„Santaka“ / Nagingas maldėniškis stengiasi išsiskirti iš kitų meistrų / Gyvenimo būdas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Gyvenimo būdas

Dalinkitės:  


Raimondas Šeškauskas pjaustymo lenteles pradėjo gaminti dėl to, kad tai – praktiški ir daug kur naudojami daiktai.

Autoriaus nuotr.


Nagingas maldėniškis stengiasi išsiskirti iš kitų meistrų

Andrius GRYGELAITIS


Maldėnuose gyvenantis Raimondas Šeškauskas išsiskiria unikaliais pomėgiais. Vyras iš medienos kubelių gamina įvairių raštų pjaustymo lenteles, o iš epoksidinės dervos daro analogų neturinčias stalines lempas.



Trylika staklių

R. Šeškauskas visada išsiskyrė nagingumu. Lietuvai atgavus nepriklausomybę jis kurį laiką dirbo baldų gamyboje, o rengiantis namus nemažą dalį interjero detalių: laiptus, židinį ir pan. – pasidarė pats. Prieš trejetą metų maldėniškis įsirengė dirbtuves, kuriose šiandien iš medienos ir epoksidinės dervos daro įvairius gaminius. Čia jis praleidžia didžiąją dalį laisvalaikio.

Raimondo dirbtuvėse galima surasti net 13 skirtingos paskirties stacionarių staklių. Dar vienos staklės iš Vokietijos į Maldėnus turėtų atkeliauti artimiausiu metu. Su jomis R. Šeškauskas tikisi gaminti dar įspūdingesnius dirbinius.

„Dalį staklių jau esu pakeitęs kitomis. Tai – natūralus procesas. Tobulėjant ir augant poreikiams kai kurie įrenginiai pasidaro nepraktiški. Dalis dabartinių staklių yra bent 10 kartų brangesnės už jų pirmtakes. Naujausias įrenginys dar labiau paspartins ir palengvins gamybos procesą. Jis bus valdomas kompiuteriu. Su tomis staklėmis galėsiu dekoruoti pjaustymo lenteles, padėklus ar kitus dirbinius. Dabar visa tai darau rankomis, tad visas procesas užtrunka gana ilgai“, – teigė maldėniškis.





Tarsi dėlionė

Daugiausiai iki šiol R. Šeškauskas yra padaręs pjaustymo lentelių – per 100. Raimondo daromos lentelės – nepaprastos. Jas vyras specialiais sąlyčiui su maistu sertifikuotais klijais lipina iš skirtingų medienos gabaliukų. Prieš sulipindamas du kvadratus vieną šalia kito, maldėniškis daug laiko praleidžia juos dėliodamas, ieškodamas įvairių raštų. Dėl to jau pagamintose pjaustymo lentelėse kartais galima nesunkiai įžiūrėti paukščių, medžių ar kitų įvairių gamtos objektų figūras. R. Šeškausko teigimu, pasaulyje yra nemažai meistrų, kurie tokio tipo gaminius daro pramoniniu būdu, tačiau tik retas iš jų skiria laiko medienos raštų paieškai. Vyras jau pjaudamas medį stengiasi įžiūrėti, kur jį būtų galima panaudoti.

Įprastai maldėniškis dirba su ąžuolu, tačiau dalis jo gaminių padaryta iš obelų, uosių ar klevų. Kartais viename dirbinyje panaudojama kelių rūšių mediena.

„Pjaustymo lenteles pradėjau gaminti, nes tai yra labai praktiški ir daug kur naudojami daiktai. Be to, tai – gana originali dovana, kurios nėra didžiuosiuose prekybos centruose!



Kažkada svarsčiau daryti ir 3D lenteles, bet greitai atsisakiau šios minties. Iš tikro jų gamyba – gana paprasta, nereikia nieko per daug galvoti. Yra tam tikri brėžiniai, pagal kuriuos tereikia supjaustyti ir suklijuoti medieną.

Aišku, padaryti tokią lentelę užtrunka bent porą savaičių, nes suklijavus vieną medienos liniją su kita reikia bent parą laukti, kol klijai sudžiūsta ir tik tada galima klijuoti kitą dalį.

Abejoju, ar Lietuvoje tokios pjaustymo lentelės turėtų paklausą. Daug kur užsienyje jos kainuoja bent kelis šimtus eurų, kiek domėjausi, mūsų šalyje jas vangiai perka ir po 40–50 eurų“, – pasakojo R. Šeškauskas.



Galvoja apie prekybą

Iki šiol didžiąją dalį savo gaminių Raimondas yra padovanojęs kitiems. Pardavimus, anot jo, greičiausiai būtų galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų. Visgi vyras neslepia, kad jau artimiausiu metu ketina šį savo pomėgį paversti verslu. Maldėniškis jau pradėjo kurti interneto svetainę, kurioje turėtų puikuotis jo gaminiai. O šių sukaupta ne tiek ir mažai. Ir tai ne tik pjaustymo lentelės, bet ir įvairūs telefono laikikliai, smilkalų stoveliai, mediniai paveikslai, padėklai ar iš skersai pjauto medžio daromi indai. Pašnekovas pasakojo, kad įprastai kiti meistrai medinius indus daro iš išilgai perpjauto medžio, nes taip – daug paprasčiau. Be to, skersai perpjauta mediena dažniausiai skyla, tačiau atsiradusius plyšius maldėniškis užpildo epoksidine derva. Tai kartais net suteikia gaminiui papildomo žavesio.



Visus dirbinius R. Šeškauskas ženklina metaline lentele, ant kurios puikuojasi užrašas „R6wood“. Tai – patentuotas asmeninis meistro ženklas.

„Dirbtuvėse laiko neskaičiuoju. Kartais čia galiu būti ir iki vidurnakčio, ir dar ilgiau. Tiesa, pasitaiko atvejų, kai nenoriu nieko daryti bent savaitę. Šiam procesui reikia įkvėpimo. Kadangi dėl karantino nuo šio pavasario šiek tiek pasikeitė situacija darbe, dabar galiu dar daugiau laiko skirti darbui su medžiu“, – teigė pašnekovas.



Išskirtinės lempos

Nuo šio pavasario R. Šeškauskas iš medienos ir epoksidinės dervos ėmė gaminti unikalias stalines lempas. Jis abejojo, ar Lietuvoje dar kas nors daro kažką panašaus. Vyras prieš pradėdamas lempų gamybą ilgai suko galvą, ieškodamas, kuo galėtų išsiskirti iš kitų meistrų.

Pagaminti tokią stalinę lempą trunka gana ilgai. Bent keletą dienų turi stingti derva, o kur dar jos šlifavimas ir kitoks apdirbimas?! Vien tinkamai nugludinti lempos paviršių reikia bent keliasdešimt kartų jį šlifuoti, nuolat keičiant šlifavimo juostas. Siekdamas šiek tiek paspartinti procesą Raimondas daro 6–8 lempas vienu sykiu.

Maldėniškis gamina kelių formų lempas. Dalį jų vyras inkrustuoja medienos detalėmis. Dėl šios priežasties šie dirbiniai šiek tiek primena gintarą.

Įdomu ir tai, kad R. Šeškausko padarytos lempos šviesdamos gali keisti spalvas.

Be unikalių pjaustymo lentelių ir stalinių lempų gamybos, R. Šeškauskas turi ir kitų išskirtinių pomėgių.

„Mėgstu žvejoti, tačiau tai darau tik vieną kartą per metus ir tik Rusnėje. Taip pat, nors nesu medžiotojas, turiu nemažai registruotų šaunamųjų ginklų ir peilių. Nesu kolekcionierius, bet mane domina šaltųjų ir šaunamųjų ginklų paskirtis bei istorija“, – pasakojo maldėniškis.



Galerija: maldėniškis




Publikuota: 2020-12-09 08:40:04

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai