„Santaka“ / Grafikos dizainerei svarbiausia – atviras pokalbis su klientu / Jaunimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Jaunimas

Dalinkitės:  


Monika Brazaitytė grafikos dizainere dirba daugiau nei dvejus metus.

Asmeninio albumo nuotr.


Grafikos dizainerei svarbiausia – atviras pokalbis su klientu

Toma BIRŠTONĖ


Turbūt net nesusimąstome, kad kurti verslui svarbius produktų katalogus, šviečiančias lauko reklamas, įvairius prekių ženklų logotipus ir daugybę kitų vaizdinės komunikacijos objektų yra ne toks jau paprastas darbas. Iš Sūdavos kaimo (Klausučių sen.) kilusi Monika Brazaitytė prieš keletą metų tapo laisvai samdoma grafikos dizainere. Pagrindinis specialistės tikslas – leisti susipinti menui ir komercijai.

Teko dirbti įvairius darbus

Pabaigusi vidurinę mokyklą Monika nusprendė studijuoti multimediją ir kompiuterinį dizainą Vilniaus Gedimino technikos universitete. Pasak pašnekovės, plačios specializacijos studijos suteikė ne tik daug žinių, bet ir kūrybos laisvę.

M. Brazaitytė teigia, jog per ketverius studijų metus jai teko susipažinti su daugybe skirtingų sričių: fotografija, vaizdų filmavimu ir montavimu, maketavimu, interneto tinklalapių kūrimu ir programavimu. Vis dėlto merginą labiausiai sužavėjo grafinis dizainas, todėl ji nusprendė žinias gilinti šioje srityje.

Studijų metais kraštietei teko padirbėti ir patirties pasisemti užsienyje. Pasinaudojusi studentams skirta populiaria programa „Work and Travel USA“ (liet. „Dirbk ir keliauk JAV“), ji dvi vasaras iš eilės vyko susipažinti su nauja kultūra, užsidirbti ir pakeliauti po Jungtines Amerikos Valstijas. Ten merginai teko dirbti padavėja, o laisvalaikiu ji keliavo po Vakarų pakrantę, Niujorką ir Floridą.



Pabaigusi studijas Monika keletui mėnesių buvo išvykusi į Kanadą, tačiau ten ilgai neužsibuvo. Pasak pašnekovės, patirtis užsienyje buvo vienas iš argumentų, padėjusių suprasti, kad savo ateitį ji nori sieti su grafiniu dizainu ir gyventi arčiau artimųjų Lietuvoje.

Kartu su drauge

Grįžusi iš už Atlanto Monika pradėjo dirbti kartu su drauge Živile. Merginos ėmė teikti interneto svetainių, logotipų ir prekės ženklų firminio stiliaus kūrimo bei kitas maketavimo ir dizaino paslaugas. Be to, Monika dirba grafikos dizainere Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijoje.

Kalbėdama apie privatų verslą Monika sakė, kad dviese dirbti smagiau. „Dažniausiai Živilė dirba su interneto svetainių ir jų dizaino kūrimu, o aš – su logotipais, prekės ženklais. Tačiau pristigusios idėjų ar minčių visuomet pasitariame, padedame viena kitai“, – kalbėjo M. Brazaitytė.

Pasak Monikos, pagrindiniai jų klientai – didmiesčiuose gyvenantys žmonės. Per daugiau nei dvejus metus merginos sukūrė ne vieną prekės ženklo logotipą grožio ir šokių studijoms, ne pelno siekiančioms organizacijoms, bendruomenėms bei pradedantiems verslams.

Monika atkreipė dėmesį į tai, jog ne visos įmonės, siekiančios laimėti konkurencinę kovą rinkoje, supranta, kad stipraus prekės ženklo vystymas yra vienas iš sėkmę lemiančių dalykų versle.



Mergina prasitarė, kad retkarčiais prie kompiuterio pačiai tenka pasėdėti valandų valandas, todėl komandoje darbo atsirastų dar vienam žmogui, kuriam ji pavestų atlikti smulkius darbus, pvz., maketuoti lankstinukus, skrajutes, vizitines korteles ir pan.

Svarbiausia – kalbėtis

Pasak kraštietės, pagrindinis prekės ženklo tikslas – identifikuoti įmonės tikslinę auditoriją, įvardyti parduodamų produktų ar paslaugų privalumus ir taip įmonę išskirti iš konkurentų. Todėl dirbant šį darbą tenka rimtai pasukti galvą, kaip viską tikslingai bei sistemiškai sukurti, kad logotipas ir bendras prekės ženklo stilius atspindėtų produktą ir pritrauktų klientų.

Prieš pradėdama dirbti prie užsakymo Monika siekia išsiaiškinti pagrindinius kliento norus ir vizijas. Tam grafikos dizainerė yra parengusi specialų klausimyną.

„Darbe tenka sutikti įvairių žmonių. Per šiuos metus, kai dirbu grafikos dizainere, supratau, kad svarbiausia yra atvirai kalbėti su klientu. Užsakovai turi neslėpti savo vizijų, nes tik tada bus galima įgyvendinti visas idėjas ir sukurti geriausią variantą. Kai pradedu dirbti su klientais, pristatau jiems įvairius logotipų variantus, pateikiu kuo daugiau pavyzdžių, nes noriu, kad jie suvoktų, kaip atrodys galutinis rezultatas. Svarbiausias mano darbo tikslas – sukuriamu vaizdu padėti verslams ir organizacijoms augti, atrodyti profesionaliai, labiau pasitikėti savimi ir pritraukti tikslinių klientų“, – pasakojo mergina.



Kuo paprasčiau

Norėdama sukurti originalų prekinio ženklo logotipą Monika turi pasukti galvą. Mergina neslepia, kad idėjų ji ieško „Pinterest“, „Instagram“ programėlėse, grafinio dizaino leidiniuose, domisi, ką kuria geriausi pasaulio grafikos dizaineriai. Tačiau per keletą metų Monika suprato, kad genialumas slypi paprastume.

„Jei logotipas tikrai geras – jis gali nesikeisti daugybę metų. Pavyzdžiui, JAV veikiančio banko „JPMorgan Chase Bank“ abstraktus aštuonkampio formos logotipas naudojamas iki šių dienų, nors buvo sukurtas prieš 60 metų. Informacinių technologijų bendrovė „Apple“ pačioje savo veiklos pradžioje vietoj logotipo naudojo obels ir mokslininko Izaoko Niutono atvaizdą, bet vėliau savo ženklą supaprastino iki prakąsto obuolio“, – pasakojo M. Brazaitytė.



Publikuota: 2021-03-19 08:15:44

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai