„Santaka“ / Turime ieškoti geriausių ir skaidrių sprendimų / Politika

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Politika

Dalinkitės:  Turime ieškoti geriausių ir skaidrių sprendimų


Pasidalyti pamąstymais apie Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos darbą paskatino du įvykiai. Visų pirma, įpusėjo Savivaldybės tarybos kadencija ir tai yra gera proga stabtelėti pusiaukelėje bei pažvelgti į tai, kas nuveikta, kas pavyko ir kas ne. Antra priežastis – kolegos Antano Žilinsko straipsnis „Veikla Savivaldybės taryboje: žvilgsnis iš vidaus“, kuriame jis pateikė savo nuomonę apie darbą Taryboje, skirdamas dėmesio opozicijai bei asmeniškai man.

Apie pokyčius kalbu ir šiandien

Daugiau nei prieš metus „Santakoje“ buvo išspausdintas mano interviu „Drąsūs pokyčiai išjudintų tarybos darbą“. Panašius žodžius sakau ir šiandien, nes drąsių pokyčių noras tikriausiai mane lydės visą kadenciją ir bus vis didesnė siekiamybė bei, tikiuosi, – realybė. Drąsiems pokyčiams reikia drąsių žmonių, norinčių realiai, o ne deklaratyviai keisti ir keistis, bei, žinoma, laiko.

Ryžtingiems ir drąsiems pokyčiams taip pat reikia ir politinės lyderystės bei politinės valios, kurios, mano manymu, vis dar dažnai pritrūkstama sprendžiant vienus ar kitus klausimus. Manyčiau, politinės valios turime per mažai, o ar turime užtektinai politinės lyderystės, palieku vertinti Vilkaviškio krašto žmonėms.Būtinos diskusijos su vietos verslu

Suprantama, jog šiuo metu pagrindinis visų lygių valdžių uždavinys – pandeminės situacijos suvaldymas. Esu tos nuomonės, kad iš esmės gerai tvarkydamiesi su savivaldai priskirtomis pandemijos valdymo funkcijomis, truputį primiršome kitus, ne mažiau svarbius, sektorius. Ypač pasigendu dėmesio smulkiajam ir vidutiniam verslui. Jeigu biudžetinis sektorius yra sąlyginai socialiai saugi „užuovėja“ šios pandeminės krizės sąlygomis, tai smulkusis ir vidutinis verslas nuo jos nukentėjo ypač ir vis dar kenčia, mėgindamas prisitaikyti prie įvairių karantino sąlygų, režimų bei suvaržymų.

Žinoma, šiuo metu didžiausias visų dėmesys turi būti skiriamas su pandemijos suvaldymu susijusiems klausimams spręsti, tačiau būtina atgaivinti ir nutrūkusias diskusijas bei pasikeitimą nuomonėmis su vietos verslininkais dėl jiems aktualių problemų sprendimo. Iki karantino įvedimo Vilkaviškio rajono savivaldybėje gyvavo puiki iniciatyva – vietos valdžios ir verslo pusryčiai, kurių metu ir vykdavo minėtos diskusijos bei apsikeitimai nuomonėmis. Deja, ši iniciatyva dabar nunykusi, nors jos poreikis esamoje situacijoje yra akivaizdus.Tenka pastebėti, kad Savivaldybės ir ypač jos vadovų komunikacija dabar iš esmės apsiriboja tik informacija, susijusia su pandemija. Taip, ši informacija ir operatyvus jos pateikimas visuomenei yra labai svarbu, tačiau savivalda turi ir daugiau jai priskirtų funkcijų, kurios taip pat reikalauja ne mažesnio dėmesio ir noro jas kartu su Tarybos nariais įgyvendinti.

Darbo Taryboje prasmė

Manau, kad kiekvienas politikas turi išsikėlęs tam tikrus tikslus, kurie įprasmina jo veiklą Savivaldybės taryboje.

Man ypač svarbu suaktyvinti piliečių domėjimąsi viešuoju gyvenimu, todėl didelį dėmesį skiriu aktyvesniam Vilkaviškio rajono žmonių ir Tarybos narių dalyvavimui savivaldos procesuose.

Praėjus dvejiems kadencijos metams pastebiu, kad dalis piliečių vis dar bijo atvirai kalbėti apie negeroves jų darbovietėse, Savivaldybės įstaigose ar įmonėse, išsakyti savo nuomonę bei pastebėjimus – tai jie daro anonimiškai.

Man visuomet buvo ir yra svarbūs piliečiai, jų išsakoma nuomonė bei noras, kad jie kalbėtų drąsiai, atvirai ir nieko nebijodami. Pagal tai, kiek pavyks pasiekti proveržio šiose srityse dar po dvejų metų, galėsiu pasakyti, kiek efektyvus buvo mano, kaip Tarybos nario, darbas šios kadencijos laikotarpiu.Visuomet skatinau ir skatinsiu piliečius aktyviai dalyvauti politikoje, daryti įtaką priimant savivaldos sprendimus, ir man visiškai nesvarbu, kokiai politinei jėgai ar visuomeniniam judėjimui žmogus prijaučia. Todėl ir kilo mano iniciatyva papildyti Savivaldybės tarybos veiklos reglamentą nuostata, sudarančia galimybę piliečiams dalyvauti sprendimų priėmime bei juos įtakoti. Taip reglamente atsirado vadinamoji „Piliečių tribūna“. Tai puiki galimybė rajono gyventojams Savivaldybės tarybos posėdžiuose išsakyti savo poziciją ir mintis visuomenei aktualiais klausimais. Mums, politikams, nereikėtų bijoti su žmonėmis diskutuoti, išklausyti jų nuomonę, išgirsti išsakomą kritiką, atsakyti į jiems rūpimus klausimus, kad ir kokie tie klausimai būtų „nepatogūs“.

Inicijavome atsiskaitymą rinkėjams

Džiaugiuosi ir tuo, kad keletą pastarųjų metų mano akcentuotas Tarybos narių privalomo atsiskaitomumo rinkėjams aspektas šiemet jau pajudėjo iš mirties taško. Dauguma Tarybos narių Savivaldybės tinklalapyje pateikė savo nuveiktų darbų Taryboje ataskaitas. Mūsų, „Naujo starto“ frakcija, pernai atsiskaičiusi gyventojams susitikimų seniūnijose metu, šiemet savo ataskaitas pateikė nuotolinės diskusijos ZOOM platformoje būdu. Taip sudarėme žmonėms galimybę ne tik išgirsti, ką kiekvienas iš mūsų nuveikėme, bet ir užduoti rūpimus klausimus.

Smagu, kad šiuo aspektu vyksta pokyčiai į gerąją pusę, ir viliuosi, kad kasmet Tarybos narių ataskaitos bus vis išsamesnės, tobulesnės, atspindinčios jų asmeniškai nuveiktus darbus, o neapsiribos tik Tarybos ar komitetų posėdžių susiskaičiavimu ir bendrai visos Tarybos priimtų sprendimų pavardijimu.

Būtinas didesnis Tarybos narių aktyvumas

Kai kurie pokyčiai rajono savivaldoje matosi, tačiau vis dar norisi aktyvesnio Tarybos narių įtraukimo ir įsitraukimo į savivaldos sprendimų priėmimo procesą. Laikausi nuomonės, kad Tarybos nario darbas neapsiriboja vien tik rankos pakėlimu (balsavimu) posėdžio metu, ką mato piliečiai, stebintys posėdžių transliacijas. Iki posėdžio Tarybos nariai dalyvauja komitetų posėdžiuose, kur ir vyksta didžiausios bei aštriausios diskusijos, išsakomos nuomonės ir argumentai.

Tenka apgailestauti, tačiau vis dar retas atvejis, kai Tarybos narys inicijuoja ir parengia Tarybos sprendimo projektą. Paprastai tai daro Savivaldybės administracijos specialistai. Per šią kadenciją sprendimų projektus kol kas pateikėme tik aš ir kolega Rimvydas Palubinskas. Nors kolega A. Žilinskas savo straipsnyje „Veikla savivaldybės taryboje: žvilgsnis iš vidaus“ („Santaka“, Nr. 20) teigia, jog „daug pastabų ir pasiūlymų mes (valdančioji koalicija – aut. past.) išsakome komitetų posėdžiuose“, drįstu teigti, jog žodis „daug“ tikrai nėra pats tinkamiausias apibūdinti esamą situaciją.Aš dalyvauju ne tik Biudžeto, finansų, ekonomikos ir verslo komiteto, kurio narys esu, posėdžiuose, bet ir kitų komitetų darbe, tačiau kolegos A. Žilinsko pasiūlymų ir pasisakymų jų metu kol kas dar neteko girdėti.

Ieškome geriausio sprendimo, o ne prieštaraujame

Bet kokiu atveju dalyvaudami savo komitetų veikloje daugiausiai pastabų ir pasiūlymų dėl sprendimų projektų pateikia frakcijos „Naujas startas“ nariai. Turbūt natūralu, kad būnant opozicijoje ir nedeleguojant savo atstovų į vicemero, administracijos direktoriaus ir pavaduotojo pozicijas, priimti esminius sprendimus nėra mūsų galioje, tad vykdome opozicijai priklausančias funkcijas: priimtų sprendimų vykdymo kontrolę, pateikiamų sprendimų projektų vertinimą, pastabų bei pasiūlymų teikimą. Be abejo, visuomet pritariame geriems bei išmintingiems sprendimams. Esu įsitikinęs, kad Tarybos narių aktyvumas, dalyvavimas diskusijose, nuomonės išsakymas ar pan. negali ir neturėtų būti vertinama kaip Tarybos darbo trukdymas ar, kaip teigia A. Žilinskas, „siekimas piliečių palankumo, politinio populiarumo“.

Priešingai, reikėtų pasidžiaugti, kad opozicija yra aktyvi, pasiruošusi ieškoti geriausių bei priimtiniausių rajono žmonėms sprendimų ir, žinoma, drąsi bei nebijanti išsakyti savo nuomonę. Kaip pastebėjo vienas kolega, džiugu, kad „kūjo ir kylio“ laikai baigėsi, kaip ir baigėsi vienos partijos ir vienos tiesos laikai. Bet yra žmonių, kurie vis dar jaučia nostalgiją seniesiems valdymo metodams.Griauname neefektyvią tvarką

Kad opozicijos nariai neretu atveju yra „akmenėlis bate“, parodo mano patirtis, susijusi su diskusijomis ir susirašinėjimu dėl teisės gauti visą informaciją, kurios reikia Tarybos nario pareigoms vykdyti. Tenka susidurti su nemažu pasipriešinimu iš kai kurių Savivaldybei pavaldžių įstaigų, vengiančių pateikti prašomą informaciją. Suprantu, kad tokios informacijos pateikimas joms galbūt nėra palankus, nes tai galėtų būti pagrindas inicijuoti kai kuriuos pokyčius, o bet koks pokytis, griaunantis nusistovėjusias neefektyvias tvarkas, paprastai sulaukia vienokio ar kitokio pasipriešinimo. Kartais atrodo, kad užsiciklinus dešimties ar dvidešimtiems metų laikotarpyje vis dar nenorima iš jo ištrūkti ir keistis, ieškoti naujų sprendimų ir gyventi šiuolaikiniame pasaulyje.

Tai tik keli Savivaldybės tarybos nario veiklos aspektai, mano akimis, susiję su bendru visos Tarybos darbu. Tiek aš, tiek ir kiti „Naujo starto“ frakcijos nariai, gavę rinkėjų pasitikėjimą, atėjome į Tarybą dirbti piliečiams bei atstovauti jų interesams. Tam, kad tai galėtume daryti dar sklandžiau ir produktyviau, kviečiu Vilkaviškio krašto žmones būti aktyvius, pilietiškus, drąsius, o kartais ir politikams nepatogius.Žilvinas GELGOTA

Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos narysPublikuota: 2021-04-19 10:31:21

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai