„Santaka“ / Rajono prokurorai liko be stogo virš galvos / Teisėtvarka

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Teisėtvarka

Dalinkitės:  


Nors ant pastato durų vis dar kabo lentelė, skelbianti apie prokuratūros darbo laiką, prokurorai čia nebedirba jau porą mėnesių.

Autorės nuotr.


Rajono prokurorai liko be stogo virš galvos

Eglė KVIESULAITIENĖ


Tiems vilkaviškiečiams, kurie dėl vienos ar kitos priežasties norėtų kreiptis į prokurorus, tektų ilgai pavargti. Mat Vilkaviškio prokurorai net ir pasibaigus karantinui dirbs nuotoliniu būdu, o su jais susisiekti galima nebent elektroniniu paštu.



Optimizavo sistemą

Gražus prokuratūros pastatas Vilniaus gatvėje, greta Vilkaviškio teismo rūmų, jau kuris laikas stovi tuščias. Mat prokurorai jį apleido prieš porą mėnesių. Taip nutiko dėl prokuratūros sistemos optimizavimo, kuris pradėtas kone prieš dešimtmetį.

Vilkaviškio rajono apylinkės prokuratūra buvo panaikinta prieš aštuonerius metus, kai reorganizavus sistemą rajonų prokuratūrų nebeliko. Mūsų rajono prokuratūra buvo prijungta prie Kauno apygardos Marijampolės apylinkės prokuratūros ir Vilkaviškyje liko tik nuotolinės prokurorų darbo vietos. Tiesa, tuomet nuotolinės vietos turėjo visai kitokią prasmę, nei joms suteikė karantinas, palikęs visus, kam įmanoma, dirbti iš namų. Prieš aštuonerius metus Vilkaviškio prokurorų darbas dėl reformos keitėsi nebent įstaigos pavadinimu ir tuo, kad vietoje nebeliko valdžios – visus reikalus tekdavo derinti telefonu su Marijampolėje įsikūrusiu vyriausiuoju prokuroru. Kartais valdžia pati atvykdavo aplankyti pavaldinių.



Tuo metu prokuratūros darbuotojai, ko gero, per daug dėl reformos nesikrimto – juk, kaip sakoma, kuo valdžia toliau, tuo geriau. Bet to, kas nutiko šiemet, rajonų prokurorai tikrai nesitikėjo. Mat jie liko ne tik be vietinės valdžios, bet ir be stogo virš galvos: nuotolinės darbo vietos reiškia, kad prokurorai privalo dirbti... iš namų. Ir taip bus ne laikinai, kol siaučia COVID-19, o visada. Na, gal ir ne visada, bet iki kitos prokuratūros reformos tai tikrai.

Beje, norėdami susisiekti su prokurorais, jų telefonų numerių Marijampolės apylinkės prokuratūros kontaktiniuose duomenyse nerasime. Prie vilkaviškiečių pavardžių tėra parašyti elektroninio pašto adresai.



Skyrė priemones

Kaip paaiškino Kauno apygardos Marijampolės apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras Arūnas Žukauskas, negalima sakyti taip, kad keturi Vilkaviškio prokurorai ir raštvedė liko visiškai be pastogės. Panaudos sutartimi prokuratūra iš rajono policijos komisariato nuomoja vieną kabinetą, kur reikalui esant gali atvykti prokurorai.

Priminus, kad per ankstesnę reformą prokuratūros buvo iškeldintos iš policijos komisariatų dėl galimo interesų konflikto, apylinkės prokuratūros vadovas pabrėžė, kad kabinetas policijos komisariate nėra prokurorų darbo vieta. Jis reikalingas tam, kad prokurorai prireikus galėtų atsispausdinti medžiagą, susitikti su tyrėjais ar kitais interesantais. O tikroji jų darbo vieta – nuotolinė, t. y. savo namuose. Visiems prokurorams skirti nešiojamieji kompiuteriai su sistemomis, leidžiančiomis prisijungti prie reikalingų duomenų bazių.



– Prokurorams suteiktos visos priemonės, kad jie galėtų dirbti iš namų, – sakė A. Žukauskas. – Generalinės prokuratūros sprendimu taip reformuotos visos mažosios prokuratūros, kuriose dirba po 2–4 prokurorus. Prieš porą dešimtmečių Vilkaviškyje dirbo 8 prokurorai, kitas personalas, tad patalpų reikėjo apie 15 žmonių. Pasikeitus situacijai priimti kitokie sprendimai. Jie palietė ne tik Vilkaviškį, bet ir Šakius, kai kurių kitų rajonų prokuratūras.



Su mantija rankose

Anot A. Žukausko, XXI amžiaus prokuroras turi būti mobilus. Jei suteiktos darbo priemonės, nėra reikalo sėdėti „prirakintam“ prie darbo stalo nuo 8 val. iki 17 val. Tiesa, bylose prokurorai ir toliau dalyvaus, palaikydami kaltinimą. Tačiau apsisiautusių ilgaskvernėmis mantijomis ir žengiančių per prokuratūros kiemą teismo rūmų link jų nebematysime.

Kol kas prokurorai gūžčioja pečiais nežinodami, ką reikės daryti su mantijomis: kaskart vežiojantis iš namų – susiglamžys, o per visą miestą su mantija gi neisi. Tad prokurorai tikisi, kad teismo rūmai skirs bent vieną spintą, kurioje valstybės kaltinimą palaikantys pareigūnai galėtų laikyti savo darbinį drabužį.



Marijampolės apylinkės prokuratūros vadovas pripažino, kad tokią reformą ne visi prokurorai sutiko geranoriškai. Vyresniosios kartos žmonėms neturėti kabineto ir dirbti iš namų atrodė ne prestižas. Tačiau jauni prokuratūros darbuotojai naujovę priėmė kaip puikią galimybę laisviau planuoti savo laiką.

– Vadovybei nėra svarbu, kuriuo metu prokuroras rašys kaltinamąjį aktą ar kitą dokumentą – svarbu, kad darbas būtų atliktas, – nuotolinio darbo privalumus dėstė A. Žukauskas ir pripažino, kad kai kurie marijampoliečiai prokurorai, net karantino metu privalantys dirbti kabinetuose, nes namuose neturi prieigos prie duomenų bazės, pavydi vilkaviškiečiams.

Taigi gražus, įstaigos reikmėms pritaikytas Vilkaviškio prokuratūros pastatas netrukus bus perduotas Turto bankui, o šis spręs tolesnį jo likimą. Paklaustas, kur turėtų kreiptis rajono žmonės, kuriems reikia prokurorų pagalbos, A. Žukauskas pasiūlė susisiekti su Marijampolės apylinkės prokuratūros vadovais.



Domina Savivaldybę

Paklaustas, ar pastato miesto centre neketina perimti rajono Savivaldybė, jos meras Algirdas Neiberka neslėpė, kad tokių minčių turi. Jis jau kalbėjęs su Turto banko generaliniu direktoriumi Mindaugu Sinkevičiumi, kad prokuratūros pastatas galėtų ir toliau būti naudojamas rajono gyventojų reikmėms.

Meras svarstė, kad pastate galėtų įsikurti Vilkaviškio ar Šeimenos seniūnijų darbuotojai. Juk dabartinės patalpos nėra labai patogios vyresnio amžiaus gyventojams, mat yra trečiame aukšte. Kita vertus, yra ir daugiau Savivaldybei priklausančių įstaigų, kurios įsikūrusios prastesnėmis sąlygomis. Tačiau kol kas dalytis turtą, kurio dar neįgijo, neverta.





Publikuota: 2020-12-22 08:52:58

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai