„Santaka“ / Vertindama Savivaldybės įstaigų ataskaitas opozicija jas gyrė ir peikė / Savivaldybės žinios

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Savivaldybės žinios

Dalinkitės:  


Vertindama Savivaldybės įstaigų ataskaitas opozicija jas gyrė ir peikė

Dangyra APANAVIČIENĖ


Kai Savivaldybės tarybos posėdžiui pirmininkavęs ir jo darbotvarkę pristatęs meras Algirdas Neiberka paskelbė, kad bus ir pertrauka, tapo aišku, kad darbas užsitęs. Daugiau nei keturias dešimtis klausimų apsvarstę politikai posėdžiaudami nuotoliniu būdu užtruko beveik keturias valandas.

Pasigedo Savivaldybės administracijos dėmesio

Posėdis prasidėjo nuo Savivaldybės pavaldumo įstaigų 2020 metų veiklos ataskaitų svarstymo. Skirtingai nei ankstesniais metais, dabar jas pristatinėja ne Savivaldybės administracijos specialistai, o patys tų įstaigų vadovai. Tad vien ataskaitoms šįsyk prireikė visos valandos. Politikai patvirtino visas aštuonias tos dienos darbotvarkėje numatytas ataskaitas: vienas – pagyrė, kitas – papeikė.

Kaip paprastai, klausimus uždavinėjo, komentavo opozicijos atstovai, daugiausiai – Žilvinas Gelgota, šiame posėdyje buvęs itin aktyvus. Tarybos narys smarkiai sukritikavo UAB „Kybartų darna“ veiklos ataskaitą, pavadinęs ją „tragedija“, nors sakė ir suprantąs priežastis, nes prieš kurį laiką iš pareigų buvo atleistas šios įmonės direktorius. Jis taip pat stebėjosi, kad UAB Vilkaviškio komunalinis ūkis šiais informacinių technologijų laikais vis dar neturi savo interneto svetainės ir neskelbia apie teikiamas paslaugas. Gyrė ir rodė pavyzdžiu UAB „Vilkaviškio vandenys“ ataskaitą, kurioje šios įmonės veikla, pasak Ž. Gelgotos, išanalizuota įvairiais pjūviais, rodikliai paremti konkrečiais skaičiais ir faktais.


Apibendrindamas ataskaitas opozicijos lyderis padarė išvadą, kad Savivaldybės administracija per mažai dėmesio skiria savo įmonių priežiūrai: nesuformuluoja lūkesčių jų veiklai, nepareikalauja strateginių planų, o specialistai neteikia įmonių vadovams tinkamos vadybinės pagalbos. Ž. Gelgotos teigimu, situacija galbūt pasikeistų, jeigu už Savivaldybei pavaldžių įmonių veiklą būtų atsakingas ne Viešųjų pirkimų ir turto valdymo, o Vietinio ūkio skyrius.

Nekilnojamojo turto mokesčio nepadidino

Taryba patvirtino nekilnojamojo turto mokesčio tarifus, kurie bus taikomi kitais – 2022 metais. Atsižvelgdami į sudėtingą situaciją, kilusią dėl COVID-19 pandemijos, nekilnojamojo turto mokestį politikai nusprendė palikti tokį patį, kaip ir šiemet, – 0, 8 proc. mokestinės turto vertės (anksčiau buvo taikomas 1 proc. mokestis). Nenaudojamų, apleistų ir neprižiūrimų statinių šeimininkams ir toliau teks mokėti maksimalų – 3 proc. – nekilnojamojo turto mokestį.

Taip pat sprendime išliko nuostata ne mažiau kaip 10 proc. surenkamo nekilnojamojo turto mokesčio skirti infrastruktūrai gerinti. Opozicijos atstovai pritarė tokiam sprendimui, tačiau priekaištavo, kad Savivaldybėje nėra nustatytos tvarkos ir nežinoma, pagal kokius kriterijus paskirstomi šie infrastruktūrai numatyti pinigai.


Verta priminti, kad visas nekilnojamojo turto mokestis atitenka Savivaldybės biudžetui. Praeitais metais šio mokesčio į biudžetą buvo surinkta 512, 1 tūkst., šiemet planuojama gauti 393 tūkst. eurų.

Valstybinės žemės nuoma ir lengvatos

Posėdyje patvirtinti ir valstybinės žemės nuomos tarifai šiems metams. Jie taip pat nekito. Gyvenamųjų teritorijų žemės turto grupėms nustatytas 1, 5 proc., žemės ūkio paskirties žemės turto grupėms – 2, 5 proc., o pramonės, sandėliavimo bei komercinės paskirties žemės turto grupėms – 3 proc. Apleistoms ir nenaudojamoms visų paskirčių žemės turto grupėms bus taikomas maksimalus – 4 proc. valstybinės žemės nuomos mokestis.

Taip pat nustatyta, jog fiziniams asmenims, kuriems pripažintas iki 40 proc. darbingumo lygis, senatvės pensininkams, gausioms šeimoms (auginančioms tris ir daugiau vaikų iki 18 metų) ir nepilnamečiams vaikams, kai jų šeimose nėra darbingų asmenų, neapmokestinamas žemės sklypo dydis yra 0, 3 ha kaimo vietovėse ir 0, 06 ha mieste.

Nuo valstybinės žemės nuomos mokesčio šiais metais bus atleisti gyventojai, kurių mokėtinas valstybinės žemės nuomos mokestis neviršija 2 eurų. Nuo šio mokesčio 5 metams bus atleistos ir verslo įmonės, į verslo plėtrą rajono teritorijoje investavusios ne mažiau kaip 100 tūkst. eurų bei sukūrusios ne mažiau kaip 5 ilgalaikes (36 mėn.) darbo vietas. Taip pat nustatyta, kad jeigu fizinis ar juridinis asmuo turi teisę į mokesčio lengvatą ir turi ne vieną valstybinės žemės sklypą, jam taikoma didžiausia lengvata vienam žemės sklypui.


Iš viso praeitais metais fiziniams asmenims už valstybinę žemę, išnuomotą be aukciono, buvo priskaičiuota 458, 3 tūkst., juridiniams – 98, 3 tūkst. eurų.

Žemės mokestį savininkai mokės tokį patį

Penktadienį politikai 2022 metams patvirtino žemės mokesčio tarifus. Jie bus tokie patys, kaip ir šiuo metu.

Gyvenamosios teritorijos apmokestintos 0, 3 proc. nuo žemės mokestinės vertės, žemės ūkio paskirties žemė ir mėgėjų sodų žemės sklypai – 1 proc., miškų, vandens ūkio paskirties žemės sklypai, naudingųjų iškasenų, atskirųjų želdinių teritorijos ir kt. – 0, 5 proc., pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijos – 0, 8 proc., komercinės paskirties objektų teritorijos – 0, 7 proc. Apleistiems, nenaudojamiems žemės sklypams bus taikomas 4 proc. žemės mokestis.

2020 metais gyventojams mokesčio už privačią žemę buvo priskaičiuota 596 tūkst., juridiniams asmenims – 23 tūkst. eurų.

Žemės savininkams, kuriems nustatytas iki 40 proc. darbingumo lygis, senatvės pensininkams ir nepilnamečiams vaikams, kai minėtų savininkų šeimose nėra darbingų asmenų, nustatytas neapmokestinamas žemės sklypo dydis – 1 ha kaimo vietovėje ir 0, 06 ha mieste.

Prekyba lengvu alkoholiu turizmo sezono metu

Savivaldybės taryba nustatė poilsio bei turizmo teritorijas, kuriose leidžiama verstis sezonine mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais (ne stipresniais nei 15 proc.) laikotarpiu nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d.

Vilkaviškyje tokios vietos numatytos miesto sode ir prie pliažo, Vištyčio miestelyje – prie ežero poilsiavietės Pakrantės g. ir prie pėsčiųjų tako S. Dariaus ir S. Girėno g., Klausučiuose – prie kultūros centro erdvių ir prie Atgimimo parko, taip pat Šeimenos seniūnijos teritorijoje prie Paežerių ežero (vandenlenčių sporto ir pramogų parke „Wake inn Vilkaviškis“) ir prie Paežerių dvaro.

Kaip buvo paaiškinta, šis sąrašas nėra užbaigtas, jį bus galima keisti ir papildyti.

Posėdyje taip pat buvo nustatytas 2022 metams fiksuoto dydžio pajamų mokestis už veiklos rūšis, kuriomis gyventojai gali verstis turėdami verslo liudijimą, patvirtintas Inžinerinės infrastruktūros vystymo, vėjo jėgainių išdėstymo Vilkaviškio rajono teritorijoje planas, finansinės paramos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms teikimo tvarkos aprašas, apsvarstyti kiti klausimai.




Publikuota: 2021-06-03 13:41:27

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai