„Santaka“ / Didėjanti atsakomybė socialinių pedagogų negąsdina / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  


Didėjanti atsakomybė socialinių pedagogų negąsdina


Vilkaviškio rajono socialiniai pedagogai dalyvavo virtualiame socialinių pedagogų pasitarime „Nuotolinis mokymasis – mūsų džiaugsmai ir rūpesčiai“.

Susitikime pasidžiaugėme rajono pedagogių kūrybingumu, energija, darbštumu ir neblėstančiu ryžtu. Esame tie, kurie neieško, kas ką turėtų padaryti, esame tie, kurie eina ir daro.

Karantinas apriboja pagrindinę socialinio pedagogo darbo priemonę – tiesioginį bendravimą, betarpišką ryšį su vaiku. Kolegės dalijosi savo darbo patirtimis ir pritarė nuomonei, kad pagrindinis mūsų, socialinių pedagogų, tikslas yra užtikrinti, kad vaikai, tėvai ir kolegos žinotų, kaip mus pasiekti, leisti patikėti, kad pagalba yra, tik reikia jos ieškoti, priimti.

Socialinės pedagogės dalijosi patirtimi, kaip teikiama pagalba mokiniams, kurie gyvena sudėtingomis socialinėmis sąlygomis ir dažnai praleidžia nuotolines pamokas. Aptarėme ir analizavome pagalbos tėvams, mokiniams bei kolegoms efektyvumą, galimybes.

Karantinas – iššūkių laikas, o kiekviena diena – vis nauja pamoka... Džiaugėmės sėkmės istorijomis, specialiųjų ugdymosi poreikių mokinių pasiekimais ir atrastomis naujomis galimybėmis bendrauti. Socialinės pedagogės pasakojo apie savo bendruomenei pritaikytas ir pasiteisinusias bendravimo, bendradarbiavimo metodikas. Smagu, kad vaikai, kurie turi elgesio ar emocinių sunkumų, yra mūsų globoje ir ta globa jiems maloni. Jie žino, kad galima klysti, taisytis ir vėl klysti.



Pastaruoju metu mokiniai, kuriems nuotolinio mokymosi sąlygos yra nepalankios, jau turi galimybę grįžti į mokyklas. Tai didelis džiaugsmas ir pagalba vaikams, kurie „lūžinėja“ nuo socialinės izoliacijos. Mokykloje jie jaučiasi saugesni, pastebimas jų mokymosi rezultatų ir emocinės savijautos pagerėjimas.

Nerimą kelia tėvų autoriteto menkumas. Todėl tenka spręsti tėvų ir vaikų konfliktus, vaikai sunkiai taikstosi su jų melu, noru išsisukti nuo atsakomybės. Gana dažnai sprendžiama situacija, kai socialinis pedagogas skambina ir informuoja tėvus, kad jų vaikas, šiuo momentu esantis gretimame kambaryje, elgiasi netinkamai, žaidžia kompiuterinius žaidimus arba... miega. Dažna situacija ir tai, kad apsivertus atsakomybės svertui pagalbos prašo ne tėvai pedagogų, o atvirkščiai. Tas liūdina, nes šeimos, tėvų, globėjų atsakomybė turėtų būti didesnė.

Didėjanti atsakomybė socialiniam pedagogui mūsų negąsdina, naudojame paveikius metodus bendrauti su įvairių poreikių ir socialinių patirčių turinčiais vaikais.

Virginija ALEKNAVIČIENĖ

Vilkaviškio rajono socialinių pedagogų metodikos būrelio pirmininkė



Publikuota: 2021-03-02 10:57:53

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai