„Santaka“ / „Kamanių“ dovanos mažyliams virto gražia tradicija / Iš širdies

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Iš širdies

Dalinkitės:  


Neįgaliųjų draugijos darbštuolės kasmet prieš Kalėdas primezga drabužėlių naujagimiams. .

Daivo MICKEVIČIAUS nuotr


„Kamanių“ dovanos mažyliams virto gražia tradicija


Jau ketvirti metai iš eilės Neįgaliųjų draugijos „Kamanių“ būrelio moterys prieš Kalėdas su dovanomis aplanko Vilkaviškio ligoninės Akušerijos ginekologijos ir neonatologijos bei Vaikų ligų skyrius. Tik šie metai kitokie – gausesni dovanų, tačiau apriboję bendravimą.



Iš kolegės Dalės Baltanavičienės „Kamanių“ būrelio vairą šiemet perėmusi Marytė Tupčiauskienė pasakojo, kad Neįgaliųjų draugijos Vilkaviškio skyriaus darbščiųjų rankų būrelio „Kamanės“ moterims šie metai buvo liūdnesni. Mat mėgstančios bendrauti, kartu dėl rankdarbių tartis ir patirtimi dalytis moterys didelę metų dalį turėjo praleisti namuose dėl koronaviruso grėsmės. Tačiau dėl pandemijos turėjo daugiau laiko, tad ir mezgė nuo ryto iki vakaro.

„Kamanių“ būrelio narės prisiminė, kaip prieš ketverius metus mezgė pirmąsias kojinytes neišnešiotiems naujagimiams. Tiesa, mintis su dovanomis aplankyti ligoninės Akušerijos ginekologijos ir neonatologijos skyrių tuomet ir kilo dabartinei būrelio vadovei M. Tupčiauskienei. Moteris buvo girdėjusi, kad natūralios vilnos kojinytės stimuliuoja „neišnešiotukų“ kraujotaką ir šildo, tad jomis būtina apauti visus naujagimius. O jaunos mamytės dažniau prisiperka spalvotų rūbelių, tačiau apie natūralios vilnos kojinytes nepagalvoja.



Vis dėlto dabar „Kamanės“ juokiasi prisiminusios pirmąją patirtį. Megzdamos kojinytes daugelis darbštuolių net neįsivaizdavo, kokio dydžio yra neišnešioto naujagimio kojytės. Nežinojo ir to, kad „neišnešiotukai“ dažniausiai gimsta tretinio lygio gydymo įstaigose, o jei jau taip nutinka, kad pasaulį jie išvysta vietiniame Akušerijos ginekologijos ir neonatologijos skyriuje, iškart gabenami į Kauną.

Tad po pirmojo vizito į ligoninę „Kamanės“ įsiklausė į medikių pageidavimus, kokio dydžio drabužėlių reikėtų, kad naujagimiams praverstų ne tik kojinytės, bet ir vilnonės liemenės, kepurytės. Tad dabar moterys jaučiasi tikros naujagimių mezginių profesionalės. Be to, jos sužinojo, jog Vaikų ligų skyriuje dažnai gydomi vaikučiai iš stokojančių šeimų, tad jiems taip pat primezga drabužėlių.

Šiemet Neįgaliųjų draugijos darbštuolės Vaikų ligų skyriui dovanojo 25 poras vilnonių kojinyčių, o 27 poros kliuvo Akušerijos ginekologijos ir neonatologijos skyriuje gimstantiems naujagimiams. Jiems padovanotos ir 12 kepuryčių bei 9 liemenės.

Pora komplektų drabužėlių skirti būsimiems Lietuvos patriotams, mat papuošti trispalve atributika. M. Tupčiauskienė juokavo, kad galbūt nuo vystyklų tautine atributika puoštus drabužius dėvėjęs mažasis vilkaviškietis ateityje taps Lietuvos Prezidentu. Moterys apgailestavo, kad neturėjo galimybės mezginius perduoti tiesiogiai medikėms, tačiau prie ligoninės durų jas pasitikęs apsaugos darbuotojas patikino, kad dovana tikrai pasieks adresatą ir nudžiugins ne tik personalą, bet ir mažylius bei jų tėvelius.





„Santakos“ inf.







Publikuota: 2020-12-22 09:12:33

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai