„Santaka“ / Tarp čempionato nugalėtojų – rajono pučiamųjų instrumentų orkestrai / Jaunimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Jaunimas

Dalinkitės:  


Jaunieji Vilkaviškio orkestrantai kol kas repetuoja namuose.

Tarp čempionato nugalėtojų – rajono pučiamųjų instrumentų orkestrai

Andrius GRYGELAITIS


Dėl pasaulinės koronaviruso pandemijos buvo atšauktas jubiliejinis, dvidešimtasis, Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionato finalas. Vis dėlto čempionato nugalėtojai ir prizininkai paskelbti: vietos paskirstytos pagal regioninių turų rezultatus.

Trys orkestrai

Jubiliejinis Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionato finalas Panevėžyje turėjo būti surengtas dar praėjusių metų balandį. Vėliau ši data buvo perkelta į lapkritį, tačiau galiausiai paaiškėjo, kad ir tą mėnesį konkurso surengti nepavyks. Galiausiai komisija priėmė sprendimą galutines vietas paskelbti, atsižvelgiant į regioninių turų rezultatus.

Paskelbus orkestrų čempionato vietas, paaiškėjo, kad tarp prizininkų pateko trys mūsų rajono kolektyvai. Koncertinių orkestrų grupėje A kategorijoje nugalėtojais pripažintas Vilkaviškio jaunučių orkestras, o D kategorijoje, vario dūdų orkestrų grupėje, antroji vieta skirta Vilkaviškio jaunimo orkestrui. Abu kolektyvus ruošia Saulius Mickevičius.

D kategorijoje, vario dūdų orkestrų grupėje, tarp prizininkų pateko ir Kybartų kultūros centro orkestras (vad. Donatas Ziegoraitis), kuriam atiteko trečioji vieta.


Vertina dviprasmiškai

Tiek Vilkaviškio, tiek Kybartų orkestrų vadovai neslėpė apmaudo, kad neįvyko čempionato finalinis etapas, mat kolektyvai tam intensyviai ruošėsi.

„Iš vienos pusės rezultatai džiugina, tačiau iš kitos – liūdna, kad nepavyko sugroti finaliniame etape. Vaikams tai būtų neįkainojama patirtis. Finale rezultatai įprastai būna daug objektyvesni nei regioniniuose turuose. Juk tuomet jau visus orkestrus vertina viena ir ta pati komisija. D kategorijoje apskritai teisėjauja tik užsienio ekspertai. Mūsų jaunimo orkestrui būtų buvęs didžiulis iššūkis sudalyvauti šioje kategorijoje“, – kalbėjo S. Mickevičius.

Panašios nuomonės laikėsi ir D. Ziegoraitis. Jis teigė nelabai suprantantis, kodėl čempionato komisija paskelbė galutinius rezultatus, nors net ne visi orkestrai dalyvavo regioninėse atrankose. Kybartų kultūros centro kolektyvas buvo vienas iš jų.

„Kai sužinojome, kad čempionatas perkeltas į lapkritį ir jį visgi žadama surengti, priėmėme avantiūrą per mėnesį jam pasiruošti. Su moksleiviais ketinome dalyvauti D kategorijoje. Tai – itin didžiulis iššūkis mokyklinio amžiaus vaikams. Nepaisant to, daug repetavome ir buvome įgavę neblogą formą. Tikrai tikėjomės sėkmingai pasirodyti konkurse. Dėl to šiek tiek gaila, kad jis visgi buvo atšauktas“, – apmaudo neslėpė D. Ziegoraitis.


Abu kolektyvų vadovai mintimis jau po truputį žvelgia į šių metų Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionato finalą. Jei epidemiologinė situacija leis, jis spalį turėtų būti surengtas Palangoje.

Dingsta motyvacija

Nors šiuo laikotarpiu gyvos repeticijos nevyksta, tačiau rajono moksleiviai vis tiek tobulina instrumentų pūtimo įgūdžius. Pasak kolektyvų vadovų, tai tik iš dalies padeda neatitrūkti nuo orkestrinės veiklos. Abu pašnekovai prognozavo, kad mokiniams vėl sugrįžus į klases, prireiks mažiausiai dviejų mėnesių intensyvių repeticijų, kol sugrįš ir buvęs orkestrinis įdirbis. S. Mickevičiaus teigimu, labiausiai šiuo laikotarpiu nukentėjo patys jauniausi pūtikai.

„Vaikai žinių gauna ne tik iš vadovų. Jie taip pat mokosi vieni iš kitų. Mažiausieji orkestrantai neteko galimybės semtis patirties iš vyresniųjų, tad šių spragų jau niekas nekompensuos. Dideliame kolektyve labai svarbu brandinti tarpusavio ryšius“, – pabrėžė S. Mickevičius.

Jam antrino ir D. Ziegoraitis. Kybartiečių orkestro vadovas teigė pastebėjęs, kad pamažu blėsta vaikų motyvacija, o nuotolinės repeticijos neatstoja gyvų susitikimų.


„Šiuo laikotarpiu dedame visas pastangas, siekdami ištaisyti kai kuriuos individualaus grojimo ar natų skaitymo įgūdžių trūkumus. Vaikai groja namuose, daro įrašus ir juos siunčia man. Seniai mokiniams kartodavau, kad jie kuo dažniau klausytų savo įrašų. Juk nėra geresnio kritiko už save patį. Pastebėjau, kad mokiniai stengiasi išgauti geriausius rezultatus, todėl man nesiunčia nepavykusių atlikti kūrinių. Nors aš skatinu tą daryti. Juk tai – mokymosi procesas“, – teigė D. Ziegoraitis.



Publikuota: 2021-02-10 08:28:00

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Greičiau užbaigti darbus siekia ir patys rangovai
* Per metus ūkininkų sąjunga tapo aktyvi ir matoma
* Grandine užtverta teritorija gyventojams kelia klausimų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai