„Santaka“ / „Viltis“ teikia vilties gyventi / Iniciatyvos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Iniciatyvos

Dalinkitės:  


Kai tik atsiras galimybė, „Vilties“ vadovas Kazys Bagušis organizacijos rėmėjams įteiks padėkos už visokeriopą paramą žymenis.

Autorės nuotr.


„Viltis“ teikia vilties gyventi

Birutė NENĖNIENĖ


Onkologinių ligonių asociacija „Viltis“ yra viena iš jauniausių rajone gyvuojančių nevyriausybinių organizacijų. Savivaldybės tarybos sprendimu patvirtinta 2018 m. lapkričio 28 d., ji dar gyvena kūdikystės amžių. Kaip džiugina ir kelia nuostabą kiekvienas naujagimio judesys, taip ir šios organizacijos veiklos žingsnių viltingi įspaudai jau palikti daugelio žmonių širdyse.



Angelai – padėkos ženklas

Vilkaviškyje, Vilniaus gatvėje, asociacijos patalpose, prieš adventą ant palangės „nutūpė“ nemažas pulkelis angelų. Šios organizacijos įkūrėjo ir vadovo Kazio Bagušio sumanymu prieš Kalėdas jie turėjo būti pašventinti ir jaukioje asociacijos narių bei jos rėmėjų šventėje pirmąkart įteikti kaip padėkos ženklai „Vilčiai“ finansinę, moralinę ir dvasinę paramą suteikiantiems žmonėms, kolektyvams. Po karantino tokia šventė tikrai įvyks. Sprendimas įsteigti Auksinio angelo nominaciją rėmėjams buvo priimtas organizacijos taryboje, ir tai bus kasmetiniai apdovanojimai.

Šįkart K. Bagušis Kalėdų ir Naujųjų metų sandūroje padėkos bei sveikinimo žodžius rėmėjams ir asociacijos nariams siunčia žinutėmis ir telefonu. O tiems, kurie perskaitys šį tekstą, linki: „Ramių, dvasingų švenčių, sveikatos metų. Negalime susitikti, bet širdimi vienas kitą jaučiame. Vieni kitiems siųskime geras mintis ir maldas.“





Pagalba žmonėms teikia didelį džiaugsmą

K. Bagušis liudija, jog paskata Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) skyrių įkurti Vilkaviškyje buvo „onkologinės ligos spyris jam pačiam“. Sužinojęs, kad onkologiniai ligoniai buriasi Marijampolėje, kitose savivaldybėse, mąstė apie galimybę bendrauti su marijampoliečiais. Tačiau alytiškės, POLA kortelės projekto vadovės Jolitos Vyšniauskienės padrąsintas, žengė pirmąjį žingsnį Vilkaviškyje.

„Iniciatyvinė grupė buvome trise: Laimutė Inkratienė, Romas Kasnauskas ir aš. Pirmieji sprendimai gimė ir susirinkimai vyko Laimutės ir mano butuose. Kūrėme, tvarkėme reikalingą dokumentaciją, kurią reikėjo pateikti Savivaldybei, teisininkams, Registrų centrui“, – prisimena K. Bagušis. O apie savo savanorystę vėlgi liudija: „Aš atlyginimo negaunu, gaunu pensiją, praktiškai nėra ką namie veikti, tai visą energiją atiduodu čia. Bendravimas su žmonėmis stiprina bei teikia sveikatos, ir lydi didelis džiaugsmas, jei gali žmogui padėti.“



Atsiliepė į kvietimus

Į pirmąją Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos organizuotą paskaitą Vilkaviškyje žmonės per „Santaką“ buvo kviečiami 2018 m. spalio 18 d. Informacijos sklaidos partneriu tapo ir „Suvalkijos kraštas“. Suinteresuoti žmonės kaipmat atsiliepė į kvietimą ir pradėjo lankytis renginiuose, paskaitose.



Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija yra pasirašiusi sutartis su beveik šimtu partnerių, verslo atstovų, kurie POLA kortelės turėtojams suteikia įvairių ir nemažų nuolaidų, o kai kurie teikia paslaugas visai nemokamai. Iš pradžių K. Bagušis kreipėsi į įvairias įmones, verslininkus, prašydamas paramos, iš daugelio jos sulaukė. Geranoriškai ir jautriai į naujai gimusios organizacijos veiklą pasižiūrėjo Savivaldybė, rajono meras. Su Visuomenės sveikatos biuru buvo pasirašyta sutartis dėl paskaitų, sveikatingumo priemonių, bendradarbiavimo. Savivaldybė organizacijai skyrė patalpas, atskiri rėmėjai – baldus, reikalingas technines priemones. Organizacijos narių skaičius perkopė pusketvirto šimto.



Įvertinimai ir... stop!

Aktyvią veiklą „Viltis“ pradėjo 2019 m. kovo mėnesį. Paskaitos, seminarai, edukaciniai užsiėmimai, išvykos tapo mielu ir prasmingu kasdienybės paįvairinimu. Susitarus su UAB „Gintrėja“ senjorai buvo kviečiami į „Boulingą“ pabendrauti prie kavos puodelio, pasiklausyti koncerto. K. Bagušis paskaičiavo, kad 2019 metų renginiuose sulaukta apie tūkstančio apsilankymų.



„Vilties“ veikla neliko nepastebėta: pirmą kartą organizuotuose rajono nevyriausybinių organizacijų apdovanojimuose gavo nominaciją „Gintarinė bitė 2019“ už visapusišką pagalbą onkologiniams ligoniams ir jų šeimos nariams. Šiemet kovo mėnesį, dar iki karantino, „Viltis“ suorganizavo prasmingą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio šventę. Per ją vadovas K. Bagušis iš rajono mero gavo apdovanojimą už bendruomeniškumą.

Pirmoji pandemijos karantino banga asociacijos veiklą sustabdė iki vasaros. Palyginti trumpą vasaros laiką asociacijos aktyvas išnaudojo organizuoti turiningoms paskaitoms, pažintinėms ekskursijoms po Lietuvą, dalyvavo spartakiadoje, Visuomenės sveikatos biuro surengtoje stovykloje. Į vasaros pabaigą „Viltis“ įsitaisė renginiams atributiką, asociacijos vėliavą. Rudeniop buvo suplanuota ir jau suruošta išvyka į Liškiavos vienuolyną bei Panaros pilnų namų bendruomenę. Tačiau su gilėjančiomis rudens sutemomis atėjusi antroji pandemijos banga tarsi pastatė užtvarą su „Stop“ ženklu planuotoms veikloms.



Viltis pasilieka ir pakelia

Prieš pat gruodžio mėnesį paskelbtą griežtąjį karantiną K. Bagušis prie „Vilties“ būstinės patalpų dar spėjo iškabinti organizacijos narės Irenos Virškuvienės fotografijų parodą. Kaip pats sakė, „kad ne taip tuščia būtų koridoriuje, gamtos vaizdai smagiau nuteiktų praeinančiuosius...“ Pasidalijo dideliu planu: kai Savivaldybė išpildys pažadą ir „Vilčiai“ atiduos daugiau šiame pastate atsilaisvinančių patalpų, tada įkurs dienos centrą onkologiniams ligoniams ir jų šeimos nariams. Tai ne iš piršto laužta svajonė: čia atsiras vietos masažo kabinetui, treniruokliui, paskaitoms, pažaisti šaškėmis ar šachmatais, įkurti bibliotekėlę, užteks erdvės susirinkusiems nariams aptarti įvairius klausimus. Pasak K. Bagušio, norisi, kad žmonės neliktų užsidarę vieni namuose, kad bendrautų ir taip palengvintų savo gyvenimą. Svarbu sutelkti ir onkologinius ligonius, ir jų artimuosius, šeimų narius, nes šie taip pat būna paliesti artimųjų ligos, jiems yra sunku.

Beje, asociacijai „Vilties“ vardą steigimo stadijoje pasiūlė pats K. Bagušis: „Pagalvojau, kad vis tik ir susirgus yra viltis gyventi. Norisi, kad ir susirgę žmonės turėtų viltį, nesutriktų.“



Vilkaviškiečių „Vilties“ asociacijos ženklo simbolį parinko irgi K. Bagušis, jam pritarė visuotinis susirinkimas. Apraše teigiama, kad rožinis lotosas – tai kombinacija aistros ir jėgos, tyrumo ir pilnatvės. Pasirinkęs šį ženklą žmogus yra pritraukiantis kitų dėmesį, romantiškas, švelnus ir stiprus. Dėl šių savybių visada pavyksta džiuginti artimuosius.

Dar tik besvajojant apie onkologinių ligonių sambūrį, į organizatorių pirmąjį trejetuką tarsi pats Dievas atsiuntė Romą Kasnauską – žmogų, kuris savo tikėjimo liudijimu sustiprino „Viltį“. Asociacijos veikloje jis ėmėsi rūpintis dvasiniais reikalais, organizuodavo žmones nuvykti į Kybartų bažnyčioje kunigo Vaidoto Labašausko aukotas šv. Mišias už onkologinius ligonius ir jų artimuosius. Pasikeitus parapijų kunigams jau susitarta, kad kiekvieno mėnesio pirmojo penktadienio vakaro šv. Mišios Vilkaviškio katedroje bus aukojamos už onkologinius ligonius. R. Kasnauskas šį rudenį Vilkaviškyje pakvietė žmones į naują maldos grupę „Noriu gyventi“ , skirtą onkologiniams ligoniams ir juos palaikantiesiems.


Asociacijos „Viltis“ himnas



(žodžiai Leonardos Gaurylienės)

Mes negalim gyventi abejingai

Ir nejausti, ką jaučia kiti.

Kartais ima jėgų ir pristinga,

Nebesutelpa viskas širdy...

Tad tvirčiau mes suspauskime ranką,

Kurią šiandien ištiesia mums Jis,

O širdyje tegul neužgęsta

Tikėjimas, Meilė, Viltis.





Publikuota: 2020-12-31 08:58:46

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai