„Santaka“ / Šokėjai veiklų trūkumu nesiskundžia / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Vilijos Jakubauskės rankose – per karantiną jos vadovaujamo šokių kolektyvo iškovotas „Grand Prix“ apdovanojimas.

Autoriaus nuotr.


Šokėjai veiklų trūkumu nesiskundžia

Andrius GRYGELAITIS


Vaikams per karantiną teko patirti itin daug pokyčių. Įprastas pamokas pakeitė nuotolinės, o kai kurių užklasinių veiklų apskritai nebeliko. Dalis pedagogų pasistengė, kad jų ugdytiniai šiuo laikotarpiu patirtų kuo mažesnę žalą. Viena iš jų – šokių studijos „Šokantys bateliai“ vadovė Vilija Jakubauskė.

Nuo įprastų pamokų – iki pižamų vakarėlio

Šokių studiją „Šokantys bateliai“ lanko 6 vaikų grupės – 4 Vilkaviškyje ir 2 Kybartuose. Kiekvieną iš jų sudaro nuo 17 iki 27 ugdytinių. Užsiėmimai taip pat vyksta 6 moterų ir 4 senjorų grupėms. Studijos įkūrėjai bei vadovei, rajono Tarybos narei V. Jakubauskei karantinas tapo nemenku iššūkiu. Jai teko ne tik prisiderinti prie pasikeitusios ugdymo formos, bet ir iš naujo motyvuoti šokti besimokančią bendruomenę. Vis dėlto ugdymo procesas nė kiek nenukentėjo: toliau mokomasi naujų šokių judesių, siuvami koncertiniai rūbai, dalyvaujama įvairiuose konkursuose.

„Nuo lapkričio, kai įsigaliojo suvaržymai, su kiekviena vaikų grupe parengėme po du naujus koncertinius šokius. Šokti mokėmės nuotoliniu būdu. Kai vėl leido mažoms grupelėms susirinkti į studiją, pastebėjau, kad sugrįžę mokiniai šoka netgi su didesne motyvacija nei iki karantino. Per pirmąjį susitikimą vaikų akys degė, jie buvo išsiilgę vieni kitų. Gaila, kad viso to nenufilmavau“, – šypsojosi V. Jakubauskė.



Norėdama suteikti kokybišką nuotolinį ugdymą, ji turėjo įsigyti papildomos įrangos, keisti kai kurias įprastas pamokų formas. Pavyzdžiui, darželinukams studijos vadovė ėmė vesti temines pamokas.

„Teko būti ir pelyte, ir fėja, netgi surengėme pižamų vakarėlį. Patiems mažiausiesiems išlaikyti sukoncentruotą dėmesį visą valandą nėra taip lengva, tad tenka ieškoti išeičių. Tikrai ne visi vaikai per karantiną panoro lankyti šokių užsiėmimus. Daugiausiai pasitraukė darželinukų. Jiems dažniausiai reikalinga tėvų pagalba“, – kalbėjo pašnekovė.

Dalis suaugusiųjų taip pat nustojo lankyti V. Jakubauskės vedamus užsiėmimus. Iki tol jiems buvo siūloma mokytis „Zumba fitness“, „Nirvana fitness“ ar „Kangoo jump“ subtilybių, tačiau, anot studijos vadovės, visa tai perteikti nuotoliniu būdu yra beveik neįmanoma. Dėl to vyresniesiems buvo pasiūlyta alternatyva – kūno dizaino treniruotės. Tai – specialūs jėgos ir tempimo pratimai, kuriuos nesunkiai galima atlikti ir namuose. Dalis studijos klientų mielai pakeitė treniruočių pobūdį, o dalis nusprendė laukti, kol vėl galės grįžti prie įprastų veiklų.

Iš visos Lietuvos



Kad V. Jakubauskės vadovaujami jaunieji šokėjai per karantiną netinginiavo, įrodo ir prizai, kuriuos pastaraisiais mėnesiais „Šokančių batelių“ nariams pavyko laimėti. Įvairiuose konkursuose užimtos prizinės vietos, o vienas kolektyvas tarptautiniame šokių festivalyje-konkurse netgi nuskynė „Grand Prix“ laurus.

Pati V. Jakubauskė taip pat šiuo laikotarpiu suorganizavo konkursą „Pavasarinė šokių pynė“, į kurį buvo atsiųsti net 93 nufilmuoti įvairių šalies kolektyvų pasirodymai. Įprastai šis tradicinis renginys kas dvejus metus vyksta Vilkaviškyje ir yra organizuojamas kartu su Vilkaviškio „Aušros“ gimnazija. Kadangi buvo akivaizdu, jog įprasto formato šventės šiemet padaryti nepavyks, nuspręsta negriauti tradicijų ir ją surengti nuotoliniu būdu. Tai buvo jau 9-oji „Pavasarinė šokių pynė“.

„Kartu su „Aušros“ gimnazija gimė ir dar vienas projektas – seminaras „Mes šokam“, į kurį užsiregistravo 184 pedagogai. Jo metu pedagogams iš visos šalies demonstravau savo sukurtą šokį, kurį vėliau išmoko daugiau nei 4 tūkstančiai jaunųjų Lietuvos šokėjų. Vakar, minint Tarptautinę šokio dieną, visi jie šį šokį demonstravo internetinėje erdvėje“, – pasakojo V. Jakubauskė.



Vos prieš kelias dienas ji kartu su kolege iš Kelmės pristatė ir virtualią metodinę medžiagą, skirtą šalies vaikų darželiuose dirbančioms auklėtojoms, šokių bei kūno kultūros mokytojams. V. Jakubauskė vylėsi, jog ateityje panašių sumanymų bus įgyvendinta ir daugiau.

Ateities planai

Tikimasi, jog jau netrukus studijos „Šokantys bateliai“ nariai bus dar labiau matomi viešojoje erdvėje. Birželio pabaigoje planuojama surengti jau tradiciniu tapusį šeimų pikniką. Net jeigu karantino suvaržymai dar bus neatlaisvinti, V. Jakubauskės teigimu, yra planas B.

Vasaros gale norima šokėjus sukviesti į tradicinę stovyklą, kurioje šiemet pažadėjo sudalyvauti Eurovizijoje pasirodysiančios grupės „The Roop“ narys Marijanas Staniulėnas. Su juo „Šokančių batelių“ narius graži draugystė sieja jau keletą metų.

Rudenį ketinama vėl prisidėti prie projekto „Be Active“ ir skatinti visuomenę aktyviai leisti laiką.

„Jei tik leis pandeminė situacija, mes tikrai šoksime, dalyvausime konkursuose bei festivaliuose, stengsimės būti visur aktyvūs. Turime pakankamai šokių, kuriuos galime ir norime pademonstruoti publikai. Labai džiaugiuosi, jog tėvai pamatė bei suprato, kad dirbti profesionaliai galima ir nuotoliniu būdu. Manau, kad jie yra laimingi, jog jų vaikai po pamokų aktyviai leidžia laiką. Tikiu, kad įrodėme, jog net ir be jokios paramos nevyriausybinės organizacijos gali sėkmingai dirbti ir teikti kokybiškas paslaugas“, – kalbėjo V. Jakubauskė.



Publikuota: 2021-05-04 08:23:20

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai