„Santaka“ / Vietoje telyčios greičiausiai įžiūrėjo šerną / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Pamiškėse besiganantiems gyvuliams pavojų gali kelti ne tik vilkai, bet ir žmonės.

Autorės nuotr.


Vietoje telyčios greičiausiai įžiūrėjo šerną

Eglė MIČIULIENĖ


Pamiškėse tamsiu paros metu nėra saugu – tuo neseniai įsitikino Vištyčio seniūnijos gyventoja, kuriai antras balandžio savaitgalis praėjo su nemažais nuostoliais.

Šone – žaizda

Pavištytyje (Vištyčio sen.) gyvenanti Elvyra Krušinskienė šeštadienį vakare atėjusi į elektriniu piemeniu aptvertą plotą pamiškėje pasigedo metinės telyčios.

„Ten ganosi mano 14 mėsinių galvijų. Kai su vaikais nuvežame miltų ir pašaukiame, visi gyvuliai sueina. Bet tą dieną viena neatėjo. Ėjome ieškoti ir radome negyvą... Telyčia sunki, sveria apie 150 kilogramų, nebuvo kaip jos pakelti ir pargabenti. Tai nutariau sekmadienį pasikviesti talkos ir pranešti utilizavimo įmonei. Bet kai telyčią atvertėme, tame šone, ant kurio ji gulėjo, radome kruviną žaizdą. Iškart kilo įtarimas, kad gyvulys gali būti nušautas. Už kokių 5–10 metrų radome ir kraujo dėmes“, – pasakojo Pavištyčio kaimo ūkininkė.

Moteris paskambino medžiotojų klubo vadovui, jis apie jokias savo būrelio vyrų medžiokles tą savaitgalį tvirtino negirdėjęs.


Gyvulį apžiūrėti buvo iškviestas veterinarijos gydytojas, policijos pareigūnai.

Atsakomybės neprisiima

Nieko keisto, kad po tokio įvykio aplink ėmė sklandyti visokios kalbos. Vieni neabejojo, kad gyvulį per klaidą nušovė kuris nors iš šiose vietose bokštelį turinčių medžiotojų, kiti įtarė brakonierius, kažkas tvirtino netgi matęs į tą pusę važiuojantį džipą. Tačiau tokios spėlionės – mažai vertos, kol nėra konkrečių įrodymų.

Vietovės, kurioje ganosi E. Krušinskienės gyvuliai, plotai priklauso „Kybartų“ medžiotojų klubui. Jo vadovas Andrius Vaičaitis sakė laukiantis tyrėjų išvadų.

„Greičiausiai kažkas telyčaitę supainiojo su šernu. Kažką įtarinėti reikia – ar brakonierius, ar medžiotojus. Bet kaip sužinoti, ką? Ta moteris man pati paskambinusi sakė, kad jokių priekaištų nereikštų ir niekur nesikreiptų, jei tik būtų atlyginta padaryta žala. Kalbėjau su vyrais, kurių bokšteliai yra aplink, perspėjau, kad telyčioje turi būti likusi kulka, ir jei ji bus surasta, bus nustatytas ir kaltininkas, kuriam tikrai gerai nesibaigs. Bet visi man sako, kad tuo metu nemedžiojo, niekas atsakomybės neprisiima“, – kalbėjo klubo vadovas.


Turi pranešti vadovui

Vilkaviškio medžiotojų ir žvejų draugijos medžioklės žinovė Dalė Venskūnienė teigė, kad klubuose laikomasi taisyklės prieš vykstant medžioti apie tai pranešti savo vadovui. Anot D. Venskūnienės, kai kur už šios sąlygos nesilaikymą medžiotojas gali būti netgi pašalintas iš klubo.

„Kybartų“ medžiotojams vadovaujantis A. Vaičaitis tvirtino, kad jo klube ši nerašyta taisyklė taip pat galioja.

„Bet nei ketvirtadienio, nei penktadienio ar šeštadienio vakare niekas man nepranešė ir medžioklei nesiregistravo. Tačiau aš neatmetu galimybės, kad kažkas galėjo ir užmiršti užsiregistruoti. Tokių atvejų yra buvę: tuomet užkluptas kolega atsiprašinėja, kad pamiršo, kad neveikė mobilusis ryšys ir pan. Bet juk galėjo ir brakonieriai tą gyvulį nušauti, juk yra veikėjų, kurie važinėja naktimis ir šaudo. Tai tikrai laukiame tyrimų rezultatų“, – sakė klubo vadovas.

Rado du šaudmenis

Telyčią skrodęs veterinarijos gydytojas Artūras Zajankauskas tai, ką rado gyvulio skrandyje ir žarnyne – vieną sveiką ir vieną deformuotą šaudmenį, atidavė pareigūnams.


„Gal tai buvo šratai, gal grankulkės – negaliu pasakyti, pats nesu medžiotojas. Tegul aiškinasi policija“, – kalbėjo veterinaras.

Tiesa, anot medžiotojų, šratai – per menkas daiktas, kad su jais kas nors taikytųsi į šernus, o grankulkėmis nuo praėjusių metų šernus ir stirnas medžioti uždrausta. Tad bet kokiu atveju tokia medžioklė būtų brakonieriavimas. Kita vertus, šratai ir grankulkės paliktų daugiau žaizdų, bet šįkart ji buvo viena – tą patvirtino veterinarijos gydytojas. Tad atrodytų logiškiau, kad į telyčią šauta kulka užtaisytu medžiokliniu šautuvu. O medžiotojai teigia, kad radus kulką įmanoma nustatyti ir ginklą – ką vargiai padarysi radęs kad ir saują šratų.

Nuostoliai – nemaži

Kas tą savaitgalio naktį šaudė pamiškėje, aiškinasi policijos tyrėjai. Belieka pasidžiaugti, kad vietoje šerno (jei iš tiesų šaulys tikėjosi šerno) priešais vamzdį atsidūrė telyčia, o ne žmogus, nes Lietuvoje buvę ir tokių atvejų. Ir patys medžiotojai pasakoja ne vieną istoriją, kaip patamsiais vos nesupainiojo žmogaus su šernu.

E. Krušinskienė turi mažai vilčių, kad gyvulį patiesęs šaulys bus surastas, nes tik tokiu atveju galėtų tikėtis, kad kas nors atlygins nuostolius. O jie kaimo žmogui – nemenki. Vien metinę telyčią savininkė įvertino 250 eurų, dar 40 eurų kainavo veterinarijos gydytojo paslaugos, teks padengti ir utilizavimo išlaidas.

„O kiek dar sveikatos ir nervų kainavo. Duok Dieve, kad surastų, kas taip padarė. O gal žmonių sąžinė atsibus?“ – atsiduso moteris.



Publikuota: 2021-04-23 08:08:00

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai