„Santaka“ / Į Marijampolės erdves išriedėjo elektriniai paspirtukai / Pas kaimynus

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Pas kaimynus

Dalinkitės:  


Nuomojamų paspirtukų esama pačioje Marijampolės širdyje – J. Basanavičiaus aikštėje.

Autorės nuotr.


Į Marijampolės erdves išriedėjo elektriniai paspirtukai

Renata VITKAUSKIENĖ


Po kaimyninę Marijampolę galima judėti elektriniu paspirtuku. Po miestą rieda šimtas šiuolaikiškų nuomojamų susisiekimo priemonių. Tokiu būdu Marijampolėje atsirado daugiau alternatyvaus transporto, plinta mikromobilumo tendencija. Viliojančią ir vilkaviškiečiams ranka pasiekiamą naujovę svarbu išmėginti saugiai, kad netektų sumokėti sveikata.

Vieni džiūgauja, kiti baiminasi

Balandžio 8-ąją į Marijampolės erdves išriedėjo šimtas elektrinių paspirtukų. Miesto gyventojams ir svečiams jau prieinama „Bolt“ paspirtukų nuomos paslauga.

„Esame modernus, mobilus ir žalias miestas. Labai norėtųsi, kad vis daugiau žmonių automobilius paliktų namuose ir pasirinktų aplinkai draugišką transportą. Kai tik išgirdome apie galimybę į Marijampolę pritraukti patogią paspirtukų nuomos paslaugą – nedvejojome, nes manome, kad marijampoliečiams tai patiks. Ypač patogu yra tai, kad pasinaudojus paspirtuku nereikia jo grąžinti į tą pačią vietą, o galima tiesiog palikti aptarnaujamos teritorijos ribose“, – sakė Marijampolės savivaldybės mero patarėja Agnė Pavelčikienė.

Elektrinio paspirtuko atrakinimo mokestis – 30 centų. Pirmąją savaitę Marijampolės gyventojams jis nebuvo taikomas. Pirmąsias penkias minutes kelionė paspirtuku kainuoja 22 centus už minutę, o po 5 minučių – perpus pigiau, t. y. 11 centų už minutę.



Prieš pradėdamas naudotis nuomos paslauga žmogus į savo mobilųjį telefoną turi parsisiųsti „Bolt“ programėlę, kurioje matys paspirtukų buvimo vietas, kokį atstumą jais gali nuvažiuoti ir daug kitos informacijos.

Mieste yra dešimt vietų, kur galima pasiimti paspirtuką. Marijampolės savivaldybės feisbuko paskyroje įdėtas žemėlapis aptarnaujamos teritorijos, kurioje reikia palikti transporto priemonę.

Marijampoliečiai šią naujovę pasitiko turėdami skirtingas nuomones. Vieni džiaugiasi, dalijasi jau patirtais gerais įspūdžiais. Kiti svarsto, ar bus saugu per pandemiją naudotis iš rankų į rankas einančiu nuomojamu daiktu. Yra besibaiminančiųjų dėl pėsčiųjų saugumo, o ketvirti prognozuoja, kad mieste paspirtukų bus primėtyta bet kur, nes ne visi nuomininkai stengsis transporto priemonę palikti ten, kur reikėtų. Deja, socialiniame tinkle jau esama pastarąsias prognozes patvirtinančių nuotraukų. Spręsti mieste besimėtančių paspirtukų problemą turėtų padėti visuomenės švietimas.

Saugumas turi būti prioritetas

Šviesti žmones svarbu ir dėl jų pačių saugumo. Tiems, kas nutars pasivažinėti elektriniu paspirtuku, svarbu nepamiršti pagrindinių saugios kelionės taisyklių. Rekomenduojama dėvėti šalmą, privalu laikytis kelių eismo taisyklių, nepervertinti savo gebėjimų ir pasirinkti saugų greitį, paspirtuką vairuoti abiem rankomis, vengti staigių judesių. Dėl to svarbu stengtis iš anksto pastebėti galimas kliūtis. Patariama, jei tik yra galimybė, važiuoti dviračių taku, judant klausytis aplinkos garsų, taigi būti be ausinių, nesinaudoti telefonu. Be abejo, vienas paspirtukas skirtas vienam keleiviui.



Paspirtukų vairuotojai ir jų kliudyti pėstieji – dvi pacientų grupės, pastaruosius kelerius metus vis dažniau besikreipiančios į gydytojus traumatologus.
Paspirtukų nuomotojai rekomenduoja važiuojant dėvėti apsaugos priemones.


Pėstieji, kuriuos kliudė elektrinis paspirtukas, patiria judamojo aparato sužalojimų, sumušimų, nubrozdinimų.

Su praeiviais ar automobiliais susidūrę, į kelio duobę pataikę ar aukštesnį šaligatvio kraštą kliudę, transporto priemonės nesuvaldę paspirtukininkai patiria įvairaus sunkumo sužeidimų.

Būna galvos traumų, galūnių lūžių, raiščių, sausgyslių patempimų, plyšimų, nubrozdinimų, įvairių kūno vietų sumušimų.

Ne visais atvejais traumas galima greitai išgydyti ir nelieka didesnių padarinių.

Didžiausią grėsmę kelia galvos ir smegenų, taip pat judamojo aparato sužalojimai, dėl kurių žmonės net gali likti neįgalūs. Medikų nuomone, didžiosios dalies traumų ir sužalojimų galima išvengti dėvint šalmą.

Rekomenduoja dėvėti apsaugos priemones

Teko įsitikinti, kad prie Marijampolėje išrikiuotų paspirtukų šalmų nėra. „Bolt“ teikia tik paspirtukų nuomos paslaugas, tačiau šalmai prie paspirtuko nuomos nepriskiriami, kadangi jie yra nebūtini. „Bolt“ rekomenduoja patiems klientams dėvėti apsaugas dėl Jūsų pačių saugumo“, – situaciją pakomentavo nuomotojų atstovas Andrius.



Priminsime, kad eismo saugumo taisykles reglamentuojančiuose dokumentuose transporto priemonė, kurios elektros variklio didžiausioji naudingoji galia ne didesnė kaip 1 kW ir kurios didžiausiasis projektinis greitis ne didesnis kaip 25 km/h, yra prilyginama motoriniam dviračiui, todėl jo vairuotojas turi laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų dviratininkams.

Marijampolės savivaldybės atstovas patikino, kad „išsinuomoti paspirtuką gali tik pilnamečiai asmenys, todėl nėra šalmų.“

Nors paspirtuku nuriedėti kilometrai dažnam pirmiausia atrodo kaip šansas patirti džiugių emocijų, mėgautis akimirka ir pasijusti vaiku, vis dėlto prioritetas turėtų būti saugumas. Tada kelionę lydės malonumas, bus sutaupyta laiko, prisidėta prie miesto spūsčių bei taršos mažinimo.



Publikuota: 2021-04-21 09:21:22

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai