Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
2020 metais rajone dėl neatsargaus gyventojų elgesio sudegė net 25 konteineriai.
Autorės nuotr. Pernai Vilkaviškio rajone kilo mažiausiai gaisrų per paskutinius penkerius metus
Eglė MIČIULIENĖ
Praėjusiais metais mūsų rajone gaisrų kilo mažiau, o priešgaisrinių tarnybų finansavimas pagerėjo. Bet ugniagesiams atsirado naujų darbų – pavyzdžiui, padėti kitoms tarnyboms valdyti karantino situaciją. |
Metais nesiskundžia
„Ugniagesiams metai buvo visapusiškai neblogi. Gaisrų sumažėjo, atlyginimai šiek tiek pakilo. Buvo išmokėti priedai žmonėms, kurių darbas tiesiogiai susijęs su COVID-19 (gelbėjimo darbai, pagalba medikams ir kt.) Žinoma, darbas pandemijos metu buvo sudėtingesnis, rizikos tikrai padaugėjo, nes teko padėti medikams, kontaktuoti su saviizoliacijoje esančiais asmenimis. Keletas mūsų darbuotojų buvo susirgę, bet tarnyba iš rikiuotės neišėjo. O dabar jau visi sveiki ir grįžę į darbus“, – sakė Vilkaviškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) viršininkas Erlandas Armanavičius.
Ugniagesių vadovas džiaugėsi, kad esant palankiai finansinei situacijai daug dėmesio buvo galima skirti gaisrininkų technikos ir pastatų priežiūrai bei remontui. Skirta lėšų sutvarkyti garažo grindis, stogą, pagerėjo buitinės darbuotojų sąlygos: atnaujinta dvi dešimtis metų tarnavusi ir jau reikalavimų neatitikusi Vilkaviškio ugniagesių virtuvė, supirkti nauji baldai, buitinė technika. Įsigyta ir naujų darbo priemonių: grandininių, diskinių pjūklų, padangų autocisternoms, t. y. visko, ko tarnybai reikėjo.
Skaudžiausi atvejai
Gaisrų pernai sumažėjo net 26 proc. Vilkaviškio rajone 2020 m. kilo 122 gaisrai (2019 m. – 165) ir tai – mažiausias tokių nelaimių skaičius per paskutinius penkerius metus. Manoma, kad tam įtakos turėjo ugniagesių prevencinis darbas, dūmų detektoriai, o gal ir karantinas, dėl kurio žmonės daugiau buvo namuose ir nepaliko be priežiūros kūrenimo įrenginių.
Iš viso į įvairius iškvietimus (gaisrus, gelbėjimo darbus ir kt.) rajono ugniagesiai vyko 475 kartus.
Tačiau buvo ir labai skaudžių nelaimių, pareikalavusių žmonių aukų. Pernai gaisruose žuvo du žmonės. Po tiek pat gyventojų mūsų rajone kasmet žūsta jau penkeri metai, išskyrus 2019-uosius, kai ugnis nusinešė vieno vyriškio gyvybę.
Šių nelaimių aukos beveik be išimčių yra kambariuose rūkę ir (ar) alkoholiu smarkiai piktnaudžiavę piliečiai. Pernai gaisro metu žuvo negyvenamos sodybos tvarte įsikūręs benamis, taip pat moteris, iš vakaro padauginusi alkoholio ir, kaip manoma, be priežiūros palikusi įjungtą viryklę.
„Stengiamės vykdyti prevenciją. Deja, panašių atvejų labai sunku išvengti, nes pas tokius piliečius sudėtinga „prisibelsti“ su bet kokiomis akcijomis, sunku juos įtikinti saugoti savo gyvybę“, – pasakojo E. Armanavičius.
Nustebino gražiškiečiai
Mažiausiai gaisrų pernai kilo liepos (5 atvejai) ir rugsėjo (3) mėnesiais, o daugiausia, 16 kartų, ugnis siautėjo sausį. Tokią statistiką lemia ir „žieminiai“ gaisrai, t. y. kaminuose užsidegę suodžiai bei atliekų konteineriai, besilydantys nuo per karštų pelenų. Pernai rajone sudegė net 25 konteineriai.
Daugiausia nelaimių kilo vakarais, apie 19 valandą. Iš savaitės dienų gaisringiausias buvo pirmadienis (20 gaisrų).
O štai žiūrint iš seniūnijų pozicijos labiausiai nustebino ir pradžiugino gražiškiečiai: jų seniūnijoje pernai nekilo nė vieno gaisro. Tokio atvejo, kad visus metus kurioje nors seniūnijoje nebūtų nė vieno gaisro, ugniagesiai nepamena. Tai nereiškia, kad rankas sudėję sėdėjo Gražiškių ugniagesiai: jie kilus nelaimėms vyko padėti kolegoms į Vištyčio, Kalvarijos pusę.
Saugiai gyveno ir keturvalakiečiai, jų seniūnijoje kilo tik 2 gaisrai. Į Pajevonio seniūniją gesinti ugnies gaisrininkai lėkė 3, į Gižų – 4 kartus. Kaip visuomet, daugiausia gaisrų kilo didžiausiose pagal gyventojų skaičių seniūnijose – Vilkaviškio (28 gaisrai) ir Kybartų (24).
Daug laiko – sprogmenims
Daugiausia nelaimių (44) atnešė neatsargus žmogaus elgesys su ugnimi, antra priežastis – krosnių, židinių ir dūmtraukių gedimai (15).
Pernai daugiausia gaisrų kilo atvirose teritorijose (26 gaisrai), nors lyginant su 2019 m. jų sumažėjo perpus (buvo 51).
Per visus metus 8 gaisrai kilo daugiabučiuose namuose, 22 – individualiuose būstuose. Degė 9 ūkio pastatai. Sudegė 11 transporto priemonių, 4 garažai, 2 sodo nameliai, vienas apleistas pastatas.
Kaip visuomet, daug laiko iš ugniagesių atėmė budėjimas „Skydo“ planuose iki nukenksminimo saugant rastus sprogmenis – tokių budėjimų per metus buvo net 101. Policijai ir medikams pagelbėta 67 kartus, tiek pat kartų padėta žmonėms buityje (užsitrenkus durims ir pan.).
Padėti gelbėti į transporto avarijas pakliuvusius žmones teko 23 kartus, cheminiuose incidentuose dalyvauta 11 kartų, porąkart teko vykti į darbus vandenyje.
2021-ųjų pradžia yra kitokia
Šie metai ugniagesiams gelbėtojams prasidėjo kiek kitaip nei įprastai.
Jau nuo praėjusios savaitės gaisrininkai rengia reidus, važinėja aplink vandens telkinius ir stebi, ar žmonės saugiai elgiasi prie užšalusių ežerų bei tvenkinių, perspėja žvejus.
Taip pat padedama policijai: stebima, kaip žmonės laikosi karantino sąlygų, ar nesibūriuoja, ar dėvi kaukes.
„Planų ateičiai turime įvairių. Šiemet esame numatę daugiau dėmesio skirti vienišiems senjorams, galbūt su Savivaldybės administracijos pagalba juos aplankyti, nuvežti dūmų detektorių. Nepamiršime ir kitų gyvenamųjų būstų. Žinoma, visi planai sklandžiai vyks tik tokiu atveju, jei atslūgs pandemija ir leis sąlygos. Laukia ir pokyčiai Kybartų tarnyboje, ją ruošiamasi sukarinti, padaryti statutine, kaip ir Vilkaviškio PGT“, – pasakojo E. Armanavičius.
Publikuota: 2021-01-26 08:22:32
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* Jauni kopūstų augintojai sunkumams nepasiduoda * Remontuojamos gatvės vienus piktina, kitus džiugina * Universitete susitelkusiems senjorams svarbu, ką vertingo jie padaro miestui Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Gladiolė ar kardelis? Šios vilkdalgių šeimos daugiametės svogūninės gėlės (lot. gladiolus ) lietuviškas botaninis pavadinimas – kardelis. Gladiolė – tarptautinis žodis. Taigi vartotini abu žodžiai.
Šūksniai
Statistika
|