„Santaka“ / Virbalietės piešiniai – tikroviški lyg nuotraukos / Kūryba

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda kalėdines sidabrines eglutes Pūstapėdžiuose. Tel. 0 698 41 635.
Galioja iki: 2024-12-09 13:08:10



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kūryba

Dalinkitės:  


Indrė Kurtinaitytė piešimą laiko nelengvu darbu, reikalaujančiu itin didelio susikaupimo ir kruopštumo.

Asmeninio albumo nuotr.


Virbalietės piešiniai – tikroviški lyg nuotraukos

Toma BIRŠTONĖ


Pieštuko, popieriaus, akrilo ir drobės meistrė – taip galima pavadinti iš Virbalio kilusią Indrę Kurtinaitytę. Pažvelgęs į merginos darbus dažnas suabejoja, ar tai yra piešiniai, nes iš pirmo žvilgsnio jie atrodo tarsi nuotraukos.

Portretai darė įspūdį

Sulaukusi 12 metų I. Kurtinaitytė pradėjo daugiau laiko skirti piešimui. Keletą metų ji lankė Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro dailės studiją, tačiau vėliau šią veiklą nustūmė į šalį.

Kuriam laikui praėjus, meilė dailei atgimė iš naujo ir Indrė pradėjo piešti portretus. Gražių žodžių I. Kurtinaitytė negaili Virbalio pagrindinės mokyklos dailės mokytojai Gailutei Ivaškevičiūtei. Pedagogė leisdavo mokinei nukrypti nuo pamokos temos ir lieti jausmus popieriuje.

Nuo pirmų dienų mėgstamiausia merginos piešimo priemonė buvo grafitinis pieštukas. Tik vėliau ji pradėjo eksperimentuoti su akriliniais dažais ir drobėmis. Pasak Indrės, reikėjo ne vieno bandymo, kol išmoko tinkamai dirbti su šiomis priemonėmis.

Besimokydama mokykloje virbalietė sulaukė pirmųjų užsakymų nupiešti bendraklasių portretus, vėliau to pradėjo prašyti ir artimieji bei pažįstami. Tada Indrė suprato, kad iš šios veiklos galėtų neblogai užsidirbti, tačiau pinigai nebuvo pagrindinis merginos siekis.



„Nors darbus visuomet atlikdavau techniškai gerai, tačiau pati nejausdavau malonumo tai darydama, todėl dabar nedirbu pagal užsakymus. Piešiu tik tada, kai ateina įkvėpimas. Tuomet darbas būna kitoks, tarsi gyvas. Būna, jog pieštuką į rankas paimu kartą per savaitę, o kartais net rečiau – kartą per mėnesį“, – pasakojo I. Kurtinaitytė.

Šiandien kraštietės kolekcijoje daugiau nei 90 darbų. Dalį jų galima pamatyti socialiniame tinkle „Facebook“, kur mergina turi paskyrą „Indre Kurtinaityte ART“. Daugumą portretų sunku atskirti nuo nuotraukų.

Piešimas nėra pramoga

Pasak Indrės, pirmuosius portretus ji nupiešdavo gana greitai. Prie vieno darbo moksleivė užtrukdavo maždaug šešias valandas.

Bėgant laikui Indrė pradėjo sau kelti didesnius reikalavimus, daugiau dėmesio kreipti į detales, todėl dabar ji užtrunka žymiai ilgiau. Pasak merginos, piešdama ar tapydama didelio formato darbus ji sugaišta net kelis mėnesius.

Šiuo metu virbalietė susikoncentravusi į vieną darbą, kurį pradėjo daugiau nei prieš metus. Indrės skaičiavimu, prie piešinio ji praleido maždaug 200 valandų. Piešimo ir tapybos mergina nevadina pomėgiu ar atsipalaidavimu. Pasak jos, tai nelengvas darbas, reikalaujantis didelio susikaupimo.



„Noriu paneigti mitą, kad pieštukus ar kitas priemones menininkai į rankas ima tik tada, kai nori atsipalaiduoti po sunkių darbų. Piešimas – ne ką mažiau įtempta veikla, kuriai reikia laiko pasiruošti, susikaupti, susidėlioti mintis. Piešdama vaikų portretus aš užtrunku trumpiausiai, gana ilgai tenka padirbėti, kai piešiu vyresnius žmones. Daug dėmesio reikia skirti smulkioms detalėms: raukšlėms, plaukams, veido mimikoms“, – teigė I. Kurtinaitytė.

Surengė kelias parodas

Sukaupusi darbų Indrė nusprendė, jog nori juos parodyti platesnei auditorijai.

Dar būdama mokinė surengė savo piešinių parodas bibliotekose Virbalyje ir Vilkaviškyje. Indrė pasakojo, kad tada sulaukė daug liaupsių ir palaikymo žodžių.

Norėdama išgirsti ir profesionalų nuomonę, ji feisbuke prisijungė prie Lietuvos menininkų grupės, kurioje šios srities profesionalai, mėgėjai dalijasi patarimais, tačiau negaili ir kritikos.

„Manau, kad menas Lietuvoje nėra vertinamas ir jauniems kūrėjams sunku įsitvirtinti. Norėdama jausti stabilų pagrindą po kojomis rinkausi visai kitokią specialybę, piešimą palikau antrame plane“, – pasakojo I. Kurtinaitytė.



Mergina pasirinko bendrosios praktikos slaugos studijas Kauno kolegijoje. Ir šioje švietimo įstaigoje meniškos sielos suvalkietė neliko nepastebėta. Kauno kolegijos Medicinos fakultete I. Kurtinaitytė surengė piešinių parodą. Pasak virbalietės, daugelis stebėjosi jos kūriniais ir meniniais gebėjimais.

Indrė pasakojo, kad keletą savo darbų yra pardavusi, tačiau didžioji dalis saugoma tėvų namuose Virbalyje arba Kaune, kur jauna mergina dabar kuria savo ateitį. I. Kurtinaitytės neapleidžia dar viena mintis – ji norėtų turėti virtualią savo darbų galeriją.

„Socialinės medijos mūsų gyvenime šiuo metu užima tikrai didelę dalį, o ypač dabar – karantino laikotarpiu. Todėl viena iš mano siekiamybių – virtuali darbų galerija“, – kalbėjo I. Kurtinaitytė.

Kūrybiškai merginai, be piešimo, patinka fotografuoti, ji domisi makiažo tendencijomis ir nuolat atnaujina profesines žinias, kurioms, pasak kraštietės, reikia skirti daug laiko.



Galerija: Piešinys




Publikuota: 2021-03-08 09:38:41

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Nepiktybiškas nusižengimas gali kainuoti teises
* Rajone – gatvių pavadinimų pokyčiai
* Vilkaviškio stalo tenisininkai nenori užleisti iškovotų aukštų pozicijų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kokios priemonės Jus motyvuoja darbe?
Piniginės išmokos.
Karjeros galimybės.
Gera atmosfera kolektyve.
Laisvadieniai.
Nemotyvuoja niekas.



Kalbos patarimai

Kokios žodžių išrišti, išrišimas vartojimo klaidos?
Veiksmažodis išrišti nevartojamas reikšme išspręsti: Visiems rūpi, kaip šį klausimą išriš (taisoma išspręs ) viršininkas.
Daiktavardis išrišimas nevartojamas reikšme išsprendimas: Gyventojams aktualus problemos išrišimas (taisoma išsprendimas ).


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai