„Santaka“ / Nesėkmės neįveikė noro dirbti

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2021-01-21 15:58

Dalinkitės:  


Adata, siūlai, audinys ir siuvinėjimo rėmas – pagrindinės priemonės, kurių reikia Šarūnei Gabanaitienei prieš pradedant dirbti.

Autorės nuotr.


Nesėkmės neįveikė noro dirbti

Toma BIRŠTONĖ


Karkliniuose gyvenančiai Šarūnei Gabanaitienei kartu su vyru teko paragauti emigrantų duonos, kol savo laimę surado gimtojoje šalyje. Išbandymų versliai šeimai likimas negaili, tačiau sutuoktiniai nebijo įgyvendinti naujų idėjų ir tiki sėkme.



Grįžo į tėvynę

Šarūnė ir Arnoldas Gabanaičiai visuomet norėjo dirbti sau. Tačiau prieš tai jie nusprendė savo laimę kurti svetur ir išvyko į Norvegiją. Gyventi emigracijoje šeima ilgai neplanavo, norėjo užsidirbti ir susitaupyti būstui. Išvykę į užsienį sutuoktiniai, kaip ir dauguma emigrantų, dirbo paprastus darbus, tačiau svetimoje šalyje ilgai neužsibuvo. Pamečiui gimę vaikai paskatino juos grįžti į tėvynę ir savo laimę kurti gimtoje šalyje.

„Visada žinojome, jog mūsų vaikai lankys lietuviškas ugdymo įstaigas, todėl kai vyresnėliui sukako dveji, nusprendėme grįžti ir įsikurti Karkliniuose“, – pasakojo Š. Gabanaitienė.

Grįžusi į gimtinę jauna šeima nutarė imtis verslo. Gabanaičiai atidarė pervežimo paslaugų įmonę ir įsigijo mikroautobusą su šaldymo įranga. Arnoldas sėdo už mikroautobuso vairo ir vežiojo prekes, o Šarūnė ne tik augino vaikus, bet ir dirbo vadybinį darbą – ieškojo užsakovų, tvarkydavo dokumentus. Tačiau veiklai vos spėjus įsibėgėti, viena po kitos užgriuvo nelaimės. Vyras net kelis kartus su mikroautobusu papuolė į avarijas, o po paskutinio eismo įvykio transporto priemonės neapsimokėjo taisyti.


Šeima su nostalgija prisimena šią veiklą, nes abiem patiko bendrauti su klientais, dirbti su užsakymais, o jų mikroautobusas netgi buvo pakrikštytas „Levelera“.



Rūbai vaikams

Vis dėlto nesėkmės nesužlugdė šeimos tikėjimo, jog ateityje viskas bus gerai. Arnoldas susirado kitą darbą, o Šarūnė augino vaikus. Tačiau veikli moteris negalėjo sėdėti sudėjusi rankas. Ji pradėjo siūti sukneles, laisvalaikio kostiumėlius ir striukes vaikams bei sukūrė prekinį ženklą „Oak&Ocean“.

Moteris neslėpė, jog vaikiškų rūbų kūrimas – tikras iššūkis, reikia pasistengti, kad sumanymai ir idėjos nesikartotų. Pasak Šarūnės, minimalistinio dizaino drabužiai siuvami iš natūralių audinių, tad po kelių skalbimų drabužiai nepakeičia nei savo formos, nei spalvos.

„Pradžioje reikėjo sukurti originalų drabužių modelį, apgalvoti kiekvieną detalę. Laimei, man padėjo sesuo. Ji – ilgametė rūbų konstruktorė, buvo įsteigusi netgi savo siuvyklą, todėl jos patirtis, žinios ir pagalba labai padėjo pradedant šią veiklą. Rankų darbo siuviniai reikalauja itin didelio kruopštumo, didžiulį dėmesį reikia skirta apdailai, detalėms, o kur dar tinkamų audinių paieška...“ – pasakojo Š. Gabanaitienė.


Pernai Šarūnė sukūrė pirmąją drabužių kolekciją ir tikėjosi įsilieti į rinką, tačiau vos tik prasidėjo pirmieji užsakymai, šalį sukaustė karantinas, o pardavimai sustojo. Nors pandemija sujaukė Šarūnės planus, tačiau versli moteris nepasidavė blogoms mintims. Vasarai atėjus karkliniškė išvyko į drabužių parodas Palangoje ir Rygoje, kuriose, pasak jos pačios, sekėsi visai neblogai.



Kokybiški ir ilgaamžiai

Anot Šarūnės, kurdama rūbus ji visada pagalvoja apie atsakingą vartojimą, kokybę ir ilgaamžiškumą. Nors greitosios mados katilas verda visu tempu ir dauguma siekia susikurti unikalų gaminį už mažesnę kainą, Šarūnė vadovaujasi posakiu, kad mažiau yra daugiau.

„Kai gyvenome užsienyje, pastebėjau tai, jog vietiniai žmonės daug dėmesio skiria drabužio kokybei, tinkamai parinktai medžiagai, mažiau dėmesio kreipia į stilių, o lietuviai elgiasi priešingai. Jie geriau turės kelis tos pačios rūšies nekokybiškus rūbus, nei daugiau sumokės už vieną kokybišką. Gyvename masinės gamybos pasaulyje, kuriame viskas sukasi ratu – greitai parduodama, greitai išmetama. Ta pati taisyklė galioja ir drabužiams. Atrasti tikrai kokybišką ir ilgaamžį drabužį rinkoje darosi vis sunkiau, o prekinę išvaizdą dauguma drabužių praranda vos po kelių skalbimų. Mano kuriami rūbai kitokie“, – pasakojo Š. Gabanaitienė.


Moteris neslepia, kad jos kuriami drabužiai nėra pigūs, tačiau jie yra kokybiški, patvarūs ir neskirti plačiajai rinkai. Lietuvoje moters siuviniai nesulaukė didelio populiarumo, todėl ji nusprendė orientuotis į užsienio rinką.



Nauja kolekcija

Nors moteriai apmaudu, jog žmonės nevertina rankų darbo gaminių, tačiau ji pasiduoti neketina. Šarūnė nedrąsiai užsimena, jog iki vasaros planuoja sukurti kitą puošnių, siuvinėtų suknelių bei sagių kolekciją.

„Siuvinėti išmokau gana seniai. Per keletą metų sukaupiau nemažai patirties. Anksčiau netgi turėjau nemažai užsakymų ir dirbau su tam tikrais prekių ženklais, todėl ši veikla man nėra naujovė. Šiuo metu pradėjau siuvinėti mažai kam žinoma Luneville technika, kuomet siuvinėjama ne tik siūlais, bet žvyneliais ar karoliukais. Taip pat naudojami perregimi šilkiniai audiniai, tiulis, organza ar kitos medžiagos“, – pasakojo Š. Gabanaitienė.

Pasak Šarūnės, ši technika reikalauja begalinės kantrybės, kruopštumo ir atsidavimo, todėl daug gaminių neįmanoma sukurti. Prie kai kurių darbų tenka sėdėti ištisas valandas, tačiau kūriniai tampa išskirtiniai.

Šarūnė prisipažino, kad kol kas vien iš šio verslo patogiai gyventi, deja, nėra galimybės – reikalingi papildomi finansiniai šaltiniai.

Prieš du mėnesius ji kartu su vyru atidarė internetinę parduotuvę „Master Market“. Tai laisvalaikio, elektronikos, buitinių ir kitokių prekių parduotuvė. Moteris prasitarė, jog svarsto sujungti visas savo veiklas ir galbūt netolimoje ateityje internetinėje parduotuvėje bus galima rasti jos pasiūtų drabužių.





Galerija: Drabužiai




Publikuota: 2021-01-21 15:58:29

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai