„Santaka“ / Į mobilųjį punktą pacientą gali nuvežti ir šeimos narys, ir kaimynas / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  


Vilkaviškio ligoninės teritorijoje įsikūręs mobilusis punktas kiekvieną dieną dirba po keturias valandas ir priima po keturias dešimtis žmonių.

Ievos ŠLIVINSKIENĖS nuotr.


Į mobilųjį punktą pacientą gali nuvežti ir šeimos narys, ir kaimynas


Primename, kad Vilkaviškyje veikia mobilusis koronaviruso infekcijos (COVID-19) patikros punktas. Jis dirba kasdien (įskaitant savaitgalius), nuo 8 val. iki 12 val. Susirgimų skaičius rajone vis dar kyla, todėl nutarta dvigubai padidinti paimamų testų kiekį. Nuo praeito antradienio per dieną priimama po 42 pacientus. Laisvų vietų yra, tad koronaviruso simptomus pajutę žmonės kviečiami registruotis į tyrimą telefonu 1808 arba internetu www.1808.lt.



Sulaukę vis daugiau paklausimų, kokiais būdais saugu vykti į mobiliuosius punktus išsitirti dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19), atkreipiame dėmesį, kad tik kraštutiniais atvejais dėl pavėžėjimo paslaugos reikia kreiptis į Savivaldybės administraciją. Jau susiduriame su problema, kai pavėžėjimo paslaugą tenka suteikti asmenims, kurie turi savo transporto priemones ar juos gali nuvežti artimieji, tačiau to nedaro. Taip sutrukdoma nuvežti į mobilųjį punktą tuos gyventojus, kurie tokių galimybių tikrai neturi.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai patvirtina: gyventoją išsitirti tikrai gali nuvežti šeimos narys, giminaitis, kaimynas ar net taksi vairuotojas.

Dar kartą primename, kokiais būdais saugu vykti į mobiliuosius punktus.


• Į mobilųjį punktą savo automobiliu galite nuvažiuoti pats.

Dėvėkite nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę, po apsilankymo dezinfekuokite liestus paviršius, išvėdinkite automobilį.

• Jus gali nuvežti šeimos narys, giminaitis, draugas ar kaimynas.

Tokiu atveju galimai užsikrėtęs koronaviruso infekcija žmogus turi sėdėti ant galinės sėdynės šachmatų principu, t. y. ne už vairuotojo, o įstrižai salono. Tiek vairuotojas, tiek keleivis, vežamas į mobilųjį punktą, privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę (rekomenduojama dėvėti respiratorių), prieš įlipdamas į automobilį tiriamasis privalo dezinfekuoti rankas. Po pavėžėjimo rekomenduojama automobilį išvėdinti, dezinfekcine priemone nuvalyti liestus paviršius.

• Jus gali nuvežti taksi, pavežėjas.

Tiek vairuotojas, tiek keleivis, vežamas į mobilųjį punktą, privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę, prieš įlipdamas į automobilį keleivis privalo dezinfekuoti rankas. Po pavėžėjimo automobilis išvėdinamas, dezinfekcine priemone nuvalomos durelių rankenos.

• Kraštutiniu atveju galima kreiptis pavėžėjimo paslaugos į Savivaldybės administraciją.


Tiek specialiojo transporto, tiek žmogiškieji ištekliai Savivaldybės administracijoje yra riboti, todėl prašome gyventojų kreiptis dėl pavėžėjimo paslaugos tik tais atvejais, kai tikrai nėra jokių kitų galimybių nuvykti į mobilųjį punktą patiems savarankiškai.

• Važiuoti į mobilųjį punktą viešuoju transportu (autobusu, troleibusu) griežtai draudžiama!

Taip pat prašome gyventojų nesibaiminti ir norime visus nuraminti, kad mobiliajame punkte dirbantys medicinos specialistai nėra infekuoti, jie dėvi visą apsaugą: kasryt rengiasi naujus apsauginius kombinezonus, apsimauna pirštines, kepures, užsideda respiratorius, akinius, antbačius, nuolat dezinfekuoja paviršius, todėl po darbo valandų mobiliajame punkte tikrai gali grįžti į įprastas savo darbovietes kitose sveikatos priežiūros įstaigose, priimti pacientus, po darbo grįžti pas savo šeimas.



Vilkaviškio rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro inf.





Publikuota: 2020-11-24 09:29:33

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai