„Santaka“ / Žiemą itin norėtųsi išvengti akumuliatoriaus problemų / Įdomu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Įdomu

Dalinkitės:  


Žiemą itin norėtųsi išvengti akumuliatoriaus problemų


Ant vienos rankos pirštų suskaičiuojamų sezoninių automobilių rinkos prekių sąraše greta stiklų plovimo skysčio, padangų ir keleto neesminių smulkmenų puikuojasi akumuliatoriai. Žiemą pastariesiems tenka gerokai didesnis krūvis, todėl natūralu, kad būtent šiuo metų laiku atsiranda daugiausiai problemų, susijusių su automobilio elektros energijos talpykla.



Kaltas šaltis?

Akumuliatorių specialistas Paulius Vitkauskas pastebi, kad objektyvios priežastys – amžius ir užvedimo ciklų skaičius – sudaro viso labo 10 proc. atvejų, priverčiančių ieškoti naujo akumuliatoriaus. Net 90 proc. gedimų įvyksta dėl vairuotojų neišmanymo arba daromų klaidų.

Tradiciškai daugiausiai bėdų su akumuliatoriais vairuotojams kyla tada, kai esant žemai oro temperatūrai automobilis keletą dienų neeksploatuojamas. Tada akumuliatorius išsikrauna ir nepajėgia išjudinti sustingusios variklinės alyvos. Tačiau tai nereiškia, kad visų automobilių, kurių tokiomis sąlygomis nepavyksta užvesti, akumuliatoriai blogi.

„Nors akumuliatoriai buvo sukurti daugiau kaip prieš 100 metų, nemažai automobilininkų vis dar painioja problemų priežastis ir padarinius. Šaltyje akumuliatorius kur kas prasčiau veikia dėl objektyvių priežasčių, todėl skubėti jį keisti nauju – neracionalu“, – aiškino P. Vitkauskas.


Kartais akumuliatorių labai greitai iškrauna gausi elektros įranga: galinga garso aparatūra, papildomi žibintai, neretai net kelios apsaugos sistemos ir ypač – grandinėje atsiradęs srovės nuotėkis. Dažnai automobilio savininkas to net nenumano.



Būtina prižiūrėti

Autoservisų atstovai atkreipia dėmesį į tai, kad akumuliatorių eksploatavimo laikas dėl netinkamos priežiūros neretai sutrumpėja beveik perpus.

Akumuliatorių specialistai aiškina, jog nauji automobiliai sunaudoja palyginti daug elektros energijos, o taupydami pinigus, masę ir erdvę gamintojai palieka vietos tik mažos talpos akumuliatoriui. Žinoma, kad toks išsikrauna greičiau. Jei taip nutikus akumuliatorius pilnai neįkraunamas, jo naudojimo laikas sutrumpėja.

Gamyklinis brokas paprastai išaiškėja per tris–keturis akumuliatoriaus eksploatavimo mėnesius ir tai galima nustatyti labai lengvai. Jeigu akumuliatorius buvo naudotas ilgiau nei pusmetį ir sugedo, 99 proc. tikimybė, kad tai buvo daroma netinkamai.

Norint sužinoti, kokia akumuliatoriaus būklė, geriausia užsukti į autoservisą. Tačiau jei šiltuoju metų laiku akumuliatorius bent kartą buvo išsikrovęs tiek, kad automobilį teko stumti ar ieškoti užvedimo laidų, galima garantuoti, kad jis nevisiškai įkrautas.


Autoserviso atstovai atkreipia dėmesį, kad absoliučiai „tuščią“ akumuliatorių visiškai įkrauti užtrunka ne mažiau nei 20 valandų, kai tai atliekama šildomoje patalpoje. Svarbu ir tai, kad iškrautą akumuliatorių būtina kiek įmanoma greičiau įkrauti. Priešingu atveju jis bus sugadintas – cheminės reakcijos taip paveiks plokštes, kad jos nebegalės nei kaupti, nei atiduoti energijos.



Reikėtų atkreipti dėmesį

Akumuliatorių specialistai teigia, kad nėra esminio skirtumo, kokio prekių ženklo gaminį rinktis. Renkantis naują akumuliatorių reikėtų pamatuoti nusižiūrėto prietaiso įtampą (ji neturėtų būti mažesnė kaip 12, 5 V), startinę srovę ir, jeigu leidžia konstrukcija, elektrolito lygį virš plokštelių bei tankį.

Akumuliatorių patikros standartas numato ir jo talpos (sukaupto elektros energijos kiekio) kontrolę. Tačiau tam patikrinti reikia specialios įrangos, todėl taip gilintis gali nebent transporto įmonių specialistai. Visiems kitiems automobilininkams reikėtų pasikliauti pardavėjų profesionalumu ir sąžiningumu.



Viktorija JUTKEVIČIENĖ



Publikuota: 2021-01-11 08:34:34

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai