo, jie stebėjosi vaikų linksmumu, aktyvumu ir nuoširdumu, gėrėjosi atliekamomis nuotaikingomis dainelėmis, dalijosi įspūdžiais, kad vaikai juos atpažįsta ir pasisveikina sutikę gatvėje ar parduotuvėje, pristato savo tėveliams.

Smagu, kad projektas pakrypo kiek netikėta linkme. Pagal savo galimybes stengdamiesi padėti, pagalbos iš neįgaliųjų draugijos narių sulaukė ir patys vaikai. Patyrusios rankos išvykose dažnai padėdavo užsitraukti striukės ar megztinio užtrauktuką, užsidėti kepurę, bendraujant prie stalo – pasiekti pyrago gabalėlį, budrios akys ir padrąsinimai padėjo lengviau orientuotis naujoje aplinkoje ir imtis iniciatyvos. O ką jau kalbėti apie vaikus taip nudžiuginusias saldžias neįgaliųjų draugijos Kybartų grupės vadovės Leonardos Dovidaitienės ir kitų grupės narių dovanas, gautas kiekvieno susitikimo metu!



Taigi dėmesys buvo abipusis, pasiteisino mintis, kad duodamas kitiems gauni dešimteriopai.



Violeta KRIČENIENĖ

Kybartų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui





Galerija: „Aš mažas – aš galiu padėti“




Publikuota: 2020-11-23 16:28:18

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai