„Santaka“ / Mokykloje skatinama lyderystė / Jaunimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Jaunimas

Dalinkitės:  


Šių mokslo metų pradžioje buvusi lyderių klubo prezidentė Saulė Rūtelionytė (pirmoje eilėje viduryje) sugrįžo į buvusią savo mokyklą ir su naujaisiais klubo nariais dalijosi sukaupta patirtimi.

Mokykloje skatinama lyderystė

Andrius GRYGELAITIS


Prieš penketą metų Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinėje mokykloje susibūręs lyderių klubas sėkmingai gyvuoja ir šiandien. Jis vienija drąsius, iniciatyvius, aktyvius bei kūrybingus mokinius.

Nepasimeta kitur

Bėgant metams Salomėjos Nėries pagrindinėje mokykloje keičiasi mokiniai, tačiau tradicijos išlieka. Įstaigoje niekuomet netrūko savo gabumais ir aktyvumu išsiskiriančių vaikų. Būtent dėl to prieš penketą metų direktorės pavaduotojos ugdymui Eglės Domantienės iniciatyva buvo įsteigtas lyderių klubas. Šiuo metu jo koordinavimą į savo rankas yra perėmusi kita direktorės pavaduotoja ugdymui Jolita Botyrienė. Ji stengiasi tęsti pradėtus darbus.

Lyderystės skatinimas mokykloje yra viena ir prioritetinių sričių. Įstaigos bendruomenės nariams svarbu ne tik akademiniai pasiekimai, bet ir kitų kompetencijų ugdymas.

Šiuo metu lyderių klubui priklausantiems penkiolikai 7–8 klasių mokinių vadovauja prezidentė Klaudija Mikulytė. Klubo nariams netrūksta veiklų. Jie rengia pranešimus, kitiems mokiniams skaito paskaitas, veda klasių valandėles, organizuoja įvairias akcijas, viktorinas bei kitokio pobūdžio renginius. Kaip sakė J. Botyrienė, prisidėdami prie įvairių iniciatyvų lyderių klubo nariai ugdo savo viešojo kalbėjimo, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, atsakomybės jausmą, mokosi planuoti laiką.



„Būnant lyderiu svarbu ir gebėjimas dirbti komandoje. Tą taip pat stengiamės akcentuoti. Pastebėjome, kad šio klubo nariai vėliau imasi iniciatyvų ir kitose mokyklose, nepasimeta naujose aplinkose. Džiaugiamės, kai buvę klubo nariai net ir jau besimokydami kitur grįžta pas mus ir su čia likusiais mokiniais dalijasi savo patirtimis. Pastebėjome, kad lyderių klubo nariai teigiamai veikia ir kitus mokinius. Net ir nepriklausantieji šiai organizacijai stengiasi neatsilikti nuo jos narių“, – teigė J. Botyrienė.

Naudingas ateities siekiams

Dabartinė lyderių klubo prezidentė K. Mikulytė pasakojo apie šią mokinių organizaciją sužinojusi dar penktoje klasėje. Ji jau tada ketino tapti klubo nare, tačiau galiausiai nusprendė dar palaukti porą metų. Perimti klubo vairą į savo rankas Klaudiją paskatino buvusi prezidentė Saulė Rūtelionytė.

„Buvimas klube man teikia neapčiuopiamos naudos. Tai ne tik smagus laiko praleidimas, bet ir kompetencijų ugdymas, naujų pažinčių atsiradimas, mokymasis spręsti iškylančias problemas. Man ši veikla labai patinka. Tikiu, kad čia praleistas laikas bus naudingas mano ateities siekiams“, – kalbėjo K. Mikulytė.



Jos teigimu, buvimas lyderių klube labiausiai ugdo mokinių gebėjimą komunikuoti. Šiais naujųjų technologijų laikais nemažai vaikų susiduria su gebėjimo bendrauti ir viešai kalbėti problemomis.

Beveik visa mokykla

Nors šalį kaustantis karantinas ugdymo procesą perkėlė į internetinę erdvę, tai nė kiek nesutrikdė lyderių klubo veiklos. Klaudija pasakojo, kad šios mokinių organizacijos nariai ir toliau nuolat bendrauja elektroniniu būdu, planuoja būsimas veiklas.

Visai neseniai klubo narių iniciatyva atlikta apklausa, kurios tikslas buvo išsiaiškinti, kokią įtaką karantinas turėjo mokinių emocinei savijautai. Įdomu tai, kad apklausoje dalyvavo net 513 mokinių. Tai – daugiau nei 98 proc. visų mokyklos ugdytinių.

Kiek daugiau nei pusė apklaustųjų tvirtino, kad jų emocinė savijauta per karantiną nepasikeitė, trečdalio mokinių – pablogėjo, o likusiųjų – net pagerėjo. Beveik 56 proc. respondentų kaip vieną didžiausių šio laikotarpio trūkumų įvardijo retesnį bendravimą su bendraamžiais. Taip pat pusė apklaustųjų tvirtino, kad karantinas sumažino jų motyvaciją mokytis.

„Rengdami apklausą bendradarbiavome su mokyklos psichologe. Vėliau kartu su ja pagal gautus rezultatus paruošėme rekomendacijas. Dabar mūsų visų gyvenimai suvaržyti, tačiau negalime nuleisti rankų. Privalome išlikti pozityviai nusiteikę“, – optimizmo stengėsi įkvėpti Klaudija Mikulytė.



Mokytojai neatsilieka

Nuo aktyvių mokyklos ugdytinių stengiasi neatsilikti ir pedagogai. Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinėje mokykloje jau ne pirmus metus vyksta tradicinė savaitė „Kolega kolegai“, kurios metu mokytojai vieni kitiems demonstruoja savo vedamas pamokas, vykdo jų aptarimus. Nepaisant nuotolinio mokymo, šiemet tradicijos nebuvo nutrauktos.

Dalis pedagogų kartu su kitų disciplinų mokytojais vedė atviras integruotas pamokas, buvo ir tokių, kurie pamokų metu bendradarbiavo su kolegomis iš kitų šalies rajonų. Pagrindinis tokių pamokų tikslas – vieniems iš kitų pasisemti kuo daugiau dar neregėtų ugdymo metodų.

„Galima sakyti, kad mūsų įstaigoje mokytojai lyderiai ugdo lyderius vaikus“, – šypsojosi direktorės pavaduotoja ugdymui Eglė Domantienė.



Publikuota: 2021-03-25 12:37:57

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai