„Santaka“ / Medikai skundžiasi darbų gausa, o pacientai – medikais / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Pagalbos ieškantiems žmonėms kyla natūralus klausimas: kaip patekti į polikliniką?

Eglės MIČIULIENĖS nuotr.


Medikai skundžiasi darbų gausa, o pacientai – medikais

Eglė KVIESULAITIENĖ


Nuo karantino ir baimės susirgti pavargę žmonės varsto medicinos įstaigų duris, tačiau laiku negavę pagalbos nusivilia. Šįkart vilkaviškiečių strėlės nukrypo į didžiausios rajone sveikatos priežiūros įstaigos – Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) – medikus.

Į vidų neįleido

Į redakciją paskambinusi Karklinių kaimo gyventoja sakė vargstanti dėl vyro Juozo sveikatos, mat jis prieš metus, tik prasidėjus karantinui, susirgo kasos uždegimu, buvo paguldytas į ligoninę. Kiek pagerėjusi sveikata neseniai vėl subjuro. Tad vyrui vėl teko ieškoti medikų pagalbos.

Tačiau, anot į redakciją skambinusios Juozo žmonos, greitai patekti pas šeimos gydytoją neįmanoma, o pagalba buvo būtina čia ir dabar.

– Galiu tik padėkoti slaugytojai, dirbančiai su vyro šeimos gydytoja, kad ji ligos istorijoje paieškojo, kokius vaistus ligonis vartojo prieš metus, ir jam buvo išrašytas receptas bei siuntimas pas chirurgą, – pasakojo susijaudinusi moteris.

Tačiau prieš mėnesį išrašyti vaistai baigėsi, ir vyrui vėl reikėjo užsiregistruoti pas šeimos gydytoją. Didžiausia problema kilo dėl to, kad kada panorėjęs pas šeimos gydytojus tikrai nepateksi, reikia palaukti. O registracija kitai savaitei vyksta tik penktadieniais. Tomis dienomis nuo pacientų skambučių įkaista telefonai, tad norinčiajam užsiregistruoti pas gydytoją prisiskambinti labai sunku.



– Patariau vyrui nevargti prie telefono ir eiti tiesiai į poliklinikos registratūrą, – kalbėjo Juozo žmona. – Kadangi jam skirtas gastroskopijos tyrimas, kaip tik turėjo pasidaręs COVID-19 testą. Taigi neabejojau, kad parodęs neigiamą testo rezultatą bus įleistas į gydymo įstaigą. Tačiau poliklinika jo nė pro duris neįsileido. Tad pasakykit man, kokia prasmė testą darytis, jei medikai vis vien neįsileidžia?

Juozui nepavykus patekti į polikliniką, žmona į registratūrą paskambino telefonu. Tačiau sužinojo, kad 8 val. ryto talonėlių pas šeimos gydytoją jau nelikę. Moteris svarstė, kokia šeimos gydytojo – kaip institucijos – vertė, jeigu metai laiko ligonis pas jį negali patekti.

Juozas jau norėtų persirašyti pas kitą šeimos gydytoją, tačiau kyla natūralus klausimas: kaip patekti į polikliniką?

Reikėjo vaistų
Kada panorėjęs pas šeimos gydytoją tikrai nepateksi, vizito reikia palaukti.


Dar vienas Vilkaviškio PSPC darbu nepatenkintas rajono gyventojas į redakciją užsuko tą pačią dieną, kai grįžo iš Kauno, kur buvo konsultuotas privačių kardiologų „Kardiolitos klinikose“. Užbalių kaime (Pajevonio sen.) gyvenantis Kęstutis pasakojo seniai bebuvęs pas gydytojus, nes dažniau būna Belgijoje nei Lietuvoje. Tačiau užklupę skausmai krūtinėje vyrą nemenkai išgąsdino, tad grįžęs iš reiso jis suskubo ieškoti pagalbos.



– Kol būčiau sulaukęs eilės pas „valdiškus“ kardiologus, galėjau ir galą gauti, todėl iškart registravausi privačioje klinikoje, – pasakojo Kęstutis. – Už konsultaciją sumokėjau 260 eurų, man buvo atlikti visi tyrimai, gavau išrašus. Gydytojai įspėjo, kad mano kraujospūdis labai aukštas ir pavojingas gyvybei, todėl davė vieną tabletę, kad galėčiau grįžti iki Vilkaviškio, ir liepė kuo skubiau kreiptis į šeimos gydytoją.

Kauno medikai informavo, kad Kęstučiui priklauso kompensuojami medikamentai, tad vyras iškart nuvyko į polikliniką ir paprašė talonėlio pas šeimos gydytoją. Tačiau šeimos gydytojas, pas kurį jis prisirašęs, tądien nedirbo, tad paprašė siųsti pas bet kurį, kad tik gautų sveikatai būtinus medikamentus.

– Registratorė net į kalbas nesileido – pasakė, kad užregistruoti gali tik kitai savaitei, – piktinosi vyras. – Aš jai aiškinau, kad vaistai man būtini, galiu be jų numirti, kad tereikia žvilgtelėti, ką išrašė Kauno kardiologai, ir tiesiog išduoti kompensuojamąjį receptą. Kas mėnesį moku po beveik 500 eurų mokesčių, tad kodėl turėčiau mokėti už vaistus?



Trūksta pajėgumų

Vilkaviškio PSPC direktorės pavaduotoja medicinai Edita Dubickienė pripažino, kad per karantiną jų įstaiga sulaukia daugiau pacientų priekaištų, nei įprastai. Visgi šalyje paskelbtas karantinas apribojo medikų galimybes, Sveikatos apsaugos ministerija įvedė saugumo reikalavimus, todėl pacientų per dieną priimama mažiau, dėl to ilgėja eilės.

– Mūsų sveikatos priežiūros įstaigoje prisirašę apie 14 tūkstančių pacientų. Tačiau šiuo metu poliklinika atsakinga ne tik už juos, bet ir už planinę rajono gyventojų vakcinaciją nuo COVID-19, už kasdien veikiančio mobiliojo punkto, kuriame imami koronaviruso testai, veiklą, – aiškino E. Dubickienė. – Galite tik įsivaizduoti, kokių medikų pajėgumų reikia tokiai papildomai veiklai garantuoti. Nenuostabu, kad ne viską suspėjame, tačiau stengiamės priimti visus pacientus.

Įstaigos vadovė sakė, jog taip sparčiai kintant situacijai poliklinikos medikai negali pacientų registruoti mėnesiui į priekį, todėl penktadieniais planuojami darbai ateinančiai savaitei. Gydytojai iš anksto tiksliai nežino, kurią dieną į rajoną atkeliaus COVID-19 vakcinos, kada reikės skiepyti pacientus, kiek medikų pajėgumų reikės.

– Kai tik galime, pacientą priimame iš karto. Nors kiekvienas jautrus savo ligai, žmonės turėtų suprasti, kad mirtino ligonio niekas į gatvę neišleidžia ir pas šeimos gydytoją į planinį priėmimą nesiunčia. Jei yra skirtas medikamentinis gydymas, kol sulauks šeimos gydytojo konsultacijos, pacientas gali kelias tabletes įsigyti vaistinėje. Suprantu, kad žmonės suinteresuoti gauti nemokamus vaistus, tačiau reikia suprasti ir medikus, kurie tokiu sunkiu metu nepajėgūs dirbti ir dieną, ir naktį, – svarstė E. Dubickienė.

Vilkaviškio PSPC direktorės pavaduotoja sakė suprantanti pacientus, išsiilgusius gyvo bendravimo su savo šeimos gydytoju, o patys medikai prisipažįsta kenčiantys dėl kitokių darbo sąlygų. Tačiau gydytojai viliasi, kad pandemija netrukus bus įveikta ir viskas stos į savo vėžes.



Publikuota: 2021-04-14 08:29:07

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pacientų artimieji pasirengę sklaidyti kaltinimus
* Poveikį puviniui tyrusi gimnazistė pakviesta į talentų forumą Šveicarijoje
* Turistams patrauklių objektų pas mus yra, o kai kuriuos rasti ir pasiekti – iššūkis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai