„Santaka“ / Atliekų nerūšiuoja kas dešimtas lietuvis / Ekologija

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Ekologija

Dalinkitės:  


Atliekų nerūšiuoja kas dešimtas lietuvis


Jeigu vienam Lietuvos gyventojui susikaupusias šiukšles tektų išmesti kartą per metus, vidutiniškai tai būtų net 464 kg atliekų – maždaug tiek sveria stumbro patelė. Tyrimai rodo, kad pusė šio kiekio gali būti perdirbama.





Tarptautinės energetikos bendrovės „Ignitis grupė“ užsakymu atliktas šalies gyventojų nuomonės tyrimas apie atliekų rūšiavimą. Buvo apklausti 1008 respondentai, kurių amžius – nuo 18 iki 75 metų.

Apklausa parodė, kad absoliuti dauguma, net 91 proc. Lietuvos gyventojų, rūšiuoja kasdieninėje veikloje susidarančias atliekas: 43 proc. rūšiuoja visas atliekas, 48 proc. – kai kurias. Taigi kas dešimtas gyventojas Lietuvoje visai nerūšiuoja atliekų, kurios paliekamos irti sąvartynuose arba ten atgula tūkstančiams metų, pavyzdžiui, stiklo atliekos.

Remiantis tyrimo rezultatais, rūšiuojančios visas atliekas dažniau įvardijo moterys, vyresnio amžiaus (46 m. ir daugiau) respondentai ir kaimo vietovių gyventojai. Kai kurias atliekas dažniau rūšiuoja vyrai ir didmiesčių gyventojai.

Norėdamos paskatinti visuomenę labiau domėtis žiedinės ekonomikos principais ir nauda bei daugiau sužinoti, kaip mažinti atliekų kiekį bei jas rūšiuoti, Vilniaus ir Kauno kogeneracinių jėgainių komandos sukūrė šviečiamąsias svetaines www.vkj.lt/ziedineekonomika ir www.kkj.lt/ziedineekonomika. Čia pasakojama, kodėl svarbus antrinis atliekų panaudojimas, kaip atliekų tvarkymo problemas sprendžia kitos šalys, pristatomas kogeneracinių jėgainių vaidmuo žiedinėje ekonomikoje.



Prisidėti prie žiedinės ekonomikos gali kiekvienas iš mūsų, net ir mažais žingsneliais pakeitęs vartojimo ir atliekų tvarkymo įpročius. Vienas svarbiausių žingsnių žiedinėje ekonomikoje – tinkamas atliekų išrūšiavimas jų susidarymo vietoje. Jei esate iš tų, kurie vis dar nerūšiuoja atliekų, – pradėkite tai daryti šiandien. Taip prisidėsite prie taršos mažinimo ir gamtos išteklių tausojimo.

• Į atliekų rūšiavimą įtraukite visą šeimą, vaikus.

• Išsiaiškinkite, kokias atliekas kaip rūšiuoti rekomenduoja komunalinių atliekų tvarkymo sistemos dalyviai. Ką galima ir ko negalima mesti į rūšiavimo konteinerius, paprastai nurodoma ant pačių atliekų konteinerių, pateikiama atliekų sistemos organizatorių interneto svetainėse.

• Pasirūpinkite reikalingomis priemonėmis – kelių skyrių šiukšliadėžėmis. Jei namie trūksta vietos, švarias rūšiuojamas pakuotes ir kitas antrines žaliavas galite rinkti bendroje talpoje, o vėliau jas išskirstyti prie konteinerių.

• Rečiau susidarančias didelių gabaritų atliekas, elektros ir elektronikos, baterijų ir akumuliatorių, pavojingąsias ir kitas specifines atliekas galite laikinai pasaugoti namuose. Sukaupę didesnį kiekį, nuvežkite priduoti į stambiagabaričių atliekų surinkimo aikšteles arba pasidomėkite apvažiuojamojo didelių gabaritų ir kitų specifinių atliekų srautų surinkimo grafiku.



• Prieš išmesdami daiktą pagalvokite, ar jis negalėtų būti panaudotas dar kartą. Galbūt jums nereikalingas daiktas praverstų kitam. Tekstilės gaminiais, knygomis, buitine technika, indais, baldais ar kitais daiktais, kurie dar tinkami naudoti, galima dalytis per įvairias elektronines ar fizines daiktų mainų platformas.

• Apgalvokite savo pirkinius. Prieš vykdami į parduotuvę pasiruoškite sąrašą daiktų ir produktų, kurių jums tikrai reikia. Darydami maisto produktų sąrašą pirmiausia pasitikrinkite, ką turite šaldytuve ir spintelėse, o į pirkinių sąrašą įrašykite tik trūkstamus produktus. Taip taupysite savo biudžetą ir mažinsite maisto švaistymą.

• Vykdami į parduotuvę pasiimkite daugkartinio naudojimo maišelius. Pirkdami produktus rinkitės tvariau pagamintą, mažiau supakuotą gaminį.

• Lėčiau, bet atsakingai. Savo rūšiavimo įpročius formuokite mažais žingsniais, nereikalaudami iš savęs maksimumo. Prireiks laiko, kol tai taps savaime suprantamu dalyku.



„Ignitis grupės“ inf.



Publikuota: 2021-01-14 09:03:26

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pacientų artimieji pasirengę sklaidyti kaltinimus
* Poveikį puviniui tyrusi gimnazistė pakviesta į talentų forumą Šveicarijoje
* Turistams patrauklių objektų pas mus yra, o kai kuriuos rasti ir pasiekti – iššūkis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai