„Santaka“ / Socialinis ir emocinis ugdymas keičia gyvenimus / Švietimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Švietimas

Dalinkitės:  



Socialinis ir emocinis ugdymas keičia gyvenimus


Kovo 26-ąją jau antrus metus minima Tarptautinė socialinio ir emocinio ugdymo diena. Ta proga buvo išleistas pirmasis elektroninis laikraštis „Socialinis ir emocinis ugdymas iš arti“.

Įvairios studijos patvirtina, kad socialinis ir emocinis ugdymas (SEU) teikia mokiniams naudą: nuo galimybės tobulinti socialinius ir emocinius įgūdžius iki pagerėjusių mokymosi rezultatų. Šie pasiekimai yra ilgalaikiai ir globalūs. Mokslininkai įrodė, kad iki 18 metų vaikai ir jaunimas gali išmokti įveikti emocines ir santykių problemas, išvengti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo problemų, tapti aktyviais bendruomenės nariais.

Lietuvos socialinio emocinio ugdymo asociacijos (LSEUA) nariai, paminėdami šią dieną, prisijungė prie viso pasaulio suaugusiųjų, kuriems rūpi, kaip ugdyti vaiko protą per širdį, ir nufilmavo organizacijos CASEL (Collaborative for Academic, Social and Emotional Learning) išplatintą pasižadėjimą. Jį pamatyti ir išgirsti galima YouTube.com svetainėje.

Prieš savaitę po visas Lietuvos švietimo įstaigas pasklido ir pirmasis elektroninis asociacijos laikraštis „Socialinis ir emocinis ugdymas iš arti“. Seminaruose sutikti mokytojai sakydavo, kad labai reikėtų erdvės, kurioje būtų galimybė dalytis viskuo, kas susiję su socialiniu ir emociniu ugdymu. Juk labiausiai mus įkvepia sėkmės istorijos, o drąsos suteikia labiau patyrusiųjų patarimai ir galimybė dalytis bendraminčių būryje. Tad kiekvieną ketvirtį pasirodysiančiame laikraštyje bus galima rasti ne tik prasmingų patirčių, bet ir su SEU susijusios informacijos mokytojams, mokiniams ir jų tėveliams.



Kai LSEU asociacijos prezidentė dr. Daiva Šukytė paprašė tapti šio elektroninio laikraščio redaktore, buvo nedrąsu (juk mes, lietuviai, taip mokame save nuvertinti), bet kartu ir įdomu (juk taip norisi nerti stačia galva ir pažiūrėti, kas bus). Sutikau ir netrukus supratau, kad viskas bus gerai, nes susibūrė labai šauni kūrybinė komanda iš įvairių Lietuvos švietimo įstaigų sektorių.

Laikraštį neatlygintinai maketuoti sutiko Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus fotografas Kęstutis Inkrata, o kalbos stilių koreguoti – Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Gitana Melnykaitė.

Norintieji skaityti ką tik pasirodžiusį laikraštį „Socialinis ir emocinis ugdymas iš arti“ gali kreiptis elektroniniu paštu raimonda.kur@gmail.com.

O aš sveikinu su Tarptautine socialinio ir emocinio ugdymo diena visus, kurie tiki, jog drauge galime kurti stipresnes mokyklas bei bendruomenes tam, kad dabar ir rytoj pasaulis būtų teisingesnis ir rūpestingesnis.

Raimonda KURAUSKIENĖ

„Lions Quest“ socialinio ir emocinio ugdymo programų instruktorė



Publikuota: 2021-03-26 09:38:38

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai