„Santaka“ / Jubiliejų atšventęs seniūnas geriausiai jaučiasi gamtoje / Politika

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Smulkus ūkis parduoda ekologiškai užaugintas daržoves: bulves (‚Anna‘ ‚Alouette‘, ‚Vineta‘, ‚Corinna‘), morkas, burokėlius. Tel. 0 617 39 115.
Galioja iki: 2024-09-19 11:34:45



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Politika

Dalinkitės:  


Ginto Bakūno rankose esantis Alvito herbas ilgainiui tapo visos Šeimenos seniūnijos simboliu.

Autoriaus nuotr.


Jubiliejų atšventęs seniūnas geriausiai jaučiasi gamtoje

Andrius GRYGELAITIS


Paskutinėmis praėjusių metų dienomis Šeimenos seniūnijos seniūnas Gintas Bakūnas atšventė šešiasdešimties metų jubiliejų. Didžiausios rajono seniūnijos vadovas džiaugiasi, kad iki šiol jį nuolat lydėdavo sėkmė.



Tikras alvitietis

Jubiliejų G. Bakūnas paminėjo ramiai – šeimos rate. Jis nė kiek nesikremta, kad dėl šalyje galiojančių apribojimų nepavyko surengti didelės šventės. Vyras teigė niekada pernelyg nemėgęs didelių iškilmių.

G. Bakūnas gimė 1960 m. gruodžio 30 d. Kauno klinikose, kuriose tuomet dirbo jo teta. Iki septintojo gimtadienio jis gyveno Drebulinės kaime (Klausučių sen.), o vėliau su tėvais persikėlė į Alvitą (Šeimenos sen.).

„Galima sakyti, kad esu tikras alvitietis. Mačiau, kaip kaimas kūrėsi, augo. Kai persikėlėme į Alvitą, čia stovėjo vos kelios sodybos. Tuomet kaimo ribos buvo tarp Alvito ežero ir Širvintos upės“, – prisiminė G. Bakūnas.

Vyras džiaugėsi, kad iki šiol jį dažniausiai lydėdavo fortūnos šypsniai. Jam nuolat sekėsi kelyje sutikti gerus žmones, kurie į jo gyvenimą įnešdavo naujų spalvų.



„Man sekėsi su mokslais, darbais, draugais, kolegomis ir netgi vadovais. Daug kas sako, kad 2020-ieji buvo blogiausi metai istorijoje, tačiau man ir mano šeimai jie buvo pakankamai geri. Taip, jie prasidėjo sunkiai, tačiau po pirmosios COVID-19 bangos viskas įsivažiavo. Labiausiai džiaugiuosi Alvito šv. Onos bažnyčios konsekravimo iškilmėmis. Pačiam ne vienus metus teko prisidėti prie šios bažnyčios statybų, tad vasarą įvykusios iškilmės buvo tarsi atpildas už nueitą ilgą ir sunkų kelią“, – kalbėjo pašnekovas.



Galėjo rinktis

Šiandien G. Bakūnas geriausiai žinomas kaip Šeimenos seniūnas. Šiai seniūnijai jis vadovauja daugiau nei 22 metus. 1984 m. tuometinėje Lietuvos žemės ūkio akademijoje įgijęs agronomo specialybę jis kurį laiką pagal paskyrimą dirbo buvusiame „Švyturio“ kolūkyje. Jaunąjį agronomą į savo gretas dar bandė parvilioti tuometinio Rumokų eksperimentinio ūkio atstovai, mat jis čia dar studijų metais atliko praktiką, tačiau „Švyturio“ kolūkio pirmininkas Juozas Totoraitis G. Bakūno neišleido.

Sugriuvus kolūkiui būsimas seniūnas trumpai dirbo Kybartų agrarinės tarnybos viršininku, o palikęs šį postą perėjo į dabartines pareigas.



„Iš tikrųjų tuomet galėjau rinktis tarp Vilkaviškio bei Šeimenos seniūnų vietų. Taip pat turėjau pasiūlymą vadovauti Vilkaviškio autobusų parkui. Visą laiką save laikiau kaimo bei gamtos vaiku, todėl pasirinkimas buvo lengvas. Puikiai pažinojau Šeimenos seniūniją. Niekada nesigailėjau šio sprendimo“, – prisipažino pašnekovas.



Nuo politikos neatitrūko

G. Bakūnas kurį laiką priklausė Lietuvos Tautininkų sąjungai. Su šia politine organizacija vyras du kartus buvo išrinktas į rajono Tarybą, tačiau antros kadencijos metu dėl pasikeitusių šalies įstatymų jam teko savo vietą Taryboje užleisti kitam politikui. Priešingu atveju jis nebūtų galėjęs vadovauti Šeimenos seniūnijai.

Šiuo metu G. Bakūnas nepriklauso jokiai partijai. Vyras prisipažino, jog buvo sulaukęs kvietimų prisijungti prie kai kurių politinių organizacijų, tačiau jais nesusigundė. Visgi politika ir šiandien yra svarbi jo gyvenimo dalis.

„Domiuosi tiek rajono, tiek šalies politinėmis vingrybėmis. Galima sakyti, jog ir mano darbas su tuo susijęs. Juk seniūnija vienaip ar kitaip priklausoma nuo tam tikrų politinių sprendimų“, – kalbėjo pašnekovas.





Bando išspręsti taikiai

G. Bakūnas teigė besimėgaujantis seniūno darbu. Jis visada jautė didžiulį palaikymą ir supratimą iš savo vadovaujamos seniūnijos gyventojų. Net ir besikeičiant kartoms, jam dažniausiai pavyksta rasti bendrą kalbą su visais žmonėmis.

Į savo pareigas seniūnas stengiasi žiūrėti atsakingai. Šią savybę jam dar vaikystėje įskiepijo tėvai. G. Bakūnui gana dažnai tenka susidurti su įvairiais gyventojų konfliktais, tačiau juos vyras stengiasi išspręsti taikiai. Net ir labiausiai įtemptose situacijose jis nevengia pašmaikštauti. Seniūnijos vadovo teigimu, humoras padeda visiems nusiraminti.

„Dažniausiai konfliktuoja šeimos nariai arba kaimynai. Kartais žmonėms trūksta tolerancijos bei pagarbos vieni kitiems. Esu pastebėjęs, kad didžioji dalis nesutarimų kyla dėl pavydo. Paprastai nepuolu karšta galva spręsti problemų. Mėgstu įsigilinti į abiejų pusių situacijas. Dažniausiai sutaikyti žmones pavyksta gražiuoju, bet būna ir išimčių. Tuomet jau tenka vadovautis galiojančiais įstatymais“, – darbo niuansus atskleidė pašnekovas.

Jo teigimu, seniūno darbas – tarsi kūryba. G. Bakūnas nevengia ūkio darbų, tačiau jam daug mielesni išliekamąją vertę turintys projektai, tokie, kaip skulptūrų ar koplytstulpių statymas, turistų lankomų objektų įrengimas bei priežiūra, istorinių vietovių atkūrimas ir kt.



Ateities planai

G. Bakūnas dar turi nemažai neįgyvendintų planų. Jis svajoja atnaujinti poilsiavietę prie Podvarko ežero, paversti ją patrauklesne vieta lankytojams. Seniūnas norėtų čia įrengti persirengimo kabinas, pastatyti daugiau suolų ir stalų, kepsninių. Taip pat kartu su Savivaldybe planuose yra tako aplink Paežerių ežerą atnaujinimas. Norima jį pritaikyti ne tik pėstiesiems, bet ir dviračių bei šiaurietiško ėjimo entuziastams.

Viena iš didžiausių seniūno svajonių – prie Alvito šv. Onos bažnyčios esančio Liepų parko atnaujinimas. G. Bakūnas viliasi jį paversti panašiu objektu į Vilkaviškio miesto sodą. Anot jo, naujai bažnyčiai atvėrus duris šį parką itin pamėgo vestuvių bei krikštynų dalyviai.

„Seniūnijoje turime daug gražių ir patrauklių vietų. Man asmeniškai nepaprastą aurą turi Lankeliškių kraštas. Labai norėtųsi atnaujinti ten stovintį pavasarininkų paminklą. Seniūnijoje turime net 14 bendruomenių. Vienaip ar kitaip siekiame padėti joms visoms. Turime nemažai vienišų žmonių, kuriais stengiamės rūpintis. Kartais tokiems žmonėms reikia materialinės pagalbos, tačiau sykiais užtenka tiesiog gero, paguodžiančio žodžio“, – kalbėjo G. Bakūnas.





Laikas gamtoje

Dažnai po darbo valandų Šeimenos seniūnas skuba į nuosavą ūkį. Kartu su vyresniuoju sūnumi Povilu jis dirba kiek daugiau nei 70 ha žemės. Vyrai augina javus bei rapsus.

Pats G. Bakūnas darbą žemės ūkyje vadina dar viena savirealizacijos galimybe.

Ūkininkauti seniūnas pradėjo iškart po nepriklausomybės atkūrimo, atsiėmęs 8 ha senelio turėtos žemės.

„Mūsų ūkis nėra didelis, bet tiek žemės, tiek technikos visiškai užtenka. Pernelyg apie plėtrą negalvojame. Laikas bėga, o žingsniai lėtėja... Kiek turime, tiek užtenka. Man dirbti žemę labai patinka. Nė kiek nesigailiu, kad nemažai atostogų teko praleisti javų lauke“, – teigė pašnekovas.

Apskritai buvimas gamtoje jam teikia didelį malonumą. Seniūnas laisvalaikiu mėgsta grybauti, žvejoti, keliauti.

Pastaruoju metu alvitietis atrado dar vieną pomėgį – bitininkystę. Bičių priežiūra ilgus metus vertėsi G. Bakūno tėtis Vaclovas, tad dabar vyras iš jo stengiasi perimti visą sukauptą patirtį.

„Prasidedančių metų proga norisi visiems palinkėti įveikti asmeninius sunkumus, daugiau dėmesio skirti sau, šeimos nariams bei neapleisti savo pomėgių.



Neabejoju, kad greitai gyvenimas grįš į įprastas vėžes“, – optimizmo neslėpė Šeimenos seniūnijos seniūnas.



Publikuota: 2021-01-07 08:41:58

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Miestą netrukus papuoš garsios balerinos skulptūra
* Dėl kilnaus tikslo Vištytyje bus surengti trys koncertai
* Ilgų vakarų rezultatas – kruopščiai nupinti makramė dirbiniai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar nuo rugsėjo 1-osios keisis Jūsų kasdienė rutina?
Keisis, ir stipriai.
Taip, padaugės darbo.
Viskas turėtų palengvėti.
Pasikeis nežymiai.
Nesikeis.



Kalbos patarimai

Ar taisyklinga sakyti „pamatuota nuomonė“?
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ teikiama antroji žodžio pamatuoti reikšmė „remti, grįsti“ (pvz., pamatuoti teiginius ), taip pat žodžio pamatuotas reikšmė „pagrįstas“ (pvz., pamatuota išvada ).
Taigi pasakymai nepamatuotai didelės lėšos, pamatuota nuomonė ir panašūs yra visiškai taisyklingi ir vartotini.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai