„Santaka“ / Dalis mokinių grįžta į ugdymo įstaigas / Švietimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 2,25 ha dirbamos žemės Lakštučių kaime. Tel. 0 615 26 489.
Galioja iki: 2024-11-15 09:30:48



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Švietimas

Dalinkitės:  


Dalis mokinių grįžta į ugdymo įstaigas

Andrius GRYGELAITIS


Jau nuo šios savaitės į rajono ugdymo įstaigas grįžo tie mokiniai, kurie iki šiol susidūrė su sunkumais mokydamiesi iš namų.



Gali tekti šalinti

Iš Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialisčių atliktos rajono ugdymo įstaigų atstovų apklausos paaiškėjo, kad prasidėjus nuotoliniam mokymui iki praeitos savaitės pradžios net 26 rajono mokiniai visiškai nedalyvavo pamokose. 12 iš jų mokėsi Vilkaviškio suaugusiųjų ir jaunimo mokykloje, 10 – Kybartų „Saulės“ progimnazijoje. Tiesa, pastarojoje įstaigoje situacija jau susitvarkė. Mokyklos direktorius Arvydas Judickas pasakojo, kad visi vaikai buvo aprūpinti mokymosi įranga, tačiau ne visi ja naudojosi.

„Mūsų socialinė pedagogė bei klasių vadovai nuolat bendrauja su mokinių tėvais, informuoja juos apie pamokas praleidinėjančias atžalas. Kai kuriems vaikams sudarėme sąlygas lankyti vaikų dienos centrą. Čia jiems mokyklos darbuotojai padeda prisijungti prie nuotolinių pamokų. Šiuo metu turime tik du pradinių klasių mokinius, kurie visiškai nelanko pamokų. Jiems abiem – po 15 metų. Šie mokiniai neva mokosi tik dėl socialinių pašalpų. Kai jiems sueis 16 metų, tikrai brauksime iš sąrašų“, – sakė A. Judickas.



Kiek kitokia situacija yra Suaugusiųjų ir jaunimo mokykloje. Anot šios įstaigos direktoriaus Zigmo Vasaičio, dažniausiai pamokų nelankymą mokiniai teisina darbu. Vis dėlto mokytojai su jais bendrauja, siunčia užduotis, sudaro galimybes atsiskaityti įvairiais kitais būdais. Deja, anot įstaigos vadovo, pasitaiko ir piktybiškai nusiteikusių mokinių. Z. Vasaitis neatmeta galimybės, kad juos iš mokyklos gali tekti šalinti.



Galimybė visiems

Nemažai rajono mokinių pamokas nuotoliniu būdu lanko tik epizodiškai. Atlikus apklausą paaiškėjo, kad tokių yra net 67. Daugiausiai iš jų mokosi Pajevonio pagrindinėje mokykloje – net 17. Šios įstaigos direktorius Paulius Dausinas pasakojo, kad vienoje pamokoje dalyvavo vos du asmenys – pamoką vedusi mokytoja ir... kitame kambaryje sėdėjusi jos dukra. Anot jo, neretai vaikams mokytis nuotoliniu būdu stinga motyvacijos. Taip pat jie susiduria su laiko planavimo įgūdžių stoka ar visiška suaugusiųjų nepriežiūra, stringančio interneto problemomis.

Dažniausiai mokiniai nelanko lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos bei kūno kultūros pamokų.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialisčių atsiųstas anketas pildę rajono mokyklų atstovai buvo paprašyti įvardyti, ar pamokose nedalyvaujančių arba tai epizodiškai darančių mokinių problemas išspręstų galimybė nuotoliniu būdu užsiėmimuose dalyvauti iš mokyklų patalpų. Paaiškėjo, kad tai įtakos turėtų net šešioms dešimtims rajono ugdytinių.



Su mokinių nedalyvavimo nuotolinėse pamokose problemomis susiduria ir kitos šalies savivaldybės. Būtent dėl to dar praėjusią savaitę Vyriausybė priėmė nutarimą, įpareigojantį švietimo įstaigas priimti tuos vaikus, kurie neturi tinkamų sąlygų mokytis namuose ar patiria mokymosi sunkumų pandemijos metu. Nuo šiol įstaigos privalo užtikrinti ne tik tinkamas bei saugias darbo sąlygas bei būtinas ryšio priemones, bet ir pavėžėjimą, o tiems, kuriems priklauso, ir nemokamą maitinimą.

Iki šiol į mokyklas ėjo tik namuose sąlygų mokytis neturintys pradinukai. Jų mūsų rajone buvo apie 30. Dar daugiau nei 10 vyresnių klasių vaikų išimties tvarka kasdien lankė Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinę mokyklą.

„Manau, kad tai yra puikus Vyriausybės sprendimas. Iš tikrųjų dar net nežinodami apie tokius planus, mes ir patys svarstėme galimybę išimties tvarka sudaryti sąlygas visų klasių, ne tik pradinių, mokiniams nuotoliniu būdu mokytis iš mokyklos patalpų. Pamatėme, kad to vaikams labai reikia. Kalbu ne vien apie specialiųjų ugdymosi poreikių mokinius. Daliai ugdytinių išties geriau ateiti į mokyklą, nei mokytis iš namų. Tikslesnius lankančiųjų mokyklas skaičius nustatys ugdymo įstaigose veikiančios vaiko gerovės komisijos. Manau, jog skaičiai dar kurį laiką bus koreguojami. O mūsų tikslas bus su įstaigų vadovais suderinti pavėžėjimo, maitinimo bei kai kuriuos kitus klausimus“, – kalbėjo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė.





Publikuota: 2021-01-28 08:32:08

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Išdalyti „Gintarinių bičių“ apdovanojimai
*Žemdirbių šventėje – padėkos ūkininkams ir ministrui
* Policijos pareigūnai prie perėjų pažeidėjų netyko
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip reagavote į Donaldo Trampo pergalę JAV prezidento rinkimuose?
Apsidžiaugiau.
Apėmė nerimas.
Laukiu, ką parodys ateitis.
Dėl to nesuku galvos.



Kalbos patarimai

Dėl konstrukcijos „tai yra apie“
Dažnai girdime sakinius „Apie ką šis gyvenimas?“ ar „Demokratija yra apie tai.“ Tai yra pažodiniai vertiniai iš anglų kalbos, tokios konstrukcijos nebūdingos lietuvių kalbos gramatikai. Mūsų kalboje esama kitų priemonių prasmės ar tikslo reikšmei nusakyti, pvz.: „Kokia šio gyvenimo prasmė?“ arba „Demokratijos esmė yra...“.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai