„Santaka“ / Miesto laikrodyje bus įrašyti rėmėjų vardai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2021-06-03 16:20

Dalinkitės:  


Vilkaviškio miesto laikrodžio paramos fondo direktorius Arūnas Simutis (kairėje) ir vienas iš šio fondo narių Vitas Girdauskas – prie paties architekto Gintaro Balčyčio pagaminto laikrodžio-medžio maketo, kuris susitikimuose bus pristatomas visuomenei.

Lauros SIMUTYTĖS nuotr.


Miesto laikrodyje bus įrašyti rėmėjų vardai


Daugiau nei prieš metus gimusios idėjos sutelkti verslininkus ir prie naujosios autobusų stoties jų lėšomis pastatyti miesto laikrodį ėmėsi neseniai susikūręs Vilkaviškio miesto laikrodžio paramos fondas.

Apie tai, kaip sekasi įgyvendinti idėją, kiek pinigų jau yra surinkta ir kada vilkaviškiečiai gali tikėtis išvysti žymaus architekto Gintaro Balčyčio suprojektuotą miesto simbolį, pasiteiravome fondo vadovo Arūno SIMUČIO. Jis yra Vilkaviškyje puikiai užsirekomendavusios ledų gamybos įmonės – UAB „Art Glacio“ direktorius, vienas pagrindinių šio projekto rėmėjų.

– Kaip gimė idėja Vilkaviškio miesto laikrodį pastatyti verslininkų lėšomis?

– Laikrodis nebuvo Vilkaviškio autobuso stoties projekto dalis, tačiau jį, kaip ir naująją stotį, suprojektavo tas pats architektas Gintaras Balčytis. Stotis buvo pastatyta UAB „Kautra“ ir Vilkaviškio rajono savivaldybės lėšomis, tačiau laikrodžiui finansuotojų neatsirado.

Iniciatyvos įgyvendinti architekto sumanymą ir prie stoties pastatyti savo idėja išskirtinį laikrodį, kuris taptų naujuoju miesto simboliu, daugiau nei prieš metus ėmėsi Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Vilkaviškio atstovybės nariai. Tikėdami, kad pavyks suburti rajono verslo bendruomenę, jie nusprendė įkurti Vilkaviškio miesto laikrodžio paramos fondą ir visų sutelktomis lėšomis padovanoti miestui gražią dovaną. Tačiau įgyvendinti sumanymą sutrukdė netikėtai pasaulį užklupusi pandemija, todėl prie idėjos buvo sugrįžta tik šį pavasarį. Įkurtas fondas, pradėta rūpintis laikrodžio statyba.


– Kaip sekasi rinkti lėšas? Kiek jų jau sukaupta?

– Projekto vertė yra apie 36 tūkstančiai eurų. Trečdalį sumos jau esame surinkę. Lėšų į fondą pervedė uždarosios akcinės bendrovės „Vilkauja“, „Emiva“, „Šaluva“, „Santakos laikraštis“, „Parama“, „Art Glacio“, „Statkasta“, Seimo narys Algirdas Butkevičius, Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras. Norisi dėkoti ir privatiems asmenims – vilkaviškiečiams Juozui Stoškui, Rimantui Diržiui, Audriui Balandai, kurie be jokių raginimų laikrodžio statybai pervedė savo asmeninių lėšų.

Taip pat džiaugiuosi fondo nariais, keleto rajono įmonių vadovais, kurie savo asmeninėmis lėšomis įsteigė fondą, o dabar negailėdami laiko ir pastangų rūpinasi laikrodžio statybos reikalais, telkia verslininkus bei renka projektui įgyvendinti reikalingas lėšas. Tai yra sudėtingas ir nelabai dėkingas darbas, juk duoti visuomet yra lengviau, nei prašyti – nors ir ne sau.

– Papasakokite apie projekto įgyvendinimo procesą?

– Darbas vyksta dviem kryptimis. Kaip jau minėjau, aktyviai ieškome rėmėjų ir telkiame lėšas, o taip pat kartu rūpinamės statybos reikalais.

Šiuo metu ruošiamas medžio-laikrodžio masyvo ir pamatų techninis projektas, derinamas paties laikrodžio, jo mechanizmo gamybos užsakymas.


Dėl statybos reikalų konsultuojamės su specialistais, visas detales aptariame, deriname su laikrodžio projekto autoriumi architektu Gintaru Balčyčiu.

– Kaip atrodys, iš ko bus pagamintas šis Vilkaviškio miesto simbolis? Kas jį statys?

– Kaip jau buvo ne kartą skelbta viešojoje erdvėje, laikrodis bus stilizuoto medžio formos, simbolizuojančios gamtos ir modernaus miesto harmoniją. Jo masyvas bus pagamintas iš armuoto betono. Iš tokios pačios medžiagos bus išlietas ir laikrodžio ciferblatas, kuris įsikomponuos į masyvą.

Laikrodžio valdymo blokas turės autonominį „Real Time Clock“ modulį, kuris leis laikrodį nustatyti automatiškai, todėl jis visada rodys tikslų laiką. Miesto gyventojai ir svečiai pagal jį galės pasitikslinti ir savo laikrodžių laiką. Laikrodis bus su apšviestomis rodyklėmis.

Kas statys laikrodį, kol kas dar negalime įvardyti.

– Tikriausiai jau esate numatę ir preliminarią šio objekto atidarymo datą?

– Pasirengimo darbai vyksta pagal planą, pati statyba turėtų prasidėti liepos mėnesį. Labai tikimės, kad užbaigti projektą ir pakviesti visus į miesto laikrodžio atidarymo bei rėmėjų pagerbimo šventę pavyks iki Verslo dienos, kuri švenčiama rudenį, antrąjį lapkričio penktadienį.


– Kas, kokiu būdu gali paremti, paaukoti Vilkaviškio miesto laikrodžio statybai?

– Prisidėti prie Vilkaviškio miesto laikrodžio statybos kviečiame visus norinčius: ir verslo įmones, ir gyventojus, ir svetur išvykusius kraštiečius. Visai nesvarbu, kas kokia suma ar geru darbu prisidės – visiems būsime labai dėkingi. Tačiau parėmusius didesne suma esame numatę įamžinti rėmėjų lentoje, ant paties laikrodžio, – jų vardai išliks miesto istorijoje.

Laikrodžio statybą parėmusieji 10 000 eurų taps mecenatais, 3 000 eurų ir daugiau – pagrindiniais rėmėjais, 1 000 eurų ir daugiau – rėmėjais. Rėmėjų lentoje bus įrašyti ir fiziniai asmenys, skyrusieji 500 eurų ir didesnes sumas. Lėšas galima pervesti į Vilkaviškio miesto laikrodžio paramos fondo (kodas 305725379) sąskaitą LT607181000008700443, nurodant paramos paskirtį „Vilkaviškio miesto laikrodžio projektui“.

Daugiau informacijos apie šį projektą, galimybę paremti galima rasti intereto svetainėje www.vilkaviskiofondas.info ir Vilkaviškio miesto laikrodžio paramos fondo feisbuko paskyroje.

Interneto svetainėje rasite ir puikų prezentacinį filmą „Naujos stoties belaukiant“, kurį sukūrė vilkaviškietis Titas Mičiulis, šiuo metu Didžiojoje Britanijoje studijuojantis medijų prodiusavimą.

– Nors esate marijampolietis, tačiau sutikote vadovauti Vilkaviškio miesto laikrodžio statyba besirūpinančiam fondui ir burti verslininkus. Jūsų vadovaujama „Art Glacio“ įmonė, dažnai remianti daugelį mūsų rajono renginių, akcijų, dosniai prisidėjo ir prie šios gražios iniciatyvos.

– UAB „Art Glacio“ įsikūrusi Vilkaviškyje, įmonėje dirba daug vietinių žmonių, taigi mums rūpi šis projektas ir pagal galimybes prisidedame. Į fondo sąskaitą pervedusi penkis tūkstančius eurų „Art Glacio“ yra viena iš pagrindinių laikrodžio statybos rėmėjų.

– Dauguma džiaugiasi pilietišku verslininkų sumanymu padovanoti miestui laikrodį. Tačiau girdisi ir prieštaringų vertinimų, neva, laikrodį turėtų finansuoti UAB „Kautra“, nes jis stovės ir puoš naujosios autobusų stoties teritoriją. Ką manote apie tai?

– Šis išskirtinės architektūros kūrinys, kaip ir pati autobusų stotis, puoš Vilkaviškio miestą. Laikrodis sutiks kiekvieną atvykstantį svečią ar į namus sugrįžtantį vilkaviškietį. Galbūt jis net taps žmonių traukos ir susitikimų vieta, vienu svarbiausių miesto simbolių.

Laikrodžio statyba nėra UAB „Kautra“ projektas, tačiau ši bendrovė aktyviai dalyvauja jo įgyvendinime ir manau, kad bus taip pat viena iš pagrindinių rėmėjų, o gal net ir mecenatė.


Kartu šis projektas bus rimtas išbandymas verslo bendruomenei, suteiksiantis progą įsitikinti, ar esame pakankamai pilietiški ir susitelkę, kad įgyvendintume tokį unikalų projektą ir padovanotume miestui išliekamąją vertę turinčią dovaną, kurioje bus įrašyti prie jos prisidėjusiųjų vardai.

Aš tikiu, kad mes tai galime.





Galerija: miesto laikrodis




Publikuota: 2021-06-03 16:20:51

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai