„Santaka“ / Moksleivių svajonių muziejus: virtuali realybė, garsūs žmonės ir gėlių skulptūros / Kultūra

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kultūra

Dalinkitės:  


Moksleivių svajonių muziejus: virtuali realybė, garsūs žmonės ir gėlių skulptūros


Lietuvos moksleiviai muziejus, bibliotekas ir kitus kultūros objektus lankytų dažniau, jei pastarieji pasitelktų daugiau išmaniųjų technologijų, rengtų susitikimus su nuomonės formuotojais, siūlytų įdomias veiklas, pvz., naktines ekskursijas ar konkursus. Tai paaiškėjo surinkus beveik 300 šalies gimnazistų pasiūlymų, kaip kultūros objektus pritaikyti jaunajai kartai.





Kuo daugiau išmaniųjų sprendimų, tuo geriau

„Konkurse dalyvavusių gimnazistų nuomone, objektams išpopuliarėti padėtų virtualūs turai, galimybė pabendrauti su žymiais žmonėmis, autentiškos veiklos, gražiai sutvarkyta aplinka. Džiugina tai, kad nemaža dalis moksleivių pastebėjo, jog daugelis kultūros objektų jau šiandien yra pakankamai patrauklūs ir įdomūs“, – sakė kampaniją „Rink(is) kultūrą“ inicijavusios Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) Kultūros projektų skyriaus vadovė Eglė Menkevičienė.

Pastaruoju metu vis daugiau muziejų ir bibliotekų „įdarbina“ skaitmenines technologijas, tačiau šalies moksleiviams atrodo, kad to negana. Jų manymu, interaktyvios veiklos ir ekspozicijos, kai panaudojami virtualūs akiniai ar QR kodai, leistų geriau įsiminti visą pateikiamą informaciją, lengviau ją suprasti.



„Kai kurie kultūros objektai jau dabar kviečia apsilankyti virtualiose ekskursijose. Toks būdas pamatyti kultūros objektą tapo itin aktualus per karantiną. Skaitant vaikų idėjas susidarė įspūdis, kad moksleiviams paprasčiausiai trūksta informacijos. Jaunimas įvardijo, kad informacija apie įvairias kultūros veiklas juos geriausiai pasiekia per socialinius tinklus“, – sakė E. Menkevičienė.

Konkurso dalyviai pateikė ir originalių idėjų. Viena iš jų – pasiūlymas sukurti išmaniojo telefono programėlę, kuria naudojantis būtų susipažįstama su miesto, muziejaus ar kitos vietos paveldu bei objektais, o už teisingai atsakytus klausimus būtų renkami taškai, kuriuos vėliau eitų išsikeisti į smulkius prizus. Kita – įrengti interaktyvių stendų vaikams, turintiems klausos ar regos negalią.



Traukia atrakcijos iš praeities

Kai kalbama apie muziejus, moksleiviai įsivaizduoja juose daugiau judrių veiklų: konkursų, žaidimų, lobio paieškų, naktinių ekskursijų, istoriją atkuriančių aktyvių edukacijų. Už dalyvavimą veiklose jie norėtų būti skatinami prizais, nedideliais suvenyrais, pvz., lipdukais.

„Išmanioji karta domisi ir mūsų protėvių gyvenimo būdu. Daug kas nurodė, kad lankomose vietose norėtų pažaisti senovėje populiarius žaidimus, išbandyti senovinius rankdarbius, kitas autentiškas veiklas: maisto ruošimą, verpimą, arklių kinkymą ir pan. Jaunimas tokias pramogas vadina atrakcijomis iš praeities ir tikrai jų „nenurašo“, – pasakojo CPVA Kultūros skyriaus vadovė.



Smagu vaikams būtų ir persirengti įvairiais kostiumais bei su jais nusifotografuoti. Taip pat siūloma teatralizuoti muziejų darbą – tam tikrais drabužiais persirengę gidai juose galėtų ne tik pasakoti, bet ir vaidinti įvairias situacijas, įtraukdami į šiuos „spektaklius“ ir moksleivius. Eksponatus muziejuose moksleiviai norėtų paliesti, o ne tik apžiūrėti iš tolo.



Parkuose trūksta gėlių ir lempučių

Maloniai nustebino tai, kad moksleiviai didelę reikšmę teikia kultūros objekto aplinkai. Ypač ši tendencija išryškėjo nuomonėse apie dvarus ir parkus. Čia siūloma pasodinti daugiau gėlių, egzotinių augalų, įrengti gėlių skulptūras, fontanus, dekoratyvų apšvietimą, įruošti mini bibliotekėles su knygomis, pastatyti daugiau suolelių, ant kurių būtų galima pasėdėti su draugais ar paklausyti muzikos.

„Dalis moksleivių kultūros objektams priskiriamuose parkuose norėtų aktyvesnės veiklos.

Sulaukėme siūlymų įrengti dviračių takus, riedučių trasas, batutus. Šios pramogos sunkiai suderinamos su saugomų parkų istorija, tačiau verta pasvarstyti, kaip pažintinę veiklą būtų galima susieti su aktyvesnėmis, moksleiviams patrauklesnėmis veiklomis parkuose“, – sakė E. Menkevičienė.



Pasak jos, pats konkursas sudarė labai gerą įspūdį: matyti, kad jaunimas domisi savo šalies kultūra, nori būti aktyvus jos vartotojas, turi idėjų ir mielai jomis dalijasi.

Iš visų per kampaniją „Rink(is) kultūrą“ pateiktų moksleivių idėjų bus atrinktos 20 originaliausių, jomis bus pasidalyta su kultūros bendruomene. Geriausią idėją pasiūliusiam moksleiviui atiteks prizas – paspirtukas, kitų atrinktų pasiūlymų autoriai iš organizatorių sulauks simbolinių dovanėlių.

Kampanija „Rink(is) kultūrą“ prasidėjo vasarą, kai šalies moksleiviai iš penkiolikos skirtinguose Lietuvos regionuose esančių vietų rinko jiems įdomiausius kultūros objektus.

Balsavime dalyvavę kone 800 gimnazistų patraukliausiu Aukštaitijos regiono objektu išrinko Anykščių Istorijų dvarelį, Dzūkijos regiono nugalėtoju tapo Užutrakio dvaro sodyba, Mažosios Lietuvos – Hugo Šojaus muziejus, įsikūręs Šilutėje, Suvalkijos – Senoji Zapyškio šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, Žemaitijos regione jaunimui yra įdomiausias Kretingos Šv. Pranciškaus Mažesniųjų brolių vienuolynas.



Pagal pranešimą spaudai



Publikuota: 2020-12-14 08:26:09

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai