„Santaka“ / Kaip susikurti slaptažodį, kuriam atspėti prireiks beveik 900 tūkstančių metų? / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  



Kaip susikurti slaptažodį, kuriam atspėti prireiks beveik 900 tūkstančių metų?


Slaptažodžiais apsaugojama prieiga prie kompiuterių, informacinių sistemų, elektroninio pašto ir socialinių paskyrų.

Jeigu naudojamas kriptografine prasme silpnas slaptažodis, o tai, deja, gana dažnas reiškinys, ar slaptažodis yra prarandamas, piktavaliai gali įgyti prieigą prie paskyrų ar įrenginiuose esančių svarbių duomenų, juos gali pasisavinti ar sugadinti. „Todėl naudokite skirtingus unikalius slaptažodžius, skirtinguose interneto resursuose, juos saugokite bei periodiškai keiskite. Tai būtina dėl Jūsų pačių ir Jūsų informacijos saugumo“, – pataria Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius Rytis Rainys, minint tarptautinę Saugesnio interneto savaitę.

NKSC kibernetinio saugumo specialistai išskiria penkias slaptažodžių saugumo taisykles, kurių turėtų laikytis visi. Visų pirma, tai slaptažodžio stiprumas. Bet jei jis bus ilgas, skirtingų simbolių skaičių slaptažodį bus nelengva prisiminti. Todėl antra taisyklė – jį užsirašyti ir saugoti, o trečioji – niekam nesakyti ir nesidalinti slaptažodžiais.

Taip pat labai svarbu kiekvienam įrenginiui, programai ar svetainei naudoti skirtingus slaptažodžius – tai ketvirtoji taisyklė. Paskutinė, penktoji taisyklė, kurios dažnai nelabai paisoma, kaip pastebi kibernetinio saugumo specialistai, – tai pilnas slaptažodžių pakeitimas, o ne tik vieno ar kito simbolio, skaičiaus ar raidės pakeitimas.


NKSC pataria norintiems susikurti stiprų slaptažodį tiesiog pasirinkti tris atsitiktinius žodžius, išdėstyti juos norima tvarka ir įterpti didžiųjų raidžių. Pvz.: PienasFutbolasPirmadienis“ arba „pienaSfutbolaSpirmadieniS“. Tam, kad atspėtų tokį slaptažodį, kompiuteris užtruks 898 tūkstančius metų.

Kibernetinio saugumo specialistai pataria, jog galima turėti ir slaptažodžių tvarkyklę. Tai patogus slaptažodžių valdymo įrankis, kai visi slaptažodžiai vienoje vietoje saugomi šifruotu formatu.

Siekdamas paskatinti žmones internete saugiau elgtis, visą Saugesnio interneto savaitę, vasario 8-14 d., NKSC savo socialiniuose tinkluose dalysis ne tik šiais patarimais, bet ir atsakys į klausimus: Kas yra socialinė inžinerija ir kodėl ji yra grėsmė? Kas yra atsarginė kopija ir kodėl ji svarbi? Kas yra privatumas ir kuo jis svarbus?

Prie Saugesnės interneto savaitės prisijungęs Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas kviečia vasario 12 d. 14.30 val. dalyvauti diskusijoje „Atsparumas dezinformacijai: istorinės praeities vertinimų kolizijos“ . Nuotolinėje diskusijoje bus aptarti ir konkretūs dezinformacijos bei manipuliavimo viešąja nuomone pavyzdžiai, keičiamasi nuomonėmis.




Publikuota: 2021-02-09 15:26:17

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai