„Santaka“ / Egzaminų neišlaikantys būsimi vairuotojai egzaminuotojus kaltina priekabumu / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  


Dėl karantino būsimi vairuotojai kelis mėnesius neturėjo galimybės nei lankyti vairavimo pamokų, nei laikyti egzaminų.

Eglės MIČIULIENĖS nuotr.


Egzaminų neišlaikantys būsimi vairuotojai egzaminuotojus kaltina priekabumu

Eglė KVIESULAITIENĖ


Žurnalistus vis dažniau pasiekia vairavimo egzaminus „Regitroje“ laikančiųjų skundai. Egzaminų neišlaikę žmonės įsitikinę, kad Marijampolės egzaminuotojai be reikalo kabinėjasi, todėl kituose „Regitros“ skyriuose išlaikyti egzaminą lengviau. Tačiau „Regitros“ atstovai tvirtina, kad sąlygos vienodos visur.

Pasipylė skundai

Neseniai žiniasklaidoje buvo nagrinėjama istorija, kai dėl mažesnių eilių Marijampolėje vairavimo egzaminą laikyti užsiregistravęs kaunietis kreipėsi į „Regitros“ vadovus įtaręs, jog egzaminuotojas neturi reikiamos kompetencijos.

Vaikinas negavo vairuotojo pažymėjimo dėl to, kad neva automobilis buvo per daug išlindęs iš parkavimo aikštelės ribų. Kaunietis žiniasklaidoje paviešino nuotraukas, kaip buvo pastatytas jo per egzaminą vairuotas automobilis, tačiau situaciją komentavę vairavimo mokytojai jokios parkavimo klaidos neįžvelgė.

Į mūsų redakciją taip pat kreipėsi vilkaviškietis Giedrius, neišlaikęs vairavimo egzamino Marijampolėje. Vaikinas sakė važinėjęs visą egzamino laiką – 45 minutes ir jokių pastabų negavęs. Tik išlipant egzaminuotojas pasakęs, kad egzaminas neišlaikytas.



– Norėčiau sužinoti, ar egzaminuotojas privalo pildyti kokį dokumentą ir su juo supažindinti egzamino neišlaikiusį asmenį, galbūt net duoti dokumento kopiją, kad būsimas vairuotojas galėtų išsinagrinėti savo klaidas namuose, – teiravosi Giedrius. – Jei nežinia dėl ko ir toliau neišlaikysiu vairavimo egzamino, gali pasibaigti teorijos egzamino galiojimo terminas. Juk dėl karantino kelis mėnesius neturėjome galimybės nei lankyti vairavimo pamokų, nei laikyti egzaminų.

Kalba statistika

Su Giedriui ir kitiems vairavimo egzaminų laukiantiems asmenims aktualiu klausimu kreipėmės į valstybės įmonę „Regitra“. VĮ „Regitra“ atstovė spaudai Emilija Bardauskienė paaiškino, kad, kalbant apie išlaikymo statistiką, praėjusiais metais Marijampolėje iš pirmo karto B kategorijos praktikos egzaminą išlaikė iš tiesų mažiau vairuotojų nei Lietuvos vidurkis. Jis siekia 35 proc., Marijampolėje – apie 31 proc.

Tačiau „Regitros“ atstovė patikino, kad visi egzaminuotojai tiek Marijampolės, tiek kituose „Regitros“ skyriuose egzaminuoja remdamiesi vienodais vertinimo kriterijais, su kuriais galima susipažinti įmonės interneto svetainėje www.regitra.lt.



„Populiariausios B kategorijos praktikos egzaminas vyksta realaus eismo sąlygomis. Jo metu būsimas vairuotojas turi pademonstruoti ne tik tai, kaip jis valdo transporto priemonę, vadovaujasi kelio ženklais, bet ir kaip geba reaguoti į kitų eismo dalyvių veiksmus, kylančius pavojus kelyje ir priimti teisingus sprendimus, – aiškino E. Bardauskienė. – Būsimam vairuotojui egzamino dieną egzaminuotojas, automobilis, su kuriuo laikomas egzaminas, ir parkavimosi būdas yra parenkami atsitiktiniu būdu.“

Pateikia klausimus

Pirmiausia egzaminuotojas vairuotoją supažindina su egzamino eiga ir automobilyje esančiais įtaisais. Taip pat dar prieš prasidedant egzaminui būsimas vairuotojas turi galimybę įsėsti į automobilį ir jį išbandyti – pavažiuoti į priekį ir atgal, priprasti prie transporto priemonės.

Tuomet egzaminuotojas prieš išvažiuojant į realų eismą užduoda tris patikrinimo klausimus apie automobilį. Pavyzdžiui, kaip asmuo tikrintų, ar veikia posūkių signalai, stovėjimo stabdys ir pan. Visi galimi klausimai taip pat išvardyti „Regitros“ interneto svetainėje.

Atsakius į klausimus, išvažiuojama į viešąjį eismą. Vairavimo egzaminas mieste susideda iš važiavimo gatvėje ir specialiųjų manevrų, pavyzdžiui, greitėjimo, važiavimo įkalne bei automobilio statymo. Su visa išsamia praktikos egzamino eiga būsimi vairuotojai gali susipažinti „Regitros“ parengtame vaizdo klipe.



Egzamino rezultatai ir galutinis įvertinimas aptariami po įvykusio egzamino. Pakomentuojamos ne tik klaidos, bet ir tai, ką egzaminuojamajam pavyko padaryti gerai, taip pat kokius dar įgūdžius galbūt reikėtų patobulinti. Taip yra todėl, jog egzamino metu siekiama netrukdyti ir neblaškyti būsimo vairuotojo dėmesio. Smulkių klaidų gali pasitaikyti net ir patyrusiam vairuotojui, todėl tam, kad egzaminas būtų išlaikytas, nekritinių klaidų galima padaryti aštuonias.

Pasitaiko atvejų, kuomet egzaminuojamasis, padaręs rimtą klaidą, pats tai supranta ir apie tai paklausia egzaminuotojo. Tačiau „Regitros“ specialistai pataria net ir padarius klaidą nesutrikti ir pasistengti galvoti ne apie egzamino rezultatą, o apie tai, kaip tą klaidą ištaisyti.

Terminas pratęstas

Su padarytomis klaidomis klientas gali susipažinti egzamino ataskaitoje. Ją galima rasti „Regitros“ interneto svetainėje, „Vairuotojų portale“. Jei klientas pageidauja, spausdintą ataskaitą gali gauti „Regitros“ padalinyje.

Visi egzaminai yra filmuojami. Tad jei po įvykusio egzamino būsimam vairuotojui kyla papildomų klausimų, reikėtų per 1 darbo dieną kreiptis dėl egzamino vaizdo įrašo peržiūros ir jį aptarti kartu su specialistu.

Anot E. Bardauskienės, į karantino pinkles patekusiems būsimiems vairuotojams nereikėtų nerimauti dėl teorijos egzamino terminų.

„Teigiamo teorijos egzamino rezultato galiojimo terminas yra pratęsiamas visiems būsimiems vairuotojams, kuriems jis baigėsi arba baigsis ekstremalios situacijos metu. Teigiamo teorijos egzamino galiojimo terminas šiems asmenims pratęsiamas visos ekstremalios situacijos paskelbimo laikotarpiu ir dar 6 mėnesiams po jo pabaigos. Atkreipčiau dėmesį, kad kalbama ne apie karantino laikotarpį, o apie ekstremalią situaciją, kuri šalyje tęsiasi jau ilgai. Valstybės lygio ekstremali situacija šalyje paskelbta nuo praėjusių metų vasario 26 d., o kada ji baigsis, kol kas nėra žinoma“, – būsimus vairuotojus nuramino „Regitros“ atstovė.



Publikuota: 2021-05-28 08:25:15

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai